benim çeyizim de bunlar :)

aysem7

Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
68
1
Kızlar benim mutfağımın %95i tupper :) kolilerde olduğu için foto çekme imkanım yok onun için net resimlerini koydum. Sadece 1/4 ünü :)
$110342191_tn24_0.jpg $indir (6).jpg $indir (5).jpg $indir (4).jpg $indir (3).jpg $indir (2).jpg $indir (1).jpg $images.jpg $images (7).jpg $images (6).jpg $images (5).jpg $images (4).jpg $images (3).jpg $images (2).jpg $images (1).jpg $110373692_tn24_0.jpg $Tupperware-Firsat-Urunleri-21Ocak-3Subat-2013-2.jpg

Güle güle kullan fıstık benim çeyizimde sıfır tup. Var çok pahalı amaa

Topiğin hayırlı olsun canım hepsi çok güzeller iyi günlerde kullan :) tupper hakkında pek bir bilgim yok biraz açıklama yapar mısın neler için kullanacaksın onları ?pahalı da diyorlar en gerekli olanları ben de almaya çalışırım resimleriyle birlikte açıklarsan çok sevinirim:KK16:

Topiğin hayırlı olsun canım hepsi çok güzeller iyi günlerde kullan :) tupper hakkında pek bir bilgim yok biraz açıklama yapar mısın neler için kullanacaksın onları ?pahalı da diyorlar en gerekli olanları ben de almaya çalışırım resimleriyle birlikte açıklarsan çok sevinirim:KK16:

teşekkür ederim tatlım anlatırım tabiki.
ilk resimdeki eko kaplar. bunlar hem yoğurt mayalamak için hem yeşillik saklamak için kullanılıyor. ama tupperın kullanım alanı kısıtlı değildir. istersen yağını koy istersen poğoçanı böreğini. uzun süre taze saklıyor.
ikincisi damla set. servis için ideal ürünlerdir. Zeytinyağlı yemeklerini, salatalarını, meyvelerini ve tatlılarını, servis etmek ve saklamak için kullanabilirsin.
3. tutku set diye geçiyor. katalog ürünü değildir kampanyalarda çıkar. amacı servis ve saklamadır. çok şık duruyor. bir haftadır içinde haşhaşlı açma var hala taze.
4.su set. bu da sıvı ürünler için. içine çorba koy çantana at asla sızdırmaz. kapağı sıkı. dolabınada koku sızdırmaz. aynı sekilde hava almadığı için taze tutar. sadece sıvı değil tabi, çerez bisküvi ne koyarsan artık.
5. duru zeytinyağlık. yapısı sayesınde bir elin dolu da olsa tek elle kapağını açıp kullanabiliyorsun. dışına sızdırmıyor.
6. kritalin kase seti. benim favorilerimden biri :) salata servisinde çok iyiler. ayrıca bu tarz kapların hepsinde kalan yemeklerini bozulmadan saklayabilirsin.
7. maksi kiler diye geçer. patates soğan ve meyve saklamak için kullanılıyor. nem oranını iyi ayarladığı için uzun süre taze kalıyor. ama soğan ve patatesi ayrı saklamalısın patates soğanın suyunu çekiyor aynı kapta olunca.

$1.jpg

1. yine su setin farklı bir deseni. asıl rengi su yeşilidir. farklı desenleri kampanyalarda çıkarırlar.
2. ve 7. miks diye geçer. maksi miks, miksim 4,3 falan :) bunlar da hamur mayalamak için mükemmel. mayası gelince pıt diye atıyor kapağı :) annem yoğurt da mayalıyor bunlarda. pastalarımızı da saklıyoruz.
3. sera set. sebze saklamak için. yeşillik havuç turp domates biber Allah ne verdiyse :) uzun süre taze ve diri tutuyor.
4. baharatlar için. rutubet yapmıyor baharatlar kokusunu kaybetmiyor.
5. oval set. bunlarda kuru bakliyat için. ayrıca makarna un şeker bisküvi vs için ideal.
6. antartika set. derin dondurucu için. poşetlerin yaptığı yer işgaline harika çözüm bence. hemde düzenli duruyor. esnek olduğu için rahatlıkla çıkıyor içinden dondurdukların. poşette olunca hepsini çözmek zorunda kalıyorsun bnda o sıkıntı yok. 6 litre olanlarıda var. pasta börek kurabiye yap hepsi bir arada at içinde buzluğa.
8. berrak. bunlarda servis amaçlı. henüz kullanmadım çeyizimde olduğu için. ama sattığım insanlar memnun. şıklığı sevenler için.
9. yine eko kap. 4,3 litresi. yukarda anlatmıştım :) annem salatayı çok sever. yeşillikleri yıkayıp salata kurutucuda kurutuyoruz. hepsini doğrayıp içine koyuyoruz. annem hergün yiyeceği kadar alıp yağını tuzunu katıyor. sürekli yeşillik yıkama doğrama derdimiz olmuyor. uzun süre taze kalıyor içinde. rahatlık yani.
10. en önemlisi :) mutfaktaki en büyük yardımcı. soğan doğramaktan nefret ederim. baska odada bile olsam gözlerimi yakar mutfaktaki kokusu. içine at soğanı,ipini bir kaç kez çek minik minik doğruyor hiç sulandırmadan. rondolar sulandırır. ketçap mayonez dolma içi soslar krem şanti her seyi yapabiliorsun. kuru incir her şeyi çektik. incir yapışıyor bıçaklarına sorun çıkarıyor. alman gereken şeylerin başında bence :) kahvaltılık saklamak içinde bir çok kap var. peynirini yağını zeytinini haftalarca saklayabilirsin. ay yorulmuşum bu arada :):)

$2.jpg

elimden geldiğince açıkladım :) ama dediğim gibi canım ürünlerin %90ı çok fonksiyonlu. tek bir amaca yönelik değiller. bilmeyen çok pahalı der ama kullanan da vazgeçemez. benim altınını satıp tupper alan müşterim var :S o kadarına karşıyım tabi ki ama tutkunu çok. abartıya da gerek yok. ihtiyacın olacağını düşündüğün bi kaç parçayı alabilirsin. memnun kaldığında tamamlarsın. :80:

elimden geldiğince açıkladım :) ama dediğim gibi canım ürünlerin %90ı çok fonksiyonlu. tek bir amaca yönelik değiller. bilmeyen çok pahalı der ama kullanan da vazgeçemez. benim altınını satıp tupper alan müşterim var :S o kadarına karşıyım tabi ki ama tutkunu çok. abartıya da gerek yok. ihtiyacın olacağını düşündüğün bi kaç parçayı alabilirsin. memnun kaldığında tamamlarsın. :80:

Canım bilgilendirdigin için cok tesekkur ederim :) bugün satılan yerine gidip bakicam bir kac parca alır gelirim heralde kullananların memnun olduğunu görüyorum merak etmistim bilmiyordum iyi oldu :)

Canım bilgilendirdigin için cok tesekkur ederim :) bugün satılan yerine gidip bakicam bir kac parca alır gelirim heralde kullananların memnun olduğunu görüyorum merak etmistim bilmiyordum iyi oldu :)

canım satılan yeri yok aslında. distribütörlükler var. orda satış yapmaları yasak ama el altından satıyorlar işte. birde pahalı satarlar. bir danışman bulursan geliş fiyatından alırsın. genelde öyle satıyoruz çünkü.

X