Benim Hata Payım Nedir?

Bize her turlu davransinlar, anlamsızca takipten cikabilsinler umursamasinlar ama hep biz tampon görevi görelim. Bahsettiginiz kerizliktense evet bunu tercih ederim. Zira takipten cikmalari cok umursasam ilkinde sorup kampuse ziyarete gitmezdim. bu kadar da acimasiz bakilmamali bende insanim duygulanabilirim alinabilirim
Hayırlısı olsun o zaman ne diyelim. Mutluluklar 😉

Hayırlısı olsun o zaman ne diyelim. Mutluluklar 😉
Daha mutluyum açıkcası. Tek amacım hatalarımı farkedebilmekti bunu düşünebiliyorsam bencil degilimdir ve hint kumaşı zannetmiyorumdur kendimi. Çok yalnız kalırsın yerine yapıcı ve neden öyle düşündüğünüze dair yorum daha iyi olurdu mesela iletişim için açtım postu :KK66: Yinede sağol.

Daha mutluyum açıkcası. Tek amacım hatalarımı farkedebilmekti bunu düşünebiliyorsam bencil degilimdir ve hint kumaşı zannetmiyorumdur kendimi. Çok yalnız kalırsın yerine yapıcı ve neden öyle düşündüğünüze dair yorum daha iyi olurdu mesela iletişim için açtım postu :KK66: Yinede sağol.
Sabit fikirlisin. Konunun başlığına ters bir şekilde zaten kendi davranışlarının doğru olduğuna eminsin. Yorumları okumadan sadece konuya cevap yazsaydım yorumum daha farklı olurdu. Ama verdiğin cevaplar hatalarını görmeyi değil desteklenmeyi istediğini düşündürdü bana. Seni destekleyecek bir yorumum maalesef yok.

Sabit fikirlisin. Konunun başlığına ters bir şekilde zaten kendi davranışlarının doğru olduğuna eminsin. Yorumları okumadan sadece konuya cevap yazsaydım yorumum daha farklı olurdu. Ama verdiğin cevaplar hatalarını görmeyi değil desteklenmeyi istediğini düşündürdü bana. Seni destekleyecek bir yorumum maalesef yok.
Bir de şöyle bakalım, hislerimi aktarmak istiyorumdur ve evet bu açıdan bakalım, ama şöyle yapamaz mıydı? siz insan olarak bunu beklemez miydiniz gibisinden sorularla derine inmek istedim. örneğin biri telefonu açmamışsın diyerek elestiride bulundu, cok haklı ve kendimce bunu aklıma yazdım, ama arka planında bunu hic yapmayan biri olduğumu ekledim. yani insanlar ilk hatada silme potansiyeline sahipken çok alttan alan benmişim gibi geliyor aksine hep...

Bir de şöyle bakalım, hislerimi aktarmak istiyorumdur ve evet bu açıdan bakalım, ama şöyle yapamaz mıydı? siz insan olarak bunu beklemez miydiniz gibisinden sorularla derine inmek istedim. örneğin biri telefonu açmamışsın diyerek elestiride bulundu, cok haklı ve kendimce bunu aklıma yazdım, ama arka planında bunu hic yapmayan biri olduğumu ekledim. yani insanlar ilk hatada silme potansiyeline sahipken çok alttan alan benmişim gibi geliyor aksine hep...
Telefonu açmadın diye arkadaşın sana küstü mü, arkadaşlığınızı mı bitirdi? Bir daha beni arama yüzünü görmek istemiyorum mu dedi? Benim okuduğum kadarıyla seni de çağıracaktık ama açmadın demiş, ne desin? “Telefonu açmadığın için biz de buluşmaktan vazgeçtik sensiz olmaz diye, kahrolduk, kendimizi dağa taşa vurduk” falan mı desin?

Telefonu açmadın diye arkadaşın sana küstü mü, arkadaşlığınızı mı bitirdi? Bir daha beni arama yüzünü görmek istemiyorum mu dedi? Benim okuduğum kadarıyla seni de çağıracaktık ama açmadın demiş, ne desin? “Telefonu açmadığın için biz de buluşmaktan vazgeçtik sensiz olmaz diye, kahrolduk, kendimizi dağa taşa vurduk” falan mı desin?
Ardından mesafe koyup sürekli laf sokmaya basladi ve bir daha asla toplu bulusmalara cagirmadi. Tabi bu detaylari cok uzun olmasin diye eksik yazmis olabilirim. Hikaye parcali kaliyor. Ama tek olarak benimle bulusmak ister her bulustugunda da moralimi bozacak seyler söylerdi. A burda cirkin cikmissin bu sana yakismamis gibisinden

Ardından mesafe koyup sürekli laf sokmaya basladi ve bir daha asla toplu bulusmalara cagirmadi. Tabi bu detaylari cok uzun olmasin diye eksik yazmis olabilirim. Hikaye parcali kaliyor. Ama tek olarak benimle bulusmak ister her bulustugunda da moralimi bozacak seyler söylerdi. A burda cirkin cikmissin bu sana yakismamis gibisinden
Şimdi bunlar önemli detaylar ancak bu önemli detaylar konuda yazılmayıp sonradan gelince bana inandırıcı gelmiyor.

