Beni mi yoksa eşimi mi aramalılar ?

Manolyalale

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2018
1.239
866
Merhaba hanımlar
Uzun zamandır dikkat ettiğim bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum .
Eşimin ailesinden birileri gelmek istese bir yere gidilse vs eşimin annesi sürekli oğlunu arıyor size bunlar bunlar gelmek istiyormus sizi bunlar çağırıyor ya da şuraya gidelim gibisinden . Evde yaşayan ve misafiri ağırlayan ya da bir pikniğe gidildiğinde tüm organizeyi yapan bir misafirliğe gidildiğinde eli boş gitmemek için bir şeyler ayarlayan benim . Sormak istediğim şu beni aramaları gerekmez mi yoksa gereksiz mi takıldım bu konuya . Şimdiden teşekkür ederim .

Merhaba hanımlar
Eşimin ailesinden birileri gelmek istese bir yere gidilse vs eşimin annesi sürekli oğlunu arıyor size bunlar bunlar gelmek istiyormus sizi bunlar çağırıyor ya da şuraya gidelim gibisinden . Evde yaşayan ve misafiri ağırlayan ya da bir pikniğe gidildiğinde tüm organizeyi yapan bir misafirliğe gidildiğinde eli boş gitmemek için bir şeyler ayarlayan benim . Sormak istediğim şu beni aramaları gerekmez mi yoksa gereksiz mi takıldım bu konuya . Şimdiden teşekkür ederim .
Eşimin aileside eşimi arar ama eşim bana sormadan kabul etmez.
Eşinizin tavrı önemli burada

Evliyken bu durumu ben de Yaşar ve çok sinir olurdum. Adam yerine konmuyormuş gibi hissederdim ama alakası yokmuş. Sizin hanenizden eşinize haber vermişler. E eşiniz de sizin fikrinizi alır zaten. Eşiniz siz, siz eşinizsiniz. Evliliğinizde sen-ben yoksa bence kime haber verildiğinin de bir önemi yok.

bence önemi yok ama siz rahatsız oluyorsanız kayınvalidenizle konuşup size haber verirse daha iyi olacağını söyleyebilirsiniz, benim kayınvalidem genelde beni arar, ona göre bir planlama yaparız daha kolay olur

Benim için fark etmiyor, bazen bizim taraf eşimi arar, eşimin tarafı bazen beni arar, ama uzun zamandır kimse kimseyi gidip gelmek için aramıyor :110:

Hangi taraftan tanıdıksa misafir, o taraftan arıyorlar. E arayan da doğal olarak kendi çocuğunu arayıp haber veriyor
Misal anneniz eşinizi arayıp filancalar size gelmek istiyorlar der mi? Yoksa sizi mi arar haber vermek için? Doğal olarak herkes kendi evladını arıyor ve sesini de duymuş oluyor bu vesile ile. Eşler nasıl olsa haber verirler birbirine. Alınıp büyütülecek bir durum yok bence

Merhaba hanımlar
Benimde hep eşimi ararlar. Çok rahatsız olurum yani yemeğe gelin diye eşimi arıyorlar akşam vakti yahu evde yemeği yapan benim kocamı niye arıyorsunuz? Nazları geçiyor ondan sanırım.

Merhaba hanımlar
Eşimi aradıkları zaman (kimin aradığı önemli olmaksızın) hep Tosbik Hanımı arayın der. Bu konuda sizinle aynı düşünüyorum. Esiniz de sizi aramalarını söyleyebilir, bir yerden sonra sizi aramayı öğrenirler.

1- Eşiniz dur ben bir eşimi arayıp sorayım, sonra dönerim diyorsa, problem yok. Ama eşiniz size sormadan buyur ediyorsa, ben olsam sorun çıkartırdım.
2- Yine de şık bir hareket olurdu size aramaları. Ben olsam evin hanımını arardım çünkü.

Bana da öyle yapıyorlardı geldiklerinde hiç bişey yapmadım oğlunu aradılarsa o yapsın. Bizim taraf kim olursa olsun evin kadınını arar çekip çeviren müsait olup olmayacak taraf o. Eşinizle konuşun sizi arasınlar söylesin eşinizde ben evle ilgili durumu bilmiyorum eşimi arayıp sorun diye.

Merhaba hanımlar
Beni de annesu aramaz. Hep kuzucugunu arar

Benimde hep eşimi ararlar. Çok rahatsız olurum yani yemeğe gelin diye eşimi arıyorlar akşam vakti yahu evde yemeği yapan benim kocamı niye arıyorsunuz? Nazları geçiyor ondan sanırım.
Aynısı. Sonrs eşim beni arar. Hayır derim sonra tekrar annesini arar. Nazı gecıyor dıye. Sanıyorkı oglu gıdelım dedıgınde hemen gıtcem

X