Ben ve kopamadığım toksik düşüncelerim…

rahibeteresa

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2021
82
35
28
Hanımlar kendi icimde işin icinden çıkamadığım bir mevzu var. Erkek arkadaşımla 1,5senedir birlikteyiz. Baharda nişan yaza düğünümüz var. Çok şükür sevgisini, ilgisini belli eder romantikdir, düşüncelidir kısacası nazar değmesin dört dörtlük diyebilirim. Ama ben ve toksik düşüncelerim ayrılmaz bir ikili olduk. Yalnız kaldığımda direkt kafamda kurmaya başlıyorum. Bu ara kafamı kurcalayan şey ben değilde başka birisi sevgilisi olsa ona da bu sürprizleri yapacaktı onu da böyle çok sevecekti. Yani kim sevgilisi olsa ona böyle davranacaktı o zaman ben onun icin özel değilim diyorum. Bugün bu düşüncemi paylaştım onunla tabii ki sevgilime böyle davranırım dedi. Eski sevgililerini de böyle sevdi. Belki onları benden daha çok sevdi. Ben onun hayatında her konuda ENNNN olmalıyım diye düşünüyorum. Ne kadar ona yansıtmamaya çalışsamda bu ilişkimizi ve en çok da beni aşırı yıpratıyor. Neden böyle düşünüyorum, bu saçma bi beklenti mi, benim gibi düşünen var mi? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Yok böyle düşünen aramızda. Siz tanrıça değilsiniz niye "ennnn" olma çabanız var ki? Sizi diğer insanlardan üstün kılan bir özelliğiniz var mı? Adamın aklı bir an önce başına gelir umarım...
Sevdiğiniz adamın hayatında en özel, en sevdiği kisi olmak istemek, en güzel anılarının sizinle olmasını istemek size neden bu kadar garip geldi?

Sevdiğiniz adamın hayatında en özel, en sevdiği kisi olmak istemek, en güzel anılarının sizinle olmasını istemek size neden bu kadar garip geldi?
Garip gelmedi sağlıksız geldi. Kendiniz de "toksik düşüncelerim" diye belirtmişsiniz zaten. Normal bulsanız konu açar mıydınız?

evet toksik ve abartılı buluyorum. Neden böyle düşünüyorum, benim gibi düşünüp bunu aşabilen kadınlar var mi merak ediyorum.
Bir şeyi ne kadar çok düşünmemeye çalışırsanız o kadar çok kafanızı meşgul eder. Bence rutin işleriniz dışında meşgaleler bulun ve kesinlikle ama kesinlikle sevgilinizi hayatınızın odak noktası yapmayın.

Bu bir nevi kompleks olabilir mi? Elbette sizinle değil başkasıyla olsa öyle davranır siz de benzerini yapardınız. İnsan ilişki içinde karşısındakine uyum sağlasa da temel özelliklerimiz var. Ben hediye almayı seviyorum erkek arkadaşım da hesap ödetmez pek mesela bunlar benzer olurdu. Ben bunda bir tuhaflık bulmuyorum. İlişkinize de gerçek değil sadece düşünceden ibaret bir şey için zarar vermeyin. Sonuçta şu an berabersiniz karşılıklı keyfini çıkarın.