Toplu buluşmalara birkaç kez davet edilip gelmeyen insan bir daha çağırılmaz. Sonsuza dek seni çağırmalarını beklemiyordun heralde. En başta bu yüzden yalnız kalırsın dedim. Insanlar bir çağırır iki çağırır sonra istemiyor demek ki der bir daha çağırmazlar.

Moralini bozacak şeyler söylemesinin ise açtığın konuyla zerre alakası yok. O bambaşka bir mevzu.

Ben de emrivakileri sevmem ama bazen arkadaslar spontane sekilde bir araya gelip bulusabilir ve ortak arkadasiniz sizi de soyutlamamis çağırmış siz gitmek istememissiniz yani acikcasi burada garip olan sizsiniz gibi görünüyor
Numara değiştirme konusunda da eger o kişi bilerek vermemiş olsaydi siz onda kayıtlı olmazdiniz demek ki unutmus vermeyi.
Benim bir tanidigim da numara değiştirmiş ve no vermemisti. Ama hep aramiyorlar diye arkamızdan atip tutuyormus kendi de hic aramaz sormaz mesela hic aklima onun numarasini birinden almak gelmedi. Zira 2 3 senede bir numara degistiriyor ama ben 15 senedir ayni numarayi kullaniyorum bana herkes rahatlıkla ulaşabilir :) yani arkadasiniz da unutmuş olabilir zaten sizi umursamasa ortak arkadaslarla bulusmada bile konuşmazdi. Sosyal medya takibi de çok önemli değil inanin, ben haftada 1 girer bakarım cok takmam öyle şeyleri önemli olan gönül bagidir sosyal medyada takip olsa ne olmasa ne :)

Şimdi bunlar önemli detaylar ancak bu önemli detaylar konuda yazılmayıp sonradan gelince bana inandırıcı gelmiyor.

Toplu buluşmalara birkaç kez davet edilip gelmeyen insan bir daha çağırılmaz. Sonsuza dek seni çağırmalarını beklemiyordun heralde. En başta bu yüzden yalnız kalırsın dedim. Insanlar bir çağırır iki çağırır sonra istemiyor demek ki der bir daha çağırmazlar.

Moralini bozacak şeyler söylemesinin ise açtığın konuyla zerre alakası yok. O bambaşka bir mevzu.
İnandırıcı gelmeme sebebi nedir? Samimiyetsizlik var yazıyorsam arka planında bir seyler yapılıyordur. Ki yazıda da degindim samimiyetsizce oldugunu. Sözlerle veya anlamsiz davranislarla yaralayip cagirmanin kimseye bir faydasi oldugunu düsünmüyorum. Ben de deli degilim, durduk yere tripleneyim. Siz şu an yalancı demeye getiriyorsunuz ve suclayici konusuyorsunuz. Tavriniz hic hos degil kusura bakmayin iletisiminiz berbat

Ben de emrivakileri sevmem ama bazen arkadaslar spontane sekilde bir araya gelip bulusabilir ve ortak arkadasiniz sizi de soyutlamamis çağırmış siz gitmek istememissiniz yani acikcasi burada garip olan sizsiniz gibi görünüyor
Numara değiştirme konusunda da eger o kişi bilerek vermemiş olsaydi siz onda kayıtlı olmazdiniz demek ki unutmus vermeyi.
Benim bir tanidigim da numara değiştirmiş ve no vermemisti. Ama hep aramiyorlar diye arkamızdan atip tutuyormus kendi de hic aramaz sormaz mesela hic aklima onun numarasini birinden almak gelmedi. Zira 2 3 senede bir numara degistiriyor ama ben 15 senedir ayni numarayi kullaniyorum bana herkes rahatlıkla ulaşabilir :) yani arkadasiniz da unutmuş olabilir zaten sizi umursamasa ortak arkadaslarla bulusmada bile konuşmazdi. Sosyal medya takibi de çok önemli değil inanin, ben haftada 1 girer bakarım cok takmam öyle şeyleri önemli olan gönül bagidir sosyal medyada takip olsa ne olmasa ne :)

