Ben yanlış mı yaptım yoksa haklı mıyım nasil davranmam gerekiyor?

Arkadaşımla tartışıp duruyoruz aynı konular yüzünden şimdi hayatına biri girdi ve aşk mevzularindan çok canı yandı ve bu kişi de hayatındaki ilk sevgilisi o yüzden ona fazlasıyla bağlı anlıyorum fakat sevgilisinin hoşlanmadığım bir kaç durumu oldu arkadaşımda bana anlatıyor ediyor o yüzden anlıyorum farkediyorum ama söyleyemiyordum 3 aydır da sevgilisiyle alakalı olumsuz yorum asla yapmadım sevmediğim durumları söyleyemedim ama genelde ikimizinde hayatına giren kim olursa yorumlayıp birbirimizden fikir alırız o ben kimi sorsam olumlu yorum yapmazdi hatta çok sevdiğim biri girdi hayatıma aramızda bi sorun oldu bana dediki seni bırakır bu yakında kendine gel evet haklıydı uyarması gayet haklı hatta ilişki bitti sonrasında da benimle ciddi düşünmediğini benimle sadece zaman geçirdiğini öylesine konuştuğunu gerçekten sevmediğini en ama en acı çektiğim kadar günlerde ölü gibiyken ben ondan bunları duydum yinede bir şey demedim ama bugün sanki bir o seviyor bir o zamanında acı çekmiş gibi şuanki sevgilisi hakkında olumsuz konuşturmuyor anında zoruna gidiyor ama bende sevgilisine ısınamadım cimri arada onu boşlayıp saatlerce yazmayan ilgisizlik yapan varsa yoksa arkadaşlarii eşi dostu onları görünce onu unutan ağzı iyi laf yapan başlarda kızla olana kadar akla karayı seçmiş kızla işi olduktan sonra kızı eskisi kadar ipleemeyen birisi.... dün sadece arkadaşıma sevgilisinin ona yaptığı bi hatasından dolayı içime sinmedigini söyledim hem sana yaptığı şeylerden hemde genel içime sinmiyor 3 aydır ses etmedim dedim baktım görüldü attı yazmadı ben yazdım neden yazmıyorsun diye işi varmış ondanmis normalde işi de olsa görüldü yapmaz yine konuşma devam etti zoruna gittiğini gördüm gülüyor ediyor ama içinden neler geçiriyor ben anlıyorum erkek için olması zoruma gidiyor o da bana acımı en diplerde yaşarken seni sevmedi seninle zaman geçirdi öylesine konuştu hee şeyi yalan derken benim canımda çok yanmıştı şuan dediğim tek şeye böyle yapması çok zoruma gidiyor ayrıca da çpk değişti eğer şuan iyice ipleri koparmiyorsa yarın bir gün pişman olmaktan korktuğu için yapmıyor korkuyor kötü çıkarsa arkadaşımdan olurum diye
Sevgilisi hakkında olumsuz konuşulmasını istemiyorsa siz de konuşmayın o zaman. Arkadaşım sevgilisine sayıp sövmeme izin vermiyor diye dert mi edinilir 😐 arkadaşınızın iyiliğinden ziyade intikam almak için söylemek istiyorsunuz gibi geldi bana. O bana söylemişti haklı çıktı diye siz de söyleyip haklı çıkmak istiyorsunuz.

Sevgilisi hakkında olumsuz konuşulmasını istemiyorsa siz de konuşmayın o zaman. Arkadaşım sevgilisine sayıp sövmeme izin vermiyor diye dert mi edinilir 😐 arkadaşınızın iyiliğinden ziyade intikam almak için söylemek istiyorsunuz gibi geldi bana. O bana söylemişti haklı çıktı diye siz de söyleyip haklı çıkmak istiyorsunuz.

