Ben neden bu kadar kıskancım😔

Sen hep bana hep bana diyorsun kisaca bencilsin bence.. sende olmasa derim: ozeniyor ama yilda 4 kez tatile giden birinin tatile gidenleri kiskanmasi cok sacma..baya gozun ac senin. psikolojik sorunlarin var bence ya da canin skliyor😐😂

Ayrica sevdigini elde edemiyorsan, elde ettigini seveceksin. Herseye sahip olamazsin dimi? Elinde ne varsa hayatini onlarla guzellestirmeye bakacaksin

Merhabalar arkadaşlar sorun benim aşırı kıskançlığım.
Ama böyle sevdiğini,eşini falan değil.
Baya fitne fesat hislerimle insanları kıskanıyorum. :KK43:
Böyle kötü niyetli bir insan asla değilim.
Ama özellikle illet olan sosyal medya da bir laç aileye takmış durumdayım.onlar da sürekli sosyal olan ,tatillerde takılan, eşiyle arkadaş gibi olan kişiler.bakmiyorum bazen ama aklımdan da çıkmıyor.
Resmen insanların mutluluğunu kıskanıyorum.
Ve hayatımı etkiliyor. Evliliğin de problem yok ama problem yaratıyorum bunları düşününce.
Dışarı çıkmak istemiyorum misal bakıyorum onlar sürekli cafeler de falan eşimi darlıyorum.
Kendimi zorluyorum.off bu hastalık gibi bisey oldu ben de .
Genelde kimsenin hayatını umursamam falan ama kendi kalibremde gördüğüm kişileri acayip kıskanıyorum .
Kendi halinde dünyayı gezenleri kıskanmıyorum da.
Böyle popüler bana tarz olarak daha yakın kişileri alisveri merkezine gitse kıskanıyorum. O tarz bisey yani bende ki.
Çünkü bende çevre de sosyal.,maddi durumu olan, eşim ve çocuklarımla çok göze batan bir aileye sahibim.
Sanırım hep ben mutlu olayım, heryere ben gideyim,hep tatil yapayım ki ( yıl da 4 kez falan tatile çıkıyoruz ve uzun tatiller oluyor) istiyorum
Ya neden böyleyim bilmiyorum..
Mesela okula bir anne kurabiye yollamis
Ya hemen içimde fesat bir dalga nasıl diyorum ben akıl etmedim. Vs. Vs.
Düşünmek bakmak takip etmek istemiyorum ama kafam dolu ,bazen rüyalarıma giriyorlar.
Kimseye de bahsediyorum çünkü ben dışarıdan gayet umursamaz cool takılan biri görünüyorum.
Ama gel gör ki bunu aşamıyorum.
O mutsuzluğunu istediğim insanlara bisey olsa kahrımdan ölürüm o derece.
Off çok uzun oldu ama sıkıntı bu çağın hastalığı mi nedir eskiden asla böyle değildim.
Napilir nasil aşılır bu hiç normal değil biliyorum ama ne yapayım.
Ay Valla Allah kolaylık versin

Tedavi olmanız lazım. Yakın bir tanıdığım sizin gibi. Cok zor sizin gibilerle yaşamak. Çevremizden kac kisi " x seni kıskanıyor, dikkatli ol" diye uyardı. Hareketleriniz dışardan belli oluyor ve çirkin duruyor.

Bacım al abdestini 2 rekat namaz kıl hem iyi gelir hem huzur bulursun...bu ne böyle ruyalatina girecek kadar yapma canına yazık...

Hayat kısa ne bilim bu kadar hesetlenmek
Umrum bile değil kimse
Duyarsizim galiba bana çok uzak bu duygular

bence mutsuzluktan depresyondasın farkında değilsin. baskalarının hayatına bakıp kendi hayatını kıyaslayarak dahada dertlenip negatif yükleniyosun.. bunun çözümü instayı vs silmek değil bu düşünceleri kafandan atmadıktan sonra hiçbi şekilde düzelme göstermez. psikiyatıra gitmelisin. iyice içindeki kin fesatı atman lazım ki rahatla sonrasnda bu huyundan kurtulmak için çaba göster. yoksa zamanla dahada içini yer bir bakmıssın artık eski sen değil mumnuniyetsiz somurtkan kavgacı bi insana dönüşmüssün....