İnsanlar böyle işte:) Anlamsız davranıp sonra anlamsizliklarimiza kızıyorlar. Bir hata payı da bizde olsun napalım. İçimize ata ata çürümektense:)

İnandırıcı gelmeme sebebi nedir? Samimiyetsizlik var yazıyorsam arka planında bir seyler yapılıyordur. Ki yazıda da degindim samimiyetsizce oldugunu. Sözlerle veya anlamsiz davranislarla yaralayip cagirmanin kimseye bir faydasi oldugunu düsünmüyorum. Ben de deli degilim, durduk yere tripleneyim.
Burda alışkınız biz tepki gelince haklılığını ispat etmek için yeni detaylar ekleyenlere. O yüzden inandırıcı gelmiyor. Samimiyet kavramı kişiden kişiye değişir. O konuda bişi diyemiyorum.

Arkadaşlarından memnun değilsen görüşmezsin. Seni üzüyorlarsa, kırıyorlarsa görüşmezsin. Ha çözülebilecek gibiyse oturur derdini anlatır, onları dinler iki taraf da istiyorsa çözersin. Ama senin gibi pasif agresif davranan insanlar eninde sonunda yalnız kalırlar. Arkadaşım bana neden yeni numaranı vermedin ya da neden beni de önceden aramadınız veyahut aradın görmemişim insan bi mesaj atar, gelirdim belki demek varken kendi içinde tripleniyorsan pasif agresifsindir. Bu tavırlar insanları senden iter. Çünkü yine neye kızdı acaba diye düşüneceği insanı kimse etrafında istemez.

Herkese merhaba, derdim arkadaşlıklar üzerine kurduğum ilişkilerle,şu an 23 yaşındayım.Lise arkadaşlıklarımın şu yaşıma yansımalarından bahsedip kendi hatalarımı öğrenmek, verdiğim kararları sorgulamak istiyorum. O senelerden bu yana 2 tane kız arkadaşla samimiydim ve sürekli görüştüm. Samimi olduğum bir arkadaşım yine liseden başka bir grupla daha samimiydi. O gruptaki kızlardan biri de ona çok iyiliğim dokunduğu halde okul bitince beni instagramdan takipten çıktı. Anlam veremeyip sorduğumda 3-4 saat sonra tekrar takip etti açıklama yapmadan olur mu öyle şey diyerek. Sonra özledim diyerek aradı bir müddet sonra. Kampüslerine ziyarete gittim kendi isteğimle. Ondan sonra bana mesajla hal hatır sordu. Ama numara değiştirdi ve bana vermedi.Umrumda da olmamisti acikcasi. Ama zaman sonra ortak olan kız arkadaşımız onun olduğu ortama biz buluştuk sende gel diye son anda çağırdı. Bende bana numara vermeyen birinin ortamına neden gideyim diye düşünerek gitmemiştim. Ortak olan samimi kız arkadasıma da sinir olmuştum açıkcası. Emrivaki davetleri hic sevmem cünkü. Ama ortak arkadaşla görüsmelerim devam etti. Bir gün yine aramis yogunluktan geri dönmeyi unutmustum. O gün acsaydin yine bir bulusma ayarladik davet edicektik dedi. Bu da cok samimiyetsizce geliyor. Unutmus olabilirim mesaj da atabilirdi o kadar istiyorsa. Yıllar sonra numarasini vermeyen kızın numarasini ortak arkadasimdan tesadüfen ögrendim bir kaydedeyim dedim öylesine. Beni kaydetmiş (attığı whatsap story görünüyordu). Ama yıllarca numara verme zahmetinde bulunmamış (?) Çok tuhafıma gitti. Ve içimde umursanmadigimi hissettiren ani silmeler, numara vermemeler nedeniyle ben de onu instagramdan sildim. Çünkü önceden insan kaybetmek istemez yine sorardım artık umursamıyorum.Fakat anında farkedip geri istek attı. Hem umursamayıp hem neden istek atar ki bir insan. Kendi keyfine gelince siler, numara bile kacirir yıllarca, yalnizliga ihtiyaci var belki sorunlari var anlarım bunu da ama sadece bana karsi mi? Ben silince tek çabası yeniden istek atmak. Bundan sonra hak ettiğim deger neyse onu görmek istedigim icin ondan da ortak arkadasimizdan da uzaklastim. Onun da davranısları gariplesti tutarsizlasti cünkü. Herkes cok degisti. Degisimi kabullenilmeyen tek ben miyim? Sen giden olamazsın diye mi bellemisler ki acımasızlığıma sasırıyorlar. İnsan silen olmak cok zordu benim icin ama artık kolay. Bilmiyorum, hata mı ediyorum çabuk mu parlıyorum. Sizlerin fikirlerini almak istiyorum... Göremedigim şeyler vardır belki.
Eğer böyle yaparsan hayatta hep yalnız kalirsin. Herkes sizin etrafinizda pervane olamaz

Burda alışkınız biz tepki gelince haklılığını ispat etmek için yeni detaylar ekleyenlere. O yüzden inandırıcı gelmiyor. Samimiyet kavramı kişiden kişiye değişir. O konuda bişi diyemiyorum.