Hakkında olumsuz konuşmayayım ama konuşmamı istiyor konuşmasam daralıyor ee konuştuğumda da iyi konuşmamı istiyor ama içimden iyi geçmiyor hatta buluştuk anlatmıştı baya huzursuz oldum içime sinmiyor yani ne yapabilirim ? İyi konuşsam yapmacık olmaz mi istemediğim gibi konuştuğum için benim meselelmin üzerinden çok geçti

Sövme durumu yok sadece içime sinmiyor dedim o da ben ne anlatsam bana her şekilde olumsuz tepki veriyor yani ben dert etmiyorum ki alınmıyorum da

Siz konuşulmasın dan rahatsiz olduysanız bir daha yorum yapmamasini rica.edersiniz.hoslanmadigini zi dile getirirsiniz.o da rahatsiz oluyorsa bir daha sizde Yorum yapmıassinız olur biter..

Ikinizde birbirinizin sevgilileri hakkinda yorum yapmayin bence. Baska konuscaginiz konu mu yok o size dert yanmadigi surece karismayin onunda karismasina izin vermeyin.
Evet malesef başka konu yokmuş gibi gecemiz gündüzümüz erkek arkadaş meselesi ama o başka konularda konuşmak istemiyor aile okul yine konumuz dönüp dolaşıp aşka geliyor

Evet malesef başka konu yokmuş gibi gecemiz gündüzümüz erkek arkadaş meselesi ama o başka konularda konuşmak istemiyor aile okul yine konumuz dönüp dolaşıp aşka geliyor
O zaman gorusme sıklıgınızı azaltip yavas yavas kendinizi cekin bu kisiden.

Arkadaşımla tartışıp duruyoruz aynı konular yüzünden şimdi hayatına biri girdi ve aşk mevzularindan çok canı yandı ve bu kişi de hayatındaki ilk sevgilisi o yüzden ona fazlasıyla bağlı anlıyorum fakat sevgilisinin hoşlanmadığım bir kaç durumu oldu arkadaşımda bana anlatıyor ediyor o yüzden anlıyorum farkediyorum ama söyleyemiyordum 3 aydır da sevgilisiyle alakalı olumsuz yorum asla yapmadım sevmediğim durumları söyleyemedim ama genelde ikimizinde hayatına giren kim olursa yorumlayıp birbirimizden fikir alırız o ben kimi sorsam olumlu yorum yapmazdi hatta çok sevdiğim biri girdi hayatıma aramızda bi sorun oldu bana dediki seni bırakır bu yakında kendine gel evet haklıydı uyarması gayet haklı hatta ilişki bitti sonrasında da benimle ciddi düşünmediğini benimle sadece zaman geçirdiğini öylesine konuştuğunu gerçekten sevmediğini en ama en acı çektiğim kadar günlerde ölü gibiyken ben ondan bunları duydum yinede bir şey demedim ama bugün sanki bir o seviyor bir o zamanında acı çekmiş gibi şuanki sevgilisi hakkında olumsuz konuşturmuyor anında zoruna gidiyor ama bende sevgilisine ısınamadım cimri arada onu boşlayıp saatlerce yazmayan ilgisizlik yapan varsa yoksa arkadaşlarii eşi dostu onları görünce onu unutan ağzı iyi laf yapan başlarda kızla olana kadar akla karayı seçmiş kızla işi olduktan sonra kızı eskisi kadar ipleemeyen birisi.... dün sadece arkadaşıma sevgilisinin ona yaptığı bi hatasından dolayı içime sinmedigini söyledim hem sana yaptığı şeylerden hemde genel içime sinmiyor 3 aydır ses etmedim dedim baktım görüldü attı yazmadı ben yazdım neden yazmıyorsun diye işi varmış ondanmis normalde işi de olsa görüldü yapmaz yine konuşma devam etti zoruna gittiğini gördüm gülüyor ediyor ama içinden neler geçiriyor ben anlıyorum erkek için olması zoruma gidiyor o da bana acımı en diplerde yaşarken seni sevmedi seninle zaman geçirdi öylesine konuştu hee şeyi yalan derken benim canımda çok yanmıştı şuan dediğim tek şeye böyle yapması çok zoruma gidiyor ayrıca da çpk değişti eğer şuan iyice ipleri koparmiyorsa yarın bir gün pişman olmaktan korktuğu için yapmıyor korkuyor kötü çıkarsa arkadaşımdan olurum diye
benim arkadaşımın da sevgilisi aşırı toksik biri ama anlamayınca anlamıyor rahatsız oluyorsan arkadaşınla arana mesafe koy bence ben en son öyle yaptım

Surekli baska konu yokmus gibi erkek arkadasindan bahsettigini soylediginiz icin oyle dedim
Evet sürekli öyle dönüyor ama bu kişiden oncede hep erkek mevzusu donerdi aramızda zaten ama o söylememi istemiyor hani bahsetmeyelim başka şeylerden bahsedelim deyince içten içe daralıyor da bana belli etmiyor

Yaşlar galiba çok küçük..

