Ben Ne Yapacağım!!!

Bu kadar iyi davranan bi kadına neden saldırgan davransın ki bu çocuk? Tabiki babasını kıskanıyor. Kendini üvey hissediyor ister istemez ve 16 yaşında kocaman çocuğun kardeşi olacağını öğrenince olumsuz etkilenmesi normal. Çoğu ergen yeni kardeş fikrine zor alışır. Topluca bi terapiste gitseniz

+1

Yani daha fazlası derken.Ben görüp görebileceğim en vahim vakayla karşı karşıyayım.Eltim demişti zaten M. sorunlu bir çocuk diye.
Ama ben hiç kimseye aldırış etmedim elimden geleni yaptım ben etrafımda içimi açacak kimsem olmadığı için eşime açtım.
kendi çocuğum olsaydı bağrırırdım çqğırırdım kızardım ama buna elim kolum bağlı

uyuşturucu kullanıyor olabilirdi, size şiddet uyguluyor olabilirdi
bu ve bunun türevlerini kendi öz ana babasına yapan çok var

ben de diğer arkadaşlara katılıyorum aslında yaptıkları hemen her ergenin kendi öz ana babasına yaptığı tavırlar
belki de öz çocuğunuz olmadığı için size hasmış gibi algılıyorsunuzdur ki normal

bir de çok verici olmayın yine diğer arkadaşların dediği gibi
önce kendinizi düşünün

Peki siz ne yapıyorsunuz

Ben olabildiğince mesafeli durmaya çalışıyorum. Çünkü arada babası olduğu için çocuk insanı kullanmaya çok müsait oluyor ben bunu çok yaşadım. Örnek vereyım ben her istedığını anında yapan ertelemeyen bir insandım çeşit çeşit yemek yaptırırdı ondan da yap bundan da diye sonra ben beğenmedim hiç becerememişsin yapmayı diyip gülüp çeker giderdiyanımdan. Ben saatlerce uğraştığımla kalırdım.
Tuvaletı bilerek pis bırakırdı uyarırdım sen yapacaksın işin bu derdı burası benm evim karışamazsın diyordu. Biz 4 katlı bir evde oturuyoruz balkona çıkıp aşağıya ayaklarını sallandırırrdı bende içeri geç oğlum düşersin burası yuksek derdım içeri alırdım. O da; düşersem düşeyım senin ittiğini söylerim demişti. Benim aşırı pskolojim bozuluyordu bu hareketlerine. Daha sayamadığım binlerce şey yaşadım. Eşimin yanına oturamadım hep ayrıydık evin içinde ,eşim sadece o çocuktur demekle benim senelerimi yedi. Sana tavsiyem messafe koy asla doyumsuz yetıştırme her istedığını yapma kaldi ki bu liseye giden kocaman bir genç çocukluğu aşmış artık neyın ne olduğunu gayet ıyı bilir. Yıldırma politikası uyguluyor dikkatli olun .

Son düzenleme:
Canim ben daha kötü durumlardan çıktım. Ben kendime acimadiysam başkasına hiç acımam

İyi o zaman sizin anlayacağınız şekilde açıklayayım:

Benim babam evlense evlendiği kadın beni evden atmaya çalışsa , bura benim evim sen dağdan geldin bağdakini mi kovcaksın kadın yavaş gel derim.

Hiç vicdanınız olmayabilir pekala.
Ama vicdanınız yoksa bile hukuken o adam o çocuğa bakmakla yükümlü oturdukları evde o çocuğun da hakkı var. Sizin gibi vicdansız insanlara karşı duran yasalar var, biliyor muydunuz?

X