Jinekoloji Bende polikistik over başlangıcı var ve korkularim var

Defneyilmaz34

Kimse sorunlarimla alay gecmesin Allah bu
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2022
191
25
Eşim çocuk olmayınca bir kontrole gidelim dedi. bende gittim başta doktor beni çok korkuttu yok cift rahimlisin yok değişik bir adı olan kist söyledi.
Bende korktum sonra hormonlarima bakınca bisey yok polikistik over başlangıcı var dedi. Bana hap verdi folik asitmis oda kilo vermen lazım dedi. ama ben korkuyorum ya çocuk olmazsa diye korkularımı nasıl atabilirim. Kafama nasıl takmaya bilirim. Gerçi adetim gecikti şuanda adettimin son günüydü olsaydım ama olmadım. Ağrılarım bi geliyor gidiyor acaba hamile olabilirmiyim yoksa kisttenmi bilemedim. bana yardımcı olurmusunuz

Eşim çocuk olmayınca bir kontrole gidelim dedi. bende gittim başta doktor beni çok korkuttu yok cift rahimlisin yok değişik bir adı olan kist söyledi.
Bende korktum sonra hormonlarima bakınca bisey yok polikistik over başlangıcı var dedi. Bana hap verdi folik asitmis oda kilo vermen lazım dedi. ama ben korkuyorum ya çocuk olmazsa diye korkularımı nasıl atabilirim. Kafama nasıl takmaya bilirim. Gerçi adetim gecikti şuanda adettimin son günüydü olsaydım ama olmadım. Ağrılarım bi geliyor gidiyor acaba hamile olabilirmiyim yoksa kisttenmi bilemedim. bana yardımcı olurmusunuz
Pko lu biri olarak söylüyorum ki tedavisiz hamile kaldım. Kendinizi korkutmayın, kafanızda kurmayın. :KK49:
Polikistik başlı başına çocuk sahibi olmanıza engel değil, endişelenmeyin.
Çocuk için en kolay tedavisi olan sendrom hatta.
Adet düzensizliği, ve olmaması gereken bölgelerde kıllanma vs. oluyor.
Kilo polikistiği, polikistik kiloyu besliyor yani bu bir döngü.
Bu döngüden de sağlıklı beslenip, egzersiz, yürüyüş yaparak çıkabiliyorsunuz.:KK49:
Allah gönlünüze göre versin:dua:

Pko lu biri olarak söylüyorum ki tedavisiz hamile kaldım. Kendinizi korkutmayın, kafanızda kurmayın. :KK49:
Polikistik başlı başına çocuk sahibi olmanıza engel değil, endişelenmeyin.
Çocuk için en kolay tedavisi olan sendrom hatta.
Adet düzensizliği, ve olmaması gereken bölgelerde kıllanma vs. oluyor.
Kilo polikistiği, polikistik kiloyu besliyor yani bu bir döngü.
Bu döngüden de sağlıklı beslenip, egzersiz, yürüyüş yaparak çıkabiliyorsunuz.:KK49:
Allah gönlünüze göre versin:dua:
Amin inşallah

adetim gecikti şuanda adettimin son günüydü olsaydım ama olmadım. Ağrılarım bi geliyor gidiyor acaba hamile olabilirmiyim yoksa kisttenmi bilemedim. bana yardımcı olurmusunuz
Hamileliğin ilk zamanları, kese oluşumu vs. aynı adetteki gibi ağrılar yapabilirmiş.
Adetiniz 10 gün içinde gelmezse test yapabilirsiniz.

Bende de polikistikover başlangıcı var. Hormonlarımda sıkıntı yok. Ama ultrasonda çıkıyor. Adet düzensizliğimde yok. Ama gebe kalamadım. Geçen ay kistim vardı. Ağrı yaptı bende. Ama regl gecikmesi yaşamadım.

Korkacak bi durum yok gebe kalınabiliyor.

20 yildir Pkoluyum. Tek seferde tup bebek tedavisiyle ikizlerime dogum yaptim.
Dr um yumurtaliklqrin gayet iyi sadece calismiyor, komutla(hapla) calisiyor demisti.

Kafana takma,uzulme.. hormonal birsey bu. Pko lu olmasan da olmayacaksa yine olmuyor.
Nasip bu işler. Saglicakla kal

X