Bencillik değilde ne?

Ya ben çözemiyorum araba yok gidemedim olayını.
1. Taksi
2. Komşudan rica etme
3. Olmadı ambulans çağırma çünkü acılar içinde çığlık atan çocuk var
4. O da olmadı diyelim, kucağına alıp sokağa fırlasa illa biri noldu bacım der

O kadar çok okudum ki kk da hastaneye tek başına gidemeyen anne. Kınamak istemiyorum hatta kınamıyorum da ama bebek olunca insanlar tek gidemiyor mu hastaneye? Belki henüz doğurmadığım için bilmiyorumdur, bilemem.
Giderim bir çok kadını çocuğu alıp götürmüşlüğüm de var korkmak çekinmek iki çocuğu olan anne için anlamsız kavramlar artık ambulans götürürdü bizi ama arabamız varken nie kendimi de çocuklarımı da sıkıntıya sokayım ki beyzade arabayla bakkala ekmek almaya gidecek çocuklarımı hastaneye götürmeyecek götürdü en nihayetinde ama benim sinirleri alt üst ettikten sonra

Var çok şükür ya ne bilim çocuklar babasız büyğmesin mantılı işte yoksa ben koca delisi değilim olsa da olur olmasa da olur olmasa hatta daha ii olurda bakcaz artık

Kocanızın varlığı ile yokluğu bir
Komşum gelse çocuğum çığlık çığlığa bebeğime bir bak dese bakarım 10 dakika da olsa
Kendi evladına nasıl kayıtsız kalabilmiş
Şam babası gibi, fıtık eder insanı

İnan bana bende boşandım bir kızım var ve tavsiye ediyorum
İstiyorum insan boşanmanın hayallerini kurar mı kurarmış
Gerçekten çocuklarımla mutlu olmak istiyorum o olmazsa beklentim de olmaz inanıyorum ki boşanırsak ben ailemin yanına tayin istemeyi planlıyorum bugün herşeyi düşündüm bulunduğumuz yere tam 5 saat mesafede hasta çocukla ilgilenmeyen görmeye de gelmez bunu gene ben dert ederim

Niyese artik konu bana iyicene fake gelmeye basladi. Yani 3-4 defa kusan bir cocuk birak patates kizartmayi, yemek bile istemez. Hastanede neyin röntgeni çekildi? Yani ayagi kirik degil bisey degil. Migde ile ilgili seyler röntgen ile bakilmaz. Konu basinda hiç gitmediniz, sonra bir sayfa sonra "gittik geldik hastaneye" felan diye kivirdin.

Bir adamin kendi cocuguna bu kadar az merhamet etmesi zaten tuhaf. Bilmiyorum konuda baya bosluklar var.
Koronada mide bulantisi/kusma yokki. Benim bildigim ishal felan var. Ki nefes darligi yasamayan birine niye cigerlerin röntgenini çeker? Tuhaf bir durum.
yazdıklarınıza hak vermekle beraber sadece ufak bir düzeltme yapmak istedim: :)

-mide-barsak ağrısında ayakta direkt batın grafisi çekilir,barsaklarda hava sıvı seviyeleri var mı ona bakılır,eğer varsa büyük ihtimalle ishal olacaktır çocuk, ve ondan ağrısı bulantısı vardır. bir de herhangi bir tıkanıklık varsa yine az çok belli oluyor direkt grafide. ha burada göğüs mü yoksa karın mı grafisi çekilmiş bilemiyorum tabi konu sahibi belirtmediği için :/

- bir diğeri de,covid mide bulantısı -kusmaya sebep oluyor maalesef ... özellikle mutasyonlarla birlikte belirtiler de çok çeşitli hale gelmeye başladı artık :/ tek semptomu orta kulak iltihabı olup da covid pozitif çıkan bile gördüm maalesef :KK43:
------------------------------

konu sahibi size gelince patates,yedirmeye çalışma,uyutmaya çalışma konusunda falan haksızsınız bence. yerleri yıkacak kadar ağlayan bir bebeğe böyle davranılmaz. tamam bebekler/çocuklar çok sık kusar,ağlar,karınları ağrır ama bu denli şiddetli bir olayla ilk kez karşılaşıyorsanız biraz daha alert olmanız lazımdı,örneğin:

çocuk akut apandisit,peritonit,pankreatit veya barsak obstrüksiyonu geçiriyor olabilirdi.

