Ben yandım , ben bittim , ne yapacağımı bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ acil yardım , imdat arkadaşlar bi el atın 🤒

Zalım anayla babayı ayırın çocuk yapıp yapıp size yıkmasınlar 😅 inşallah çözüm bulursunuz Allah yardımcınız olsun
Yuvalık takmadım kafese yine çocuk yaptılar , hanım kızımız ortalık yere yumurtladı bi de güzel kuluçkaya yattı , gönlüm el vermedi aldım taktım yuvalığı , yumurtasını da koydum , yuvalığı görünce iyice celallenip üç tane daha yumurtladı .

Yuvalık takmadım kafese yine çocuk yaptılar , hanım kızımız ortalık yere yumurtladı bi de güzel kuluçkaya yattı , gönlüm el vermedi aldım taktım yuvalığı , yumurtasını da koydum , yuvalığı görünce iyice celallenip üç tane daha yumurtladı .

Abla o zaman o 3 yumurtayı alıp gözlerine baka baka kırıp menemen yapıp ye bakalım bir daha yumurluyor mu?

Amaan aman Allah sabır versin ana babayı ayırın ikisi de tek kalsın o zaman da moralleri bozulur mu acaba bilemedim

mama derken nasıl mama hala toz karışım mı veriyosunuz yoksa taneleri ıslatarak mı veriyosunuz.eğer hala toz mamayı sulandırarak veriyosanız kursak gelişimi tam olmamış olabilir.normalde anneleri yemi yiyip tam sindirmeden öyle kusuyorlar yavruya kursağı geliştirmek için ama sizin anada iş yok :KK70: güvercinlerin de bazen böyle halleri oluyor youtubeden video izlemiştim.bi kaba yemi ıslatıp koyuyor üzerine balon geçiriyor gerdirerek.sonra balona delik açıyor gaga girecek şekilde.öyle besliyordu.bi fikir olabilir diye söylüyorum
Önceden özel mama sipariş veriyordum , fiyatlar uçunca ,takip ettiğim instagram sayfasından mama tarifi alıp kendim yapmaya başladım ama alakası yok şu son 10 gündür falan el yapımı mama yiyorlar .
Mesela önceki beslediğim yavrulara yeme düşme vakitleri gelince yemi kendim kabuğundan çıkarıp veriyodum öyle öyle alışıyorlardı .
Bu iki sıpaya veriyorum , kafayı iki yana sallayıp atıyo ağzından .

Benim komşumun var abla böyle 😍
Birde seninkiler iyiymiş bizim komşudaki yatakda yatıyor,kanatlarını açıyor başka yerde uyumuyor.bana resmini gösterdiler bildiğin insan gibi yanlarında uyuyor.elden mama yiyor
Ama o abla mamayı kesti biraz büyüyünce.taze yem sipariş ediyor dal darı gibi bişey.onu yiyor sadece.
Elinde dal darı tutup vererek alistirdi.biraz büyüyünce alisiyorlsr galiba.simdi yemeklerde masaya gelip yiyor.

Abla o zaman o 3 yumurtayı alıp gözlerine baka baka kırıp menemen yapıp ye bakalım bir daha yumurluyor mu?
Abi karnın acıkmış galiba 🙈
Şaka bi yana , küçük oğlum “ anne Paytağın yumurtalarını sabah haşla yiyelim “ demişti , Paytak önce “ anneee “ diye bana seslendi sonrasında yuvalığa girdi eşini kaldırıp kendi oturdu yumurtalara 😂

Önceden özel mama sipariş veriyordum , fiyatlar uçunca ,takip ettiğim instagram sayfasından mama tarifi alıp kendim yapmaya başladım ama alakası yok şu son 10 gündür falan el yapımı mama yiyorlar .
Mesela önceki beslediğim yavrulara yeme düşme vakitleri gelince yemi kendim kabuğundan çıkarıp veriyodum öyle öyle alışıyorlardı .
Bu iki sıpaya veriyorum , kafayı iki yana sallayıp atıyo ağzından .
bence taneleri ıslatıp vermeye başlayın..kursak gelişmeme gibi bi risk varsa bunu ortadan kaldırmış olursunuz.bi iki hafta böyle besledikten sonra da kendileri yemeleri için bekleyin.biraz gaddar olun fazla nazlı büyümüşler :KK70:

