Bencil miyim

Bencil değilsiniz. Ben olsam kardeşime vermek isterdim ama bu sadece O anı kurtarır durumu çözmez. Kardeşinizin eşini adam etmesi ya da o kamburdan kurtulmasi lazım. Neden çabalıyor ki onun için. Kendi kendine yetecek gibi duruyor.
Cok kez ayrılmayı düşündü ama üç çocukla ne yapacaksin diyorlar gözü korkuyor..kızı da 13 yaşında söz dinlemeyen bir kız,tutamazsın diyorlar.

Zaten karisina siddet uygulayan bi adamla evli, bi de o adamin kicini toplasam mi diye sormak bu bence, birak inceldigi yerden kopsun, kardesin kendini kurtarmak zorunda boyle bi adamdan. Bosanirsa her turlu yaparim. Ama benim kardesimi doven, parayla tehdit eden, calismayan,sorumsuz, pislik bi herifin evliligine 5 krs katkim olsum istemem.

Kardesiniz "seni de batiricam" diyen bir adamla evli kalmayi tercih ediyorsa siz bir sey yapamazsiniz.
Gönderdiginizi de o adam yiyecek. Ben olsam 3 kurusuma acir yollamazdim.

Ama kardesim bosanmak istese, bu surecte yardima ihtiyaci olsa yemez icmez yollardim.

Selam arkadaşlar,mutlu pazarlar diliyorum.
Bu sefer derdim kız kardeşim.. Farklı şehirde yaşayan bir kız kardeşim var,üç çocuklu,asgari ücret karşılığı çalışıyor,eşi de 5000-6000 TL geliri olan biri fakat sürekli bir işten çıkıp başka yerde ise giriyor,aralarda da 3 aydan fazla boş geziyor.

Bundan 8 sene önce 180 bin TL için haciz geldi,arabaları vardı borcu bitmeden banka el koymuştu.O borç bitmedi duruyor.Sigarayi en pahalisindan içer,farklı bir ildeki köyüne gider çalıştığını oradaki evi tadilat etmede kullanır hep,eve de kardeşim bakıyor..Enişte bey kardesimin kartlarını ele geçirmiş onları harcıyor ve ödüyordu. Kendine çalışıyor çalışınca da yani. Kardeşime köydeki eve yerleşmeyi teklif ediyor kardeşim kabul etmiyor,kartların bende ben zaten battim seni de batiracağim görürsün diyormuş.Kartlarini geri alamıyor olay çıkar diye..

Neyse kardeşim en sonunda ipin ucunu kaçırmış sanırım ki geçenlerde benden borç para istedi, bende de yoktu..yoktu derken ben zaten maaş günü odemeleri yapıp eve harçlık ayırıp gerisini birikime aktarıyorum..bankada TL de beklettigim bir miktar para var altın döviz piyasasınin biraz durulmasını bekliyorum şimdilik altın ya da dövize çevirmek için.Gecenlerde bir para yattı bana,dişe dokunur bir meblağ olmasa da birkaç gıda alsın diye 300 gönderecektim unuttum başka şeye harcadım.Acikcasi eşinin savurganlıgi ve sorumsuzluğu yüzünden çok da içimden gelmiyor bir şey yapmak.

Siz olsaydınız bankada bekleyen parayı çekip verir miydiniz

O da öyle büyük bir şey değil bu arada ama ortalığın durumu belli ve ben de annemle babami yanıma almış onlara bakan ve anneme SGK ödeyen bir çocuklu tek maaşlı biriyim..ipin ucu bende de kaçmasın diye dikkat ediyorum her şeyi alamıyorum.

Hem kızıyorum hem üzülüyorum ne yapıp ne yapmayacağımdan emin olamıyorum, sizce ?
Bencil değil normal, akıllı, Türk toplumunda nadir rastlanan şekilde mantıklı birisiniz.

Hayır amaçlı ilkin bı miktar verirdim, muhtemelen gelmezdi geri. Ama 2. Ye vermem, kendisine de söylerim. Şiddeti göze alıp kartları kapattirsa iyi olur. Yoksa yüklü bir borç ablaniza kalacak. Hatta evden ayrılsin bı müddet bence ablaniz. Yerini de önceden yapmış paşam, kendim battım seni de batiracam diye. Şiddetle sindirmeye çalışıyor. Göze almali bazı şeyleri. Allah yardım etsin, zor.

Bencil değil makul-mantıklı birisisiniz. Kardeşiniz bu adamla evli oldukça bu işin sonu yok. Bildiğim kadarıyla siz de boşanmıştınız. Siz boşanıp üstüne bir de anne babanıza bakabiliyorsanız kardeşiniz de bunu tercih edebilirdi. Adam kartların bende seni batıracağım diyor daha ne olay çıkacak. Her koyun kendi bacağından asılır, gelmediğinde üzüleceğiniz parayı vermeyin.

Aslinda verilmemesi lazım su durumda eşinden kaynaklı. Ama ben sanirim kardeşime dayanamam verirdim. Siz kardeşinizi o adamdan kurtarmaya bakin yazik asgarî ücretle çalışıp birde eşinin batirmasini bekliyor

Cok kez ayrılmayı düşündü ama üç çocukla ne yapacaksin diyorlar gözü korkuyor..kızı da 13 yaşında söz dinlemeyen bir kız,tutamazsın diyorlar.
Babalarının ne faydası var ki çocuklarının terbiyesi eğitimi için. Böyle bir adamın iyi bir baba olduğunu hiç sanmıyorum. Olsq olsa çocuklara da kötü örnek olur

Aslinda verilmemesi lazım su durumda eşinden kaynaklı. Ama ben sanirim kardeşime dayanamam verirdim. Siz kardeşinizi o adamdan kurtarmaya bakin yazik asgarî ücretle çalışıp birde eşinin batirmasini bekliyor
Ona illa bir yardım edeceksem bu online gıda alışverişi olur sanırım.
Adam kendi köşeye sıkıştığında kaçmak için evini de hazır ediyor bir yandan.

Önce cocugum, bu krizde 3 kurusum varsa kenara atabildigim o benim cocugumun rizkidir. Elin sorumsuz herifine yedirmem ben.
Ben ablasının eşine versin demedim
Kardeşine versin dedim
Belki kadının bir derdine derman olacak
Siz öyle düşünüyorsunuz bende böyle.

Ben ablasının eşine versin demedim
Kardeşine versin dedim
Belki kadının bir derdine derman olacak
Siz öyle düşünüyorsunuz bende böyle.
Ablasina verdigi para da o eve giricek sonucta, tabii herkes diledigi gibi dusunmekte hakli, ben aksini dusunuyorum, acikladim nedenlerini uzun uzun zaten

X