Arkadaşınızın tercihlerine saygı duymalısınız.

Size fikrinizi sormadan düşüncelerinizi söylemeniz de olmaz..

Eğer ki sevgilisinde bir sıkıntı varsa, o isterse görür, istemezse görmez bu da onun bileceği iş..

Bence arkadaşınız sevgilisinden değil siz arkadaşınızdan ayrılın. Bu arkadaşlığın vadesi dolmuş ve birbirinize karşı samimiyetinizi kaybetmişsiniz. İki taraf da diğeri ne derse yanlış anlıyor.
Biri ile çok samimi olunca o arkadaşlık bir süre sonra birbirinin kuyusunu kazan akraba ilişkilerine benzeyebiliyor ve bunun geri dönüşü olmuyor.
Bir kere farklı frekanslara geçtiniz mi bi daha aynı frekansta birbirinizi yakalayamıyorsunuz.
Bazı insanlar hayatımızın belli dönemlerinde var olurlar sonra da misyonları bitince hayatımızdan çıkarlar.
Bu kişi ile samimiyetinizi azaltıp başka arkadaşlarınıza odaklanmanız daha iyi olur. Zamanla hayatınıza sizi yükselten ve geliştiren başka değerli insanlar dahil olucaktır.

Son düzenleme:
benim arkadaşımın da sevgilisi aşırı toksik biri ama anlamayınca anlamıyor rahatsız oluyorsan arkadaşınla arana mesafe koy bence ben en son öyle yaptım
Q
Yaşlar galiba çok küçük..

Arkadaşınızın tercihlerine saygı duymalısınız.

Size fikrinizi sormadan düşüncelerinizi söylemeniz de olmaz..

Eğer ki sevgilisinde bir sıkıntı varsa, o isterse görür, istemezse görmez bu da onun bileceği iş..
Anlatamadığım sey şu biz normalde de böyleyiz zaten bu gibi konularda birbirimize danışırız birbirimizi her şekilde iyi kötü eleştiririz hani o kişiyi daha doğrusu elestiririz o da bana çok yapıyor bende ona yapıyorum ama bu sefer hoşuna gitmedi galiba çünkü kendisini fazla kaptırdı normalde bunu yaparız yapmadığımız şey degil

Q

Anlatamadığım sey şu biz normalde de böyleyiz zaten bu gibi konularda birbirimize danışırız birbirimizi her şekilde iyi kötü eleştiririz hani o kişiyi daha doğrusu elestiririz o da bana çok yapıyor bende ona yapıyorum ama bu sefer hoşuna gitmedi galiba çünkü kendisini fazla kaptırdı normalde bunu yaparız yapmadığımız şey degil
Tamam demek ki artık yapmanı istemiyor? Ya göz yumup ses çıkarmayacaksın ya da arkadaşlığınızı bitireceksin. Ben arkadaşımın ilişkim hakkında olumsuz yorum yapmasını istemiyorsam ARTIK ona güvenmiyorumdur, düşüncelerini toksik ve yanlış buluyorumdur, beni kıskanıyor diye bile düşünürüm.