Arkadaşlarından memnun değilsen görüşmezsin. Seni üzüyorlarsa, kırıyorlarsa görüşmezsin. Ha çözülebilecek gibiyse oturur derdini anlatır, onları dinler iki taraf da istiyorsa çözersin. Ama senin gibi pasif agresif davranan insanlar eninde sonunda yalnız kalırlar. Arkadaşım bana neden yeni numaranı vermedin ya da neden beni de önceden aramadınız veyahut aradın görmemişim insan bi mesaj atar, gelirdim belki demek varken kendi içinde tripleniyorsan pasif agresifsindir. Bu tavırlar insanları senden iter. Çünkü yine neye kızdı acaba diye düşüneceği insanı kimse etrafında istemez.
Genelleme en nefret ettiğim şeydir, insan psikolojisini de bilirim. Burada çok uzun detayli bir sey yazsam atlayarak okunacaktı ve daha alakasız yorumlar gelecekti. Muhabbet içinde açmak daha mantıklı geliyor. Sohbet havasındayken insanlar daha fazla okuma egilimindeler. Lütfen herkese genellemeyin düsüncelerinizi her insan biriciktir.Ek olarak inanmak istemezsiniz belki ama:) tepkimi de gösterdim o konuda mesaj atsaydın bazen unutuyorum diyerek, sonrasında herkesin baska isleri cikmis bulusamamislar gibi bir sey zırvaladı. Ama bana düsmanca bi tavır aldı.

Fevri degilim ki , yıllar gecti hala numarasi yok bende. Hic fevri davranmadim. Yillar sonra sildim instagramdan baktim ki iletisim kopuk
Hayır fevrisin😊 arkadaşların bulustuktan sonra seni aramalarını sorun ediyorsun. Olabilir yani müsait değilsen bensiz devam edin dersin geçersin sen bozulup bunu karşıya belli ediyorsun. Bende birini bir kere ararım açmaz ise müsait değil diye düşünüp geri aramasını beklerim siz çok isteseydi şunu bunu yapardı diyorsunuz her insanın hayatinin merkezinde olma olasılığınız olmayabilir

Hayır fevrisin😊 arkadaşların bulustuktan sonra seni aramalarını sorun ediyorsun. Olabilir yani müsait değilsen bensiz devam edin dersin geçersin sen bozulup bunu karşıya belli ediyorsun. Bende birini bir kere ararım açmaz ise müsait değil diye düşünüp geri aramasını beklerim siz çok isteseydi şunu bunu yapardı diyorsunuz her insanın hayatinin merkezinde olma olasılığınız olmayabilir
Bu güzel yapıcı bir yorum oldu teşekkür ederim. Evet benim fevri de olabilir ama ondan ziyade alıngan bir yapım olabilir bunu kabul ediyorum. Peki bundan sonra neden bana düsmanca davraniliyor? Ben kırıldıgımı cok sonralari belli ettim bu olay uzerine 2 yıl gecmistir en fazla.

Bu güzel yapıcı bir yorum oldu teşekkür ederim. Evet benim fevri de olabilir ama ondan ziyade alıngan bir yapım olabilir bunu kabul ediyorum. Peki bundan sonra neden bana düsmanca davraniliyor? Ben kırıldıgımı cok sonralari belli ettim bu olay uzerine 2 yıl gecmistir en fazla.
Düşmanca😏 nasıl yani ne yapıyorlar ki

Düşmanca😏 nasıl yani ne yapıyorlar ki
Şöyle ki, ben 2 defa cagirdiklarinda gitmemis olabilirim ama bunun için karsiya kotu davranmadim hic kendi icimde hissettim ne hissettiysem.Arama olayinda da mesaj atsaydin keske unutmus olabilirim diye güzel dille demisimdir en fazla. Ama onlar "bizi istemiyor" gibi dusunduler tıpkı benim kendi icimde kırıldıgım gibi. Halbuki ortak arkadasimla surekli iletisimdeyim digeriyle kopuğum kendimce sebeplerle bu olabilir. Neden bu sebepten ortak arkadasim bana kotu davraniyor. Yukaridaki yorumlarda yazdim. A cirkin cikmissin a bu yakismamis sana gibi söylemleri oluyordu.

X