FMF gibi inflamatuar bir hastalık,volvulus hatta belki GIS kanama bile geçiriyor olabilirdi.

bunlar tedavi edilmezse ciddi sonuçlar doğurur biliyorsunuz değil mi?

hatta şu an rotavirüs salgını var ciddi ishal-kusma yapıyor,çocukların vücudunda su kalmıyor.

apandisit ve obstrüksiyon kontrol altına alınmazsa sepsise,orada Allah korusun ölüme doğru götürür...

kusması çok mu oldu mesela? çocuk bu tabi ki iğneyi sevmez ama ishali kusması olan çocuk dehidrate kalabilir,muayenesini yapıp serum takılması lazım. kan testlerinde beyaz küresine bakılması lazım acaba apandisit vb bir şey var mı diye.

ultrason ve/veya bt ile barsaklarına bakıp kesin olarak apandistti ekarte ettiler mi mesela?

kocanıza diyecek söz yok zaten ama siz de arabayı bahane etmeyin,otomatik vitesli araba takdir edersiniz ki sürmesi çok daha kolay.

covid evet olabilir ama aile bireylerinde herhangi bir semptom yok,biraz düşük ihtimal o yüzden.

kan sonuçlarına e nabızdan bakmak nedir? neden akut batın tamamen ekarte edilmeden sizi taburcu ettiler?

çocuklu üyelerimizin söylediklerine elbette şu açıdan katılıyorum,evet çocukların çok sık mideleri bozulur,kusarlar,ishal olurlar,hemen her zaman da kendiliğinden geçer mesela. ama İLK DEFA bu kadar gürültülü bir tabloyla karşılaşıyorsanız bu kadar rahat olmamalısınız. dediğim gibi basit bir mide üşütmesinden veya bozulmasından çok daha ciddi bir şey olabilir.

ha baktınız zaten evladınız özellikle şu şu yiyecekten sonra böyle oluyor,veya senede yine birkaç kez yaşıyor bunu, o zaman tamam normal karşılayın ama,çocuk acıyla bağırarak uyanıyor,yerlere yatıyor,ve siz (eşiniz zaten tam dayaklık) böyle ağırdan alabiliyorsunuz...

böyle bir babayla da zaten "babasız" büyüyorlar belli ki. boşanırsanız en azından huzurunuz olur, bu ne böyle ya? şiddete karşıyım ama karşımda böyle gevşek gevşek konuşsa ağzına çakardım iki tane. herife bak.

-mide-barsak ağrısında ayakta direkt batın grafisi çekilir,barsaklarda hava sıvı seviyeleri var mı ona bakılır,eğer varsa büyük ihtimalle ishal olacaktır çocuk, ve ondan ağrısı bulantısı vardır. bir de herhangi bir tıkanıklık varsa yine az çok belli oluyor direkt grafide. ha burada göğüs mü yoksa karın mı grafisi çekilmiş bilemiyorum tabi konu sahibi belirtmediği için :/

- bir diğeri de,covid mide bulantısı -kusmaya sebep oluyor maalesef ... özellikle mutasyonlarla birlikte belirtiler de çok çeşitli hale gelmeye başladı artık :/ tek semptomu orta kulak iltihabı olup da covid pozitif çıkan bile gördüm maalesef :KK43:

konu sahibi size gelince patates,yedirmeye çalışma,uyutmaya çalışma konusunda falan haksızsınız bence. yerleri yıkacak kadar ağlayan bir bebeğe böyle davranılmaz. tamam bebekler/çocuklar çok sık kusar,ağlar,karınları ağrır ama bu denli şiddetli bir olayla ilk kez karşılaşıyorsanız biraz daha alert olmanız lazımdı,örneğin:

çocuk akut apandisit,peritonit,pankreatit veya barsak obstrüksiyonu geçiriyor olabilirdi.

FMF gibi inflamatuar bir hastalık,volvulus hatta belki GIS kanama bile geçiriyor olabilirdi.

hatta şu an rotavirüs salgını var ciddi ishal-kusma yapıyor,çocukların vücudunda su kalmıyor.

apandisit ve obstrüksiyon kontrol altına alınmazsa sepsise,orada Allah korusun ölüme doğru götürür...

kusması çok mu oldu mesela? çocuk bu tabi ki iğneyi sevmez ama ishali kusması olan çocuk dehidrate kalabilir,muayenesini yapıp serum takılması lazım. kan testlerinde beyaz küresine bakılması lazım acaba apandisit vb bir şey var mı diye.

ultrason ve/veya bt ile barsaklarına bakıp kesin olarak apandistti ekarte ettiler mi mesela?

kocanıza diyecek söz yok zaten ama siz de arabayı bahane etmeyin,otomatik vitesli araba takdir edersiniz ki sürmesi çok daha kolay.

covid evet olabilir ama aile bireylerinde herhangi bir semptom yok,biraz düşük ihtimal o yüzden.

kan sonuçlarına e nabızdan bakmak nedir? neden akut batın tamamen ekarte edilmeden sizi taburcu ettiler?

