bendeki ya kıskanclık yada takıntı

zhr79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
7.155
9
44
az cok yazdıklarımı gormussunuzdur bir birlikteligim var sevgilim askerde eskiden problemler yasamıstk bi kez de ayrıldık kısa surdu barıstık... suan icin iyi giden bir ilişkimiz var.. ama ben sanırım bazen cok fazla kıskanclık yapıyorum aslında kıskanclıkdan da cok takıntılarım var... her soyledigi lafdan birseyler bulup cıkarıyorum...guvenmiyormusunuz derseniz guveniyorum da zaten ayrılmak aklımdan gecmiyor sadece bu kıskanclık duygumu yenmek istiyorum... cevresinde tanıdıgım kız arkadasları var ve konusmasını istemiyorum... yasadıgımız bazı sorunlarında etkisi var ama suan birlikteysem bazı seyleri asmam gerektigini dusunuyorum.. su kıskanclıktan kurtulmak icin ne yapmam lazım

dha önceden yaşadığınız problemler güveninde çatlaklara neden olduysa ve bu sorunları çözmeden üstünü kapattıysanız önce onlarla tek tek yüzleşmeniz ve çözmeniz gerekir diye düşünüyorum, güvensizlikten değil de yapınızdan kaynaklanan bir kıskançlık varsa çözümü olduğunu sanmıyorum.

Canım ufak tefek kıskançlıklar ilişkiye heyecan getirir ama ,
Alışkanlık yapılan ve sürekli gündeme getirilen şeyler hem karşı taraftakini sıkar
Hemde gerçekten kıskanılcak bir durum olduğunda verdiğiniz tepkiler
doğru algılanmayabilir( yani "aman bu senin herzamanki kıskançlıkların işte ortada birşey yokken" bahanesi ile karşılaşılabilir)
Oyüzden eğer güveniyorsan aşmaya çalış .Ama karşı taraf bunu körüklüyorsa ozaman yapacak bişiy yokk.. Kıskançlık insanın içinden gelen bişiyy ..engel olamazsın ama sadece dile getirmezsinnn

bu sekılde davranarak sadece ılıskıye zarar verırsınız..
sevgılınızın etrafında hıc bayan olmıycakmı yapmayın lütfen..

bize söyleyecek birşey bırakmamış herşeyi kendinizde ifade etmişsiniz zaten. yani bunun kıskançlıktan çok takıntı olduğunu dile getirmişsiniz ve birlikteysem bazı seyleri asmam gerektigini dusunuyorum demişsiniz. herşeyin farkında olmanızla bu sorunun yarısını çözdünüz demektir zaten. takıntılı davranarak kendinize ve ilişkinize zarar verirsiniz. madem güveniyorsunuz kız arkadaşları olmasını sorun etmemelisiniz. bu normalde bir durum zaten. kız arkadaşlarınıda tanıdığınızı söylüyorsunuz, içiniz daha rahat olmalı. gördüğünüz yanlış bir tutum varsa erkek arkadaşınızı uyarabilirsiniz. söylediği her şeyden birşey bulup çıkarmakla zaman içinde size hiçbirşey anlatmamasına sebebiyet verebilirsiniz. yaşadığınız sorunlarıda aşmışsınızki şu an berabersiniz, geçmişede kafanızı takmayın artık. geçmişe takılı kalmak şu anı ve geleceği sağlıklı değerlendirememenize neden olabilir.

Kıskançlık hele ki aşarısı oldukça tehlikelidir. Karşınızdaki kişiyi sıkarsınız. Eğer kendinize hakim olamıyorsanız bir uzman desteği alabilirsiniz.

Canım ufak tefek kıskançlıklar ilişkiye heyecan getirir ama ,
Alışkanlık yapılan ve sürekli gündeme getirilen şeyler hem karşı taraftakini sıkar
Hemde gerçekten kıskanılcak bir durum olduğunda verdiğiniz tepkiler
doğru algılanmayabilir( yani "aman bu senin herzamanki kıskançlıkların işte ortada birşey yokken" bahanesi ile karşılaşılabilir)
Oyüzden eğer güveniyorsan aşmaya çalış .Ama karşı taraf bunu körüklüyorsa ozaman yapacak bişiy yokk.. Kıskançlık insanın içinden gelen bişiyy ..engel olamazsın ama sadece dile getirmezsinnn

evet gercekten kıskanılcak bi durum oldugunda da surekli verdigim tepkiler gibi dusunuyor...
ya ben dile getirmesemde kendimi uzuyorum :gitme:
boyle olsun istemiyorum umarım asabilirim

kız arkadaşlarını sende tanıyormuşsun, böyle yoldan çıkaracak tipler değillerse bırak be şekerim, onu kıskançlıklarınla sıkmaktan önce sürekli düşünerek kendini sıkıntıya sokma..

ne mi yapman lazım? aynanın karşısına geç ve ben ne kadar güzel bir kızım de, ve gülümsee. :KK70: kendine güvenin olsun yani. onunla bu kadar "aşırı" şekilde ilgilenmek yerine, kendine ilgilen. :) böylece kafayı fazla takmazsın ona.

Biraz rahat olmaya çalış kıskançlık seninkisi fazlası da zarardır malesef.

önce kendine güven.. beni kaybeden üzülsün diye telkin et kendini.. hem kendine hem ilişkine yazık edersin yoksa..

Asiri kisanclik kendine güvensiz olan insanlarda olurmus diye duydum...

Belki bir uzmana gitmen faydali olur...:1hug:

birkaç olay oldu diyorsun belki o olaylardan dolayı
bukadar kıskanıyorsundur.birde senden uzakmış
iyi şeyler düşünmeye çalış derim.

X