Benim komşumun var abla böyle 😍
Birde seninkiler iyiymiş bizim komşudaki yatakda yatıyor,kanatlarını açıyor başka yerde uyumuyor.bana resmini gösterdiler bildiğin insan gibi yanlarında uyuyor.elden mama yiyor
Ama o abla mamayı kesti biraz büyüyünce.taze yem sipariş ediyor dal darı gibi bişey.onu yiyor sadece.
Elinde dal darı tutup vererek alistirdi.biraz büyüyünce alisiyorlsr galiba.simdi yemeklerde masaya gelip yiyor.
Bıraksam benimkilerde üstümde uyur kalır öyle , ben yavaştan kafese bırakıyorum Cemos . Çok akıllılar çok insancıllar canayakınlar 😍

bence taneleri ıslatıp vermeye başlayın..kursak gelişmeme gibi bi risk varsa bunu ortadan kaldırmış olursunuz.bi iki hafta böyle besledikten sonra da kendileri yemeleri için bekleyin.biraz gaddar olun fazla nazlı büyümüşler :KK70:
Kursak gelişmese kursak boşaltma yapmazlardı , kursaklarını boşalttıklarını görüyorum , ağızlarını açıp esniyor gibi yapıyorlar , her bişeyleri gayet de yerinde .
Sanırım bunlar rahatlarına fazlaca düşkünler zor geliyo yem kırmak :)

Amaan aman Allah sabır versin ana babayı ayırın ikisi de tek kalsın o zaman da moralleri bozulur mu acaba bilemedim
Ayıramam ki , çok aşıklar birbirlerine , baba kuşu kafesten alıp eşini içerde bıraktığım zaman ,baba kuş kafesin kapısını açmaya çalışıyo deli gibi bi görseniz .

Kursak gelişmese kursak boşaltma yapmazlardı , kursaklarını boşalttıklarını görüyorum , ağızlarını açıp esniyor gibi yapıyorlar , her bişeyleri gayet de yerinde .
Sanırım bunlar rahatlarına fazlaca düşkünler zor geliyo yem kırmak :)
he ben kursak boşaltma yaptıklarını bilmiyordum pardon :) kendi hallerine bıraktım demiştiniz ne kadar süre bıraktınız mesela 12 saat mi 1 gün mü ?

he ben kursak boşaltma yaptıklarını bilmiyordum pardon :) kendi hallerine bıraktım demiştiniz ne kadar süre bıraktınız mesela 12 saat mi 1 gün mü ?
2 gün , ilk gün yarı yarıya indirdim , diğer gün sadece 1 kez verdim . Önce çıldırdılar sonra baktılar ümit yok küstüler . Bitap düştüler .

ABD'de 70 yıl önce Coloradolu bir çiftçi, bir tavuğun başını kesti. Ama tavuk ölmeyi reddetti. Mike adlı tavuk 18 ay daha yaşadı ve ünlü oldu.

Abla bu haberi oku ve bu tavuk kadar şanslı olmaihtimallerinin %1 olduğunu tatlı dille anlat.
Biliyorum abi bunu , dehşete düşmüştüm ilk okuduğumda . Hatta bi yerde resmini görmüştüm .
O kadar zalim olamam abi ı ıh yapamam ben :)

BC4C550D-87AE-4EC2-9155-7099D8A38D12.jpeg
5F503406-7511-4A03-8B59-67B528F1F7CB.jpeg
B31B001B-4AA7-487D-AB20-E44777914F1D.jpeg
98B9C722-5783-4D28-87C5-F3F30C3E577B.jpeg

İlk resim anne baba .
İkinci resim anne babanın yavruları , tünekteki üç yavrudan ikisi benim şimdiki beslediğim yavrular .
Üçüncü resim de anne babanın çocukları :)
Son resimdeki iki ufaklık da anne babanın torunları 😍

X