Bence arkadaşınız sevgilisinden değil siz arkadaşınızdan ayrılın. Bu arkadaşlığın vadesi dolmuş ve birbirinize karşı samimiyetinizi kaybetmişsiniz. İki taraf da diğeri ne derse yanlış anlıyor.
Biri ile çok samimi olunca o arkadaşlık bir süre sonra birbirinin kuyusunu kazan akraba ilişkilerine benzeyebiliyor ve bunun geri dönüşü olmuyor.
Bir kere farklı frekanslara geçtiniz mi bi daha aynı frekansta birbirinizi yakalayamıyorsunuz.
Bazı insanlar hayatımızın belli dönemlerinde var olurlar sonra da misyonları bitince hayatımızdan çıkarlar.
Bu kişi ile samimiyetinizi azaltıp başka arkadaşlarınıza odaklanmanız daha iyi olur. Zamanla hayatınıza sizi yükselten ve geliştiren başka değerli insanlar dahil olucaktır.
Biri ile değil de bence erkek kavramı değiştiriyor erkek kavramı hayata giriyor ve o kişi değişiyor uzaklaşıyorsunuz birbirinizi yanlış anlamaya başlıyorsunuz hayatınızdaki kişiye ufacık laf edilsin istenjyorsunuz umarım dediğiniz gibi değildir çünkü ben sadece bu arkadaşımla o kadar samimiyim diğerleriyle arada konuşuyorum her şeyim bu arkadaşım olmuş en kötü anımda kaldiranim o oldu kardeş kavramından daha fazlası benim için ben ona onun bana yaptığı kadar yapmamisimdir bilmiyorum ama erkek arkadaşı olunca daha farklı bir oldu ufacık da olsa değişme oldu çünkü şuan ki erkek arkadaşı için bir kaç kere çatışma yaşadık zoruna gidiyor biliyorum sen istemiyorsun onunla ilgili en ufacık bir kötülemeyi kaç kere söyledim ses etmedi bende anladım dedim zoruna gidiyor daha karışmam bu konu hakkında dedim çünkü iyi diyesim gelmiyor yalanciktan da jyi demek istemiyorum dedim kötü desem alınıyorsun dedim kaldı ki yorumumu yaptım hoşuna gitmedi dedim benimde önceden ayrıldığım bi ilişkim oldu çok kötü anımda bile o gerçekleri yüzüme pat pat vurdu ona darılmadim içten içe darilmadim bana dedi ki seninde sevdiğin biri olsaydı seninde zoruna giderdi halbuki hem o beni üzen kişiyle iliskimde hemde ayrıldıktan sonra da yüzüme gerçekleri pat pat vurdu alınmadım ona da bunu demedim aslında diyecektim bak sende böyle yaptın ama demedim bosver dedim kendi kendime gerçekten hayatımda onun gibisini bulamam öyle düşünüyorum keşke bana bu kadar güzel davranmasaydi çünkü en ufak şeyde üzülüyorum kaybetmekten çok korkuyorum onu onunda zoruna giden şeyler oluyor bazen anlıyorum ama söylemiyor aramız bozulmasın diye halbuki zoruna giden şey de söylese beni kendime getirse her şey daha iyi olabilir ama söylemiyor içine atıyor saçma bi şekilde dünde bana dedi ben daha yorum yapmayayım iyi desem olmuyor kötü desem olmuyor sende bana bundan sonra bir şey danışma dedi bende sen bilirsin dedim neden ona karismiycam dedim diye böyle yaptı kıyamıyorum çok jnce düşünceli bazen böyle oluyor aramız çok güzeldi sırf şu erkekler yüzünden aramızda kargaşa çıkıyor ve modum düşüyor şuan belki de onu kıskandığımı düşünüyor ilişkisinden dolayı ama ileride anlayacak o zaman lafıma gelecek çünkü sevgilisine herkes iyi yorum yapmış ben bi içime sinmedigini söylemişim bunu da hem hissettiğimden hemde arkadaşıma yaptıklarından yola çıkarak soyledim

Tamam demek ki artık yapmanı istemiyor? Ya göz yumup ses çıkarmayacaksın ya da arkadaşlığınızı bitireceksin. Ben arkadaşımın ilişkim hakkında olumsuz yorum yapmasını istemiyorsam ARTIK ona güvenmiyorumdur, düşüncelerini toksik ve yanlış buluyorumdur, beni kıskanıyor diye bile düşünürüm.
Hayır hislerime guveniyor sadece şuan ilk kez birisiyle bi yola çıkmış ve bunun için kötü yorum yapılmasını istemiyor ilişkisinin tadını çıkarmak istiyor çünkü kimseyle olamiyordu şimdi ikk kez biriyle ciddi bi yola girince alınıyor işte zoruna gidiyor

X