Sen çalışmıyorsun eşin çalışıyor muhtemelen çalışan insana Tatil neysede akşam kafe gezmesi zulüm geliyor o koca senin hayatında obje değil oda senin gibi istekleri olan bir insan azcık anlayış Lütfen profesyonel bir yardım al o izleyerek hayatını verdiğin kişiler senin hayatının bir dakikasını geri iade edemeyecek heba etmene değmez. Profesyonel bir bakış açısı hayatında ne eksikse onu tamamlar belki hayatının kıymetini kaybetmeden anlarsın.

Sanırım hep ben mutlu olayım, heryere ben gideyim,hep tatil yapayım ki ( yıl da 4 kez falan tatile çıkıyoruz ve uzun tatiller oluyor) istiyorum
Vayyy beee yılda 4 kere uzun tatil yapıyorsunuz ve hala insanları kıskanabiliyorsunuz:KK57::KK57:
Bende sizi kıskandım keeeşşkeee benim olsa.
images-6.jpeg

Ama özellikle illet olan sosyal medya da bir laç aileye takmış durumdayım.onlar da sürekli sosyal olan ,tatillerde takılan, eşiyle arkadaş gibi olan kişiler.bakmiyorum bazen ama aklımdan da çıkmıyor.
Ve hayatımı etkiliyor. Evliliğin de problem yok ama problem yaratıyorum bunları düşününce.
Dışarı çıkmak istemiyorum misal bakıyorum onlar sürekli cafeler de falan eşimi darlıyorum.
Genelde kimsenin hayatını umursamam falan ama kendi kalibremde gördüğüm kişileri acayip kıskanıyorum .
Böyle popüler bana tarz olarak daha yakın kişileri alisveri merkezine gitse kıskanıyorum. O tarz bisey yani bende ki.
Çünkü bende çevre de sosyal.,maddi durumu olan, eşim ve çocuklarımla çok göze batan bir aileye sahibim.
Düşünmek bakmak takip etmek istemiyorum ama kafam dolu ,bazen rüyalarıma giriyorlar.
Kimseye de bahsediyorum çünkü ben dışarıdan gayet umursamaz cool takılan biri görünüyorum.
Off çok uzun oldu ama sıkıntı bu çağın hastalığı mi nedir eskiden asla böyle değildim.
Malesef özgüven eksikliğinden bunlar. Benim de ne zaman kendime güvenim azalsa hemen çevreye bakıp duruyorum. Ama ne zaman olumlamalar yapsam meditasyon yapsam, bir düre sonra gördüğüm her güzellik kıskanacağım değil maşallah ne güzel diyip o kişinin adına sevineceğim olaylara dönüyor. Özsevgi özsaygı özkabul ve kontrolcü mükemmeliyetçi kişiliklerden kopma çalışmaları yaparsanız iyi gelecektir bence 🫶🏻

Psikolejinizi hiç iyi görmedim kendinizi yeyip bitirmeniz bir tarafa yazık günah kıskandığınız insanlarada nazar değdireceksiniz siz bu huyla hiç bir zaman mutlu olamazsınız gidip bir psikologtan yardım alabilirsiniz sosyal medyayı takip etmekten vazgeçebilirsiniz nazara okadar inanıyorumki iki senedir sosyal medyada hiç bir şey paylaşmıyorum Rabbim kötü gözden saklasın.

siz cocugunuzu devlet anaokuluna gondermezseniz maddi olarak zorluk yasayacaginizi yazmadiniz mi az once
milletle yarisacagim diye yilda 4 kez tatile gitmek yerine cocugunuzu iyi bir okula kaydedebilirsiniz, hayat sizin etrafinizda donmuyor onceliginiz insanlarla s... yarisi olmasin

X