Hanımlar kendi icimde işin icinden çıkamadığım bir mevzu var. Erkek arkadaşımla 1,5senedir birlikteyiz. Baharda nişan yaza düğünümüz var. Çok şükür sevgisini, ilgisini belli eder romantikdir, düşüncelidir kısacası nazar değmesin dört dörtlük diyebilirim. Ama ben ve toksik düşüncelerim ayrılmaz bir ikili olduk. Yalnız kaldığımda direkt kafamda kurmaya başlıyorum. Bu ara kafamı kurcalayan şey ben değilde başka birisi sevgilisi olsa ona da bu sürprizleri yapacaktı onu da böyle çok sevecekti. Yani kim sevgilisi olsa ona böyle davranacaktı o zaman ben onun icin özel değilim diyorum. Bugün bu düşüncemi paylaştım onunla tabii ki sevgilime böyle davranırım dedi. Eski sevgililerini de böyle sevdi. Belki onları benden daha çok sevdi. Ben onun hayatında her konuda ENNNN olmalıyım diye düşünüyorum. Ne kadar ona yansıtmamaya çalışsamda bu ilişkimizi ve en çok da beni aşırı yıpratıyor. Neden böyle düşünüyorum, bu saçma bi beklenti mi, benim gibi düşünen var mi? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Retroaktif kıskançlıkların olabilir. Önemli olan son aşkı olmak boşver kafanda senaryo kurmayı ana odaklan benle evlendiğine göre herkesle evlenebilir demekle aynı mantık 😃 adamı darlama böyle saçma şeylerle yahu. Bence altında biraz özdeğersizliklerin var.

Eğer başka birini sizden çok sevseydi sevgilisi o başkası olurdu siz değil. Ailesinden sonra en sevdiği kişi sizsiniz merak etmeyin.

O "ENNNNN" olma şeyi bende de var ama hiç ben olmasam başkasina boyle olurdu, yok eskileri de cok sevmiştir gibi düşüncelerim olmadi. 🙄
Sonucta bunlar sizin icin de gecerli. Daha once kimseyi sevmediniz mi yani gözünüzü actiniz nişanlinizi mi gördünüz? Ondan mi acaba?

Retroaktif kıskançlıkların olabilir. Önemli olan son aşkı olmak boşver kafanda senaryo kurmayı ana odaklan benle evlendiğine göre herkesle evlenebilir demekle aynı mantık 😃 adamı darlama böyle saçma şeylerle yahu. Bence altında biraz özdeğersizliklerin var.
evet retroaktif kiskancliklarim oldu. Aştığımı zannettim ama bu sekilde tekrar ediyor sanırım. Benden once 3 senelik uzun bi iliskisi varmiş, kız işe girdiğinde ansızın sevgilimi terketmiş.
Ozdegersizlik mevzusuna gelince bu ihtimal benimde aklıma geliyor ama ailem tarafindan sevgi ve guven asilanmis bir cocuklugum oldu. Ozguvenli birisiyim de diyebilirim. Anlamdiramadigim baska bir konu da bu.

O "ENNNNN" olma şeyi bende de var ama hiç ben olmasam başkasina boyle olurdu, yok eskileri de cok sevmiştir gibi düşüncelerim olmadi. 🙄
Sonucta bunlar sizin icin de gecerli. Daha once kimseyi sevmediniz mi yani gözünüzü actiniz nişanlinizi mi gördünüz? Ondan mi acaba?
Tabiiki bende baskalarini sevdim, çok flörtüm oldu ama ilk sevgilim O. Sevgiliminse benden önce çok şey paylaştığı uzun bir iliskisi var.

Tabiiki bende baskalarini sevdim, çok flörtüm oldu ama ilk sevgilim O. Sevgiliminse benden önce çok şey paylaştığı uzun bir iliskisi var.

Yani kimse kimse için dünyada tek degil bana göre.
Ilk sevgiliniz bu kişi olmuş ama başkasi da olabilirdi. Siz hayatindayken ENN olmayi bekleyebilirsiniz okk ama yok benden önce yok ben olmasam gibi şeyler gereksiz ve yersiz düşünceler.

Ben bir dönem tam olarak boyleydim, hâlâ ara ara böyleyim. Sonuç olarak şunu anladım ki böyle olma sebebim kendimle ilgili. Kendimi yetersiz gördüğüm şeyler olduğunu keşfettim. Bunda sorun yok ama karsimdakinin de benim yetersizliklerimi kesfedebilecegi düşüncesi beni böyle hasta etmis o dönem. İki senem mahvoldu gitti yani kısacası. Erkek arkadaşımda peygamber sabrı varmış.

Derinlerde -belki de pek derinde değildir- bir aşağılık kompleksiniz mi var? Bu saçma sapan düşünceye mantıklı sebepler bulmaya çalışıyorum

X