çocuklu üyelerimizin söylediklerine elbette şu açıdan katılıyorum,evet çocukların çok sık mideleri bozulur,kusarlar,ishal olurlar,hemen her zaman da kendiliğinden geçer mesela. ama İLK DEFA bu kadar gürültülü bir tabloyla karşılaşıyorsanız bu kadar rahat olmamalısınız. dediğim gibi basit bir mide üşütmesinden veya bozulmasından çok daha ciddi bir şey olabilir.

ha baktınız zaten evladınız özellikle şu şu yiyecekten sonra böyle oluyor,veya senede yine birkaç kez yaşıyor bunu, o zaman tamam normal karşılayın ama,çocuk acıyla bağırarak uyanıyor,yerlere yatıyor,ve siz (eşiniz zaten tam dayaklık) böyle ağırdan alabiliyorsunuz...
Konuda söylememiş olabilirim ultrason sonuçlar normal çıktı dedim bir yorumumda soğuk algınlığı ya da Covit olabilir onun için de test alındı test sonucu da e nabızdan bakıcağımz söylendi pozitif çıkarsa biz sizinle iletişime geçicez dendi yani işin özü gittik hastaneye daraldım yani çocuğuna dış kapının mandalı muamelesi yapmanız darladı gerçekten kızım iyi çok şükür ateşi var onu da takip ediyorum kusma şikayeti devam etmiyor ederse çocuk doktoruna götürürüm

Serum takılmasını istedi doktor ama kızım mümkün değil durdurmaz bir defasında malesef çekip çıkarmaya çalıştığı için geri çıkarmak zorunda kalmıştı hemşire doktora durumu izah edince sıvı takviyesi önerdi beslenmesi için tavsiye verdi geldik

Ya ben çözemiyorum araba yok gidemedim olayını.
1. Taksi
2. Komşudan rica etme
3. Olmadı ambulans çağırma çünkü acılar içinde çığlık atan çocuk var
4. O da olmadı diyelim, kucağına alıp sokağa fırlasa illa biri noldu bacım der

O kadar çok okudum ki kk da hastaneye tek başına gidemeyen anne. Kınamak istemiyorum hatta kınamıyorum da ama bebek olunca insanlar tek gidemiyor mu hastaneye? Belki henüz doğurmadığım için bilmiyorumdur, bilemem.

Bunun doğurmakla da ilgisi yok ki hatun.
Sonucunda anlatıldığı kadar kötü bir çocuk varsa koca bırakılır çocuk bir şekilde iyi edilmeye çalışılır.
Belli yani bir sıkıntısı var neden hastaneye gidilmemişte evde patates kızartılmış dimi ?

Bunun doğurmakla da ilgisi yok ki hatun.
Sonucunda anlatıldığı kadar kötü bir çocuk varsa koca bırakılır çocuk bir şekilde iyi edilmeye çalışılır.
Belli yani bir sıkıntısı var neden hastaneye gidilmemişte evde patates kızartılmış dimi ?
Karnı geceden aç olan çocuğa iki lokma yemek yemesi için yapılır mesela hastaneye gidince be olacağını bilmiyorum Allah korusun belki yatıracaklar siz açken adım atmaya dermanınız oluyor mu konuşmak için konuşuyorsunuz bence ya

Karnı geceden aç olan çocuğa iki lokma yemek yemesi için yapılır mesela hastaneye gidince be olacağını bilmiyorum Allah korusun belki yatıracaklar siz açken adım atmaya dermanınız oluyor mu konuşmak için konuşuyorsunuz bence ya

Evet hiç işim gücüm yok buraya gelsem de kimin konusuna yazsam diye bekliyorum :))
Eleştirildiniz mi hemen başka yönler çıkıyor ortaya.
Ben iyiliğin için yazıyorum.

Senin çocuğunun başına bir şey gelmemesi için yoksa meraklı değilim kimseye.

Evet hiç işim gücüm yok buraya gelsem de kimin konusuna yazsam diye bekliyorum :))
Eleştirildiniz mi hemen başka yönler çıkıyor ortaya.
Ben iyiliğin için yazıyorum.

