Bahçe Bakımı ve Çiçekler Benim Güzel Bahçem

20210110_094613.jpg

Kokten yetisen soganlarim:)

20210110_094509.jpg

Henuz kapanmaya baslayan karnabaharlar

20210110_094447.jpg

Koku birakilan brokoli :)

20210110_094438.jpg

Kesmeye hazir kucuk kalan brokoliler:)

20210110_094406.jpg

Bu da bruksel lahanasi olacak:))

20210110_094334.jpg

Yedikce yeri dolan pirasalar:KK70:
Yagmurda cektigim icin resim kaliteleri dusuk,fakat bahcemin bereketlileri,pazim da var, bu kadar iste hepsi:)

Eklentiler

• 20210110_094453.jpg
    20210110_094453.jpg
    131,1 KB · Görüntüleme: 34
  • 20210110_094424.jpg
    20210110_094424.jpg
    83,5 KB · Görüntüleme: 33
Eki Görüntüle 2758161
Kokten yetisen soganlarim:)

Eki Görüntüle 2758163
Henuz kapanmaya baslayan karnabaharlar

Eki Görüntüle 2758165
Koku birakilan brokoli :)

Eki Görüntüle 2758166
Kesmeye hazir kucuk kalan brokoliler:)

Eki Görüntüle 2758173
Bu da bruksel lahanasi olacak:))

Eki Görüntüle 2758174

Yedikce yeri dolan pirasalar:KK70:
Yagmurda cektigim icin resim kaliteleri dusuk,fakat bahcemin bereketlileri,pazim da var, bu kadar iste hepsi:)
Offf bayıldım,ne güzeller hepsi yaaa🥰🧿Ellerine sağlık. Afiyetle yersiniz inşallah. Brüksel lahanası süpermiş. Seneye ekeyim mutlaka..Hepsinden ekesim var 🥰

Offf bayıldım,ne güzeller hepsi yaaa🥰🧿Ellerine sağlık. Afiyetle yersiniz inşallah. Brüksel lahanası süpermiş. Seneye ekeyim mutlaka..Hepsinden ekesim var 🥰
Tesekkur ederim isabel isabel Daha onceleri bu minik bruksellerden karisik tursu yapmisligim var,nasil guzel gorunuyor tabakta,minik toplar:)
Bu yil erken davranamadim,yine de hala vakit var:).
Fidecinin onunden gecerken ,iskartaya cikmis,baygin,cope atilacak fideleri istiyorum atmayin yazik diye,al abla birsey olmaz bunlardan ama dene diyorlar,karnabaharlar onlardan,baktim tuttular baska almadim,12 kok filan var:)
Mor lahana gecen yil komsuma da bana da fazla fazla yetti,meger ne kadar basitmis,Asik Veysel hakliymis sadik yarim derken:)

Tesekkur ederim isabel isabel Daha onceleri bu minik bruksellerden karisik tursu yapmisligim var,nasil guzel gorunuyor tabakta,minik toplar:)
Bu yil erken davranamadim,yine de hala vakit var:).
Fidecinin onunden gecerken ,iskartaya cikmis,baygin,cope atilacak fideleri istiyorum atmayin yazik diye,al abla birsey olmaz bunlardan ama dene diyorlar,karnabaharlar onlardan,baktim tuttular baska almadim,12 kok filan var:)
Mor lahana gecen yil komsuma da bana da fazla fazla yetti,meger ne kadar basitmis,Asik Veysel hakliymis sadik yarim derken:)
Brukseller çok hoşuma gitti.:nazar::nazar::nazar:Hiç aklıma gelmemişti.. Deneyerek tecrübe ediyoruz işte..Nasip olursa seneye daha planlı,zamanlı ekim takvimi oluşturacağım.
Toprak inanılmaz birşey gerçekten ,sen bir verirsin o sana bin verir.:KK36:

2 ay aradan sonra köyümüze geldik. Geldik gelmesine ama yokluğumuzda bahçe birbirine girmiş. Beni bahçe ile uğraşmaktan en soğutan şey bu başedilemez yabani otlar. Öylesine yoğun ki aralarından ektiklerinizi bulabilmek mümkün değil.

Ayrıca ilk kez görüyorum burada soğuk havanın bu kadar etki ettiğini. Herşey soğuktan yanmış, kurumuş,sararmış..Havalar biran önce ısınsın ve neleri kurtarabileceğim görmek istiyorum. En çok begonvilime üzüldüm. Umarım kurtulur ve yeniden hayat bulur...

