Benim çocuğum neden böyle ?

Louder

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ağustos 2012
4.926
14.433
13 ayı bitirdik bir gram düzelme yok, denemediğim yöntem kalmadı. Eşimle tükenmiş durumdayız.
Aylarca sabahlayarak yaşadı, gündüz (az biraz) uyudu. Şimdi o da yok. Diş desen diş değil, atak desen atak değil.
Sabah 9’da uyandık bugün. 12-13.30 arası uyudu. Normalde 16.30’da uyuması lazımdı 4 dk falan sonra uyandı. 23.00’e kadar bekledik. Yine 15 dk uyudu.
Sabah 9’dan beri oyun oynuyoruz. Aktif oyun. Nedir bunun sebebi? Neden?
Zaten gece benle uyuyor, bensiz asla uyumuyor ama baktığımda artık benle olmak da işe yaramıyor. Neyi yanlış yapıyor olabilirim?
Oturdum ağlıyorum balkonda. Derdim bu.

Uykusuzluk nedeni gıda olabilir mi? Anne değilim ancak fazla şekerli gıda c vitamini uyku kaçırıyor. Yani bebek de olsa uykusu kaçabilir diye düşünüyorum.

Ah ah az bir dert mi bu.. Bu aralar anne olmak çok zor diye dolanıyorum ortada her yaşta ayrı dertleri var. Uykusuzluk insanı bitiren birşey, açık havada bebek arabasında vs kolay uyuduğu oluyor mu, veya sallanarak uyumayı seviyor mu? Bug ınu bulmak lazım bu bebelerin ama bazen olmayınca olmuyor. Bol sabır ve güç kuvvet diliyorum

2 uyku fazla geliyor olabilir mi?
Tek uyku uzun ogle uykusu denediniz mi?
Denedik, sonra gece uykusu diye yatırdığımda 1 saat uyuyup uyanıyor gayet neşeli şekilde. İkinci uyku yapmış oluyor yani. Sonra şu an olduğu gibi sabaha kadar bekliyoruz uyku saati gelsin diye.
Ama sanırım bazen de tek uyku istiyor. Günü gününü tutmuyor ki. Bir tek güzel günümüz olmadı uykudan yana…

Gece kacta uyuyup 9 da uyaniyor? Ogle uykusu 1 bucuk saat uyumus sonra 15 dk yine uyumus az degil. Aksam 8 gibi uyuyup deliksiz uyusun derseniz yavastan ogle uykusunu kisaltip kesmeniz lazim
12.30’da uyumuştu. Gece 5-10 kere falan ağladı tabi. Yanımda yattığı için kolayca emiyor. Tabi bu benim için gayet iyi bir gece demek. En azından yataktayız. Geri uyudu dün gece şansımıza. Bu gece uyumadı ama. Akşam 8’de uyuyup sabaha kadar asla uyumaz benim oğlum, bunu 5-6 yaşında belki yapar diye hayal kuruyorum. Uyumuyor yani

Uykusuzluk nedeni gıda olabilir mi? Anne değilim ancak fazla şekerli gıda c vitamini uyku kaçırıyor. Yani bebek de olsa uykusu kaçabilir diye düşünüyorum.
Hiç şeker tüketmedi daha, meyve yiyor tabi ama sadece anne sütü alırken de böyleydi

Sizi çok iyi anlıyorum. Bizim evde de vardı böyle bir cinnet sebebi ve şu an yataktan zor kaldırıyoruz. Sabah erkenden güne başlayıp gece yarısına kadar öğle uykusu ,gündüz şekerlemesi demeden bütün gün ayakta ve etkinlikle geçirmemize rağmen çocuk uyumuyordu. Pek çok şey denedik pek çok değerine bakıldı ve her şey normal çıkıyordu Hatta bir keresinde hiç unutmuyorum 3.5 / 4 yaş civarı oyun oynarken ayakta uyumaya başlamıştı yavaşça alıp yatırmaya çalıştığımızda tekrar ayıkıp kaldığı yerden devam etmişti o bizim için son nokta olmuştu. Bu olayın üzerine değişmeyeceğini anlayıp tüm o uyuması için yaptığımız ek çalışmalara , beslenme şekline vs ara vermiştik zamanla düzene girdi ancak düzene girmesi yıllar aldı . Size tek tevsiyem dönüşümlü bakmanız olabilir, aile bireyleri olarak. Çünkü tek kişi baktığında bakan kişinin bir yerde bayılma ihtimali çok yüksek oluyordu.

Eskiden bazen bebek arabasında gezerken uyuyordu. Tabi bu da bize yaramıyor dışarıda dinlenemiyoruz. Şimdi bebek arabasında bile zor duruyor. Kucakta sallanarak uyuyor üstelik. Oldukça da tombik bir bebek 14 kg. Eşim sallıyor benim gücüm cidden kalmadı yani

Ogle uykusu 2 tane 45 dk yani toplam 1.5 saat olmali ki sizin oyle.

Aksam 8-9'da uyusun istiyorsaniz, akşam 17'den sonra uyutmayin ve sabah 6'da kaldirin.
Bunları da denedik, düzene oturtmaya çalıştık. İnatla daha geç uyudu. 6’da kaldırdığım gün sabah 4’te yatmıştı hiç unutmuyorum. Tabi ki saçmalıyorum ama sanki gece oturmak için uğraşıyor gibi geliyor.

5 yaşına kadar düzelmedi değil mi. Biliyorum işte biliyordum yani benimki de bu model. Daha 4 senem var.

2 yasa kadar acikip acikip uyaniyorlar. Benim de sabaha kadar deliksiz uyumazdi tabi ama ogle uykusunu bitirip 2 yasi da gecince düzene girmişti

Cilt durumu düzeldi mi canım oğlunun? Düzelmediyse o mu huzursuz ediyor da uyumuyor acaba?
Biyopsi yaptırdığımız o yaralardan 3 tane kaldı canım. Yeniler çıkmıyor çıkanlar da çok uzun sürede geçiyor. Artık endişelenmiyorum bakılacak her şeye bakıldı çünkü. Geçenlerde gece kıpkırmızı uyanınca acile götürdüm. Ürtiker dedi doktor. Atarax verdi. O gün uyudum birkaç saat işte daha yok

Yaklaşık iki yılım böyle geçti. Beyaz yaka gibi 12de yatıp, 7.30da kalkar mı bi bebek? (Aradaki 92373736 kere uyanmaları saymıyorum) Gündüz uykusu diye bişey görmedik nerdeyse. Yirmişer dakikalık kestirmeler anca. Çilem emzirmeyi bitirince azaldı. Dört buçuk yaşında 21.30-7.30 arası uyku. Ortalama gece bir kere uyanma ile yola devam ediyoruz.
Şimdiki aklım olsa 9-10 aydan sonra gece beslenmesini keserdim.

Bebekler için uyanma vakti bence 7 civarı olmalı. Dokuz geç.

Durumun kontrol altına alınmasına sevindim hassas bir bebiş belli
Uyku konusunda bir fikrim yok ama çok zordur senin için eminim kolaylıklar diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…