Senin çocuğunun başına bir şey gelmemesi için yoksa meraklı değilim kimseye.
İyide nie yedirmiş olabilirim başka sebep ne olabilir evet kusan çocuğa bir kaç saat midesi dinlenmesi için yemek yedirilmez ama hastaneye götürmemiz gerektiği için yedirmek istedim orda ne kadar kalıcaz belli değil aç götürmeye gönlüm razı gelmedi hayır sizce patates vermemin başka ne sebebi olabilir ki

İyide nie yedirmiş olabilirim başka sebep ne olabilir evet kusan çocuğa bir kaç saat midesi dinlenmesi için yemek yedirilmez ama hastaneye götürmemiz gerektiği için yedirmek istedim orda ne kadar kalıcaz belli değil aç götürmeye gönlüm razı gelmedi hayır sizce patates vermemin başka ne sebebi olabilir ki

Oradaki sorun patates değil zaten çocuğunu götürmemiş olman.
Neyse ben daha fazla yazmayayım sonra başka yerlere gidiyor konular.
Kızın iyiyse sıkıntı yok.

Çocukları üstüne bırakıp tam kaçmalık adam ya bu ne ben çekemem eşim ne kadar yorgun olursa olsun hep ilgileniyor hatta büyük kızımı tek başına kaç defa hastaneye götürdü evde bebek var diye sen onunla kal eşiniz bencil hemde çok bencil böylesi evli kalmak zordur yıpranan siz olursunuz.

okurken benim sabrım taştı.
ama hasta, kusan, ateşli olan çocuğa hazmı zor olan yıyecekler verilmez.
patates kızartması çok ağır. ben çorba bıle vermem. su haricinde. neyse
enfeksiyon kapmıştır büyük ıhtımalle.

Oradaki sorun patates değil zaten çocuğunu götürmemiş olman.
Neyse ben daha fazla yazmayayım sonra başka yerlere gidiyor konular.
Kızın iyiyse sıkıntı yok.
Sus ya çocuğun bile yok bos boş yorum yapıyorsun ironiyi anladın inş. :KK53: kusam cocuğa patatesde kızartılır ağliyor diyede tedavi ettirilmez :KK66:

Sus ya çocuğun bile yok bos boş yorum yapıyorsun ironiyi anladın inş. :KK53: kusam cocuğa patatesde kızartılır ağliyor diyede tedavi ettirilmez :KK66:

Bibi buradan bunu da duydum ya :KK70:
Çocuğun yok evham yapıyorsun :KK70:
Halbuki normal de çok bir kadınımdır :KK70:
Yağlı yiyecek kusan çocuğa verilir mi ya :ıslık:

Ağlıyor ama kusması ve şiddetli karın ağrısı var dedi. o_O

Bu çocuk kaç yaşında ben kaçırdım
En takıldığım yerlerden biri ağlıyor diye hastaneye götürmemek
15 yaşında değilse alırsın kucağına o çocuk ağlarken de arabaya biner götürürsün

Ağlamasın ama apandisitse ölsün mantığı aşırı saçma değil mi ya?
Çocuk çığlıklar içinde ağrıdan duramıyor, ha bire kusuyor. Ama hastanrye gitmiyor annesi. Sebep? Ağlıyormuş. Ah canım.

Bu çocuk kaç yaşında ben kaçırdım
En takıldığım yerlerden biri ağlıyor diye hastaneye götürmemek
15 yaşında değilse alırsın kucağına o çocuk ağlarken de arabaya biner götürürsün

Ağlamasın ama apandisitse ölsün mantığı aşırı saçma değil mi ya?
Çocuk çığlıklar içinde ağrıdan duramıyor, ha bire kusuyor. Ama hastanrye gitmiyor annesi. Sebep? Ağlıyormuş. Ah canım.
Onada bi önceki sayfada yorum yaptı havale gecirirmiş 5 yaşın altida demek yoksa havale ihtimalide yokya neyse benim bebem yok cok konuşmiyayım

Onada bi önceki sayfada yorum yaptı havale gecirirmiş 5 yaşın altida demek yoksa havale ihtimalide yokya neyse benim bebem yok cok konuşmiyayım

Ay benimki de yolda bende konuşmayayım. Başıma gelir :KK70:

Not: Havale yüksek ateşten olur. Ağlamak, hastaneye gitmemek havale nedenleri arasında değildir aslımda. Neyse yine dayanamadım konuştum. Susuyorum

X