Roka ve tereler genel olarak geç kaldığımız için tohuma kaçmış. Ama hala yenilebilir kısımları da oldukça fazla. Nasıl lezzetli anlatamam..

20210307_133742.jpg

Soğan ve sarımsaklar iyi. Sadece fazlasıyla yabani ot sarmış içlerini.
20210307_133813.jpg

Enginarlar oldukça büyümüş. Onlar hallerinden memnun. Seneye enginar sayısını arttırmayı ve bütün duvar diplerine ekmeyi düşünüyorum.
20210307_133833.jpg

Baklalar ve pazılar içiçeydi. Soğuklar gelişimlerini çok yavaşlatmış ama özellikle baklalar çiçeklenmiş. 1 aya ancak yiyebiliriz gibi..

20210307_133928.jpg 20210307_134021.jpg

"Ben artık kimsenin olmadığı bir dağ evine yerleşip ,bahçe, tarla işleriyle uğraşıp tek derdim çürüyen domates olsun istiyorum "

Diyeli ve bu hayalimi gerçekleştireli 2 yıl oldu..

Çanakkale Assos taraflarında 5 dönümlük bir zeytinliğimiz var. Bahçenin bir bölümüne ekip dikmek amacı ile ben el koydum.

Geçen yaz bahçemi öncesi ve sonrası diyerek paylaşmayı, sebzelerimin gelişim aşamalarını paylaşmayı çok istedim ama bahçe işi öylesine yoğundu ki fırsat bulamamıştım. Ama yine de bir ara paylaşacağım.

Bu yıl ise özel sebeplerden dolayı biraz uzak kalsam da bahçemden yine de ektirip, sulattım. Dün geldiğimizde bahçeyi görünce yaşadığım heyecanı ve mutluluğu tarif edemem. Geçen yıl kabaktı bahçenin hakimi bu yıl domates olmuş..

İşte bahçemin güzelleri..

Eki Görüntüle 2667002 Eki Görüntüle 2667001 Eki Görüntüle 2666997 Eki Görüntüle 2666998 Eki Görüntüle 2667000 Eki Görüntüle 2667003
Eki Görüntüle 2666999
Benimde ufak bir bahçem var evin arkasında. Bu yıl el atmaya karar verdim ve küçükte olsa bir şeyler ektim memeket soğuk daha yeni yeni soğanlar çillenmiş. Maydonoz ve marol aynı şekilde çıkmaya başlamış. Bu sabah kontrol ettim ne büyük bir mutluluk yaşadığımı anlatamam. Bir bahçe bir kitaplık bi dünya huzur olsa gerek.

Benimde ufak bir bahçem var evin arkasında. Bu yıl el atmaya karar verdim ve küçükte olsa bir şeyler ektim memeket soğuk daha yeni yeni soğanlar çillenmiş. Maydonoz ve marol aynı şekilde çıkmaya başlamış. Bu sabah kontrol ettim ne büyük bir mutluluk yaşadığımı anlatamam. Bir bahçe bir kitaplık bi dünya huzur olsa gerek.
Harikasınız, O mutluluğu öylesine iyi biliyorum ki:KK19:
Veee Çook doğru" bir bahçe, bir kitaplık bi dünya huzur"
Benimde hayatım bunlardan oluşuyor :KK36::nazar:

Harikasınız, O mutluluğu öylesine iyi biliyorum ki:KK19:
Veee Çook doğru" bir bahçe, bir kitaplık bi dünya huzur"
Benimde hayatım bunlardan oluşuyor :KK36::nazar:
Ben bahçe işine yeni girdim inşallah başarılı olurum. Olursam evi değiştirince daha büyük Bahçeli ev bakacağım tez zamanda toprağa dokunmak bile rahatlatıyor

Ben bahçe işine yeni girdim inşallah başarılı olurum. Olursam evi değiştirince daha büyük Bahçeli ev bakacağım tez zamanda toprağa dokunmak bile rahatlatıyor
O keyfi bir kez aldınız mı devamı fazlası ile gelecektir. İnsan yeter ki toprağa dokunmak istesin bir avuç toprakla ve 3-5 tohumla ne keyifli bahçeler yapılır 🥰

Şimdi bu mutluluğu hangi kelime ifade edebilir,hangi para satınalabilir....Tohumdan ektim bu ıspanakları birkaç ay önce. Şimdi soframa yemek olacak 🙏🙏🙏

20210319_130331.jpg

20210319_130313.jpg

X