Benim Hata Payım Nedir?

Herkese merhaba, derdim arkadaşlıklar üzerine kurduğum ilişkilerle,şu an 23 yaşındayım.Lise arkadaşlıklarımın şu yaşıma yansımalarından bahsedip kendi hatalarımı öğrenmek, verdiğim kararları sorgulamak istiyorum. O senelerden bu yana 2 tane kız arkadaşla samimiydim ve sürekli görüştüm. Samimi olduğum bir arkadaşım yine liseden başka