bende herşeye karışan bir görümce miyim sizce?

kardeşime mesaj attım sen bana okurken destek oldun ben şuan sana olamıyorum diye herşeye karıştım yükünüzü hafifletmek içi ama abarttığımı anladım söz daha karışmıcam yardım isterseniz elimden gelen bişey olursa her zaman olurum diye. rahatladım. mizacım bu diyip kenara çekilmek en kolayı marifet değişebilmekte. azmedeceğim. en iyisi kimseye minnet hissetmemek(!) bundan sonra ailemden asla yardım almayacağım çok ezildiğimi altta kalmamak için kendimi paraladığımı anladım ki onlar bişey demedi kesinlikle...
sayın adminler konu kapanabilir

başlığa cevap; Evet

okurken daraldım ben olsam terslerdim gelin iyi kızmış
sizin yaptığınız hesapsa onlar da yapabilir

Siz nekadar yardim etmek amacli yapiyo olsanizda karsi taraftan yani gelininiz tarafindan ters anlasiliyodur. Sahsen bana yapilmis olsaydi ben kesinlikle boyle seylere gelemezdim acikcasi dugunden once dusman olurdum o gorumceye.
Bence onlari kendi hallerine birakin eger yardima ihtiyaclari olursa zaten onlar size danisir, yoksa isin sonunda kotu gorumceye cikar adiniz.

Dugun mekani oneri olarak olabilir .Farkli biyer gorursunuz hostur soylersiniz ama hepsi bu.
Esyaymis evmis birakin bunlar onlarin bilecegi is.
Siz dugunde kendinize kiyafet bakin kir dugunu icin ayri dugun salonu icin ayri restoran tarzi yer icin ayri bakicak cok sey cikti :)

ben severim işimi kolaylaştıran insanları
karışıyor gibi değilde akıl veriyor ablalık ediyorsun gibi geldi bana
ama belliki rahatsızlar durumdan
yaşları kaç bu arada?

daha önce her fırsatı teptiler ondan beceremezlerse ellerindekide gider diye korktum ama haklısınız kardeşimde olucam bu gidişle. asla karışmıcam bugün sondu. çabuk yüzüme yansır kalbim bir araya gelmemeye de çalışıcam. ama dayanamıyorum 23 bine bulmuşlar kır düğünü ben ise 8 e buldum. neyse karışmıyorum :KK43:(
Bunu onlara değil annenize babanıza söyleyin sadece tavsiye olarak.. onlarda oğullarıyla konuşur kardeşinde mantığına yatarsa nişanlısına söyler yatmazsa söylemez yani siz direk mudahalede bulunmayin ama dolaylı yollardan tavsiyede bulunabilirsiniz aileniz aracılığı ile

Benim gorumcem olsaniz ve bana boyle surekli bisiler onerip uygun esyalar onerseniz rahatsiz olurum.
Yani benim zevkim aklim var kendim arastirip istedigimi secerim bir baskasinin onerisini degil.

siz yazınca anladım sanırım be kendileri borca girmeyecğine emin olduğumdan aileme ödeyemeyecekleri ekstra borç kalmasın istedim. 70 inanın en en en son imkanları. aylık mutfak masrafları kalır ellerinde anca.gidecekleri evleri daha yapımı bile tam değil ne içi ne çatısı... ev alabilirsek bizde kalsınlar isterim de sanmam.
Sizde mi kalsınlar ???
Yok artık daha neler biz karışmayın diyoruz siz aynı evde yaşamaktan bahsediyorsunuz.
Ayrıca 70 bin çok fazla ben ana baba olsam çekmem o kadar kredi.
Evlenecek yasa gelmişler ikisi de birikim yapsalarmis keşke.
Ama yine de koskoca insanlar evlenmeyi biliyorlarsa bi şekilde başlarının çaresine bakarlar.

erkek kardeşim evlenecek babam hasta oldu zaten bypasslı annem onla ilgilenmeye başladı bende onların yerine düğün salonu önermeye mekan bulmaya indirimli eşya aramaya kardeşime daha garanti 1 iş bakmaya başladım en son o kadar abarttım ki babam kredi çekecek 70bin kadar düğün için, ne kadarı nereye gider ne kadarı ev almaya peşinata kalır onu bile kalem kalem yazdım.ertesi gün annem çok karışma onlar küçük hemen sıkılıyorlar para yetmicek diye dedi.
işin aslı herkes 1 durgun yani konu geçiyor sürekli ama annem baban iyi olsun diyor kız tarafı önce para halledilsin diyor kardeşim devamli bızden bişey olmaz diye söyleniyor kız da ne olacaksa olsun bezdim beklemekten bakmıcam diyor bişey ele para geçmeden diyor
(istimlak durumu vardı baya para beklendi 15 temmuz darbe teşebbüsü nedeniyle ihaleler iptal oldu beklemedeyiz)
benim düğünüm kötü,erkek tarafından tamamen desteksiz geçti kiradayım 4.evim 3 yıl olmadı evleneli. önce benim çektiklerimi çekmesinler diye yaptığımı düşündüm ama kendimi durduramıyorum. işten ayrıldım evdeyim ondan mı? sizce nasıl davranmalıyım? en son demin kır düğün içi fiyat bilgisi paylaştım uzun uzun,iyiymiş fiyatları dedi geçti gelinimiz.
hemen görümcem bana çok karışıyor konularında kendimi aradım...
daha asla karışmıcam.
edit:BUNDAN SONRA KARIŞMAYACAĞIMA YEMİN EDERİM TEŞEKKÜRLER TAVSİYELER VE ELEŞTİRİLER İÇİN...
Bir tavsiyem yok ama konularda kendinizi aradiginizi yazmaniz gülümsetti :)

erkek kardeşim evlenecek babam hasta oldu zaten bypasslı annem onla ilgilenmeye başladı bende onların yerine düğün salonu önermeye mekan bulmaya indirimli eşya aramaya kardeşime daha garanti 1 iş bakmaya başladım en son o kadar abarttım ki babam kredi çekecek 70bin kadar düğün için, ne kadarı nereye gider ne kadarı ev almaya peşinata kalır onu bile kalem kalem yazdım.ertesi gün annem çok karışma onlar küçük hemen sıkılıyorlar para yetmicek diye dedi.
işin aslı herkes 1 durgun yani konu geçiyor sürekli ama annem baban iyi olsun diyor kız tarafı önce para halledilsin diyor kardeşim devamli bızden bişey olmaz diye söyleniyor kız da ne olacaksa olsun bezdim beklemekten bakmıcam diyor bişey ele para geçmeden diyor
(istimlak durumu vardı baya para beklendi 15 temmuz darbe teşebbüsü nedeniyle ihaleler iptal oldu beklemedeyiz)
benim düğünüm kötü,erkek tarafından tamamen desteksiz geçti kiradayım 4.evim 3 yıl olmadı evleneli. önce benim çektiklerimi çekmesinler diye yaptığımı düşündüm ama kendimi durduramıyorum. işten ayrıldım evdeyim ondan mı? sizce nasıl davranmalıyım? en son demin kır düğün içi fiyat bilgisi paylaştım uzun uzun,iyiymiş fiyatları dedi geçti gelinimiz.
hemen görümcem bana çok karışıyor konularında kendimi aradım...
daha asla karışmıcam.
edit:BUNDAN SONRA KARIŞMAYACAĞIMA YEMİN EDERİM TEŞEKKÜRLER TAVSİYELER VE ELEŞTİRİLER İÇİN...
Bypass li yaşlı adama 70 bin TL kredi çektirmek çok acımasızca geldi bana :KK43: yok mu bunun başka bir yolu? Gelinle damat işsiz mi? Bir miktar da onlar cekiversin, kız tarafı da birşeyler yapar yahu. Beyaz eşyayı kız tarafı alır, yatak odasını kız tarafi yapar, kınayı yaparlar. Hatta bu zamanda herkes herşeyi ortak yapıyor. Babanızın çekeceği krediye güvenip düğün salonu bakmak ayıp geldi bana. Benim eşimin ailesinin durumu gayet iyidir, ama çok yaşlılar eşim kıyıp da istemedi bile hep kendi yaptı herşeyini. Kp Kv misafir gibi geldiler düğüne, yiyip içip eğlendiler. Bizimki de abartı yani. Ama siz bir daha düşünün, hasta adamı bu yaşta borç altına sokmayın, hazırı varsa versin tabi oğlunu evlendiriyor. Ama kredi çekilecekse kendileri çeksin mümkünse

Bence iyi niyetli yapmışsınız kendi çektiğiniz sıkıntıyı çekmesinler diye. Ama ne yapsanızda onlar genç yaşamadan tecrübe edemezler . Karışmayın size sormadıkça açıkcası çok karışılmasını kimsede istemez

çook yardımcı oldunuz inanın aklımın köşesinde hep olacak tecrübeniz. şimdi annem aradı bakma sen onlar çocuk neymiş salon nasılmış vs dedi uzatmadım kısa bilgi verdim. tedaviniz başarıyla yada doğrusu hayırlı sonuçla sonlanır inşAllah
Teşekkür ederim, inşallah hayırlısıyla. Sizin de hayırlı olsun hem bebek, hem düğün. umarım her şey gönlünüzce olur. Düğünler çok güzel ama bir o kadar da riskli şeyler. Gerçekten özellikle son sırada hep bir mesele oluyor. Biz olmaz olmaz dedik, 3 sene nişanlı kaldılar bir şey olmadı. Tam son ayda çıktı bir mevzular. Kolay gele :)

70 bin tl kredi nedir ya sırf evleniyolar diye , kardeşin ve gelin adayınız ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmeleri gerekiyor her zaman babanız mı olacak arkalarında. Çok acımasız ve düşüncesiz buldum kardeşinizi.
Siz de karışmayın hiç bir şeylerine sonra kötü siz olursunuz.

Büyük konuşmayım ama 70 bin kredi çekip oğluma 23 binlik kır düğünü yapmam

Hatta bankada bunun bayağı üstünde param var ama şu an bana bir düğüne o para fazla geldi

Onu geçtim ev peşinatı Nasıl çıksın 23000 e düğün yapan her bir takımını 15-20 bin e alır 10 bin gelinlik masrafı çıkar

Karışmayın ancak babanız o krediyi de çekmesin paşa kardeşiniz çekebiliyorsa çeksin olmuyorsa gelecek parayı beklesin o da olmuyorsa maaşı ile karşılanabildiği kadarını yapsın

Evet öylesiniz malesef. İnsanlar hayatında bir kez evleniyor. Bırakın her şey onların istedikleri gibi olsun. Sonra ömür boyu istediğim gibi olmadı derler. Hatta belki aranızda sıkıntı olur. Kendi hayatınızla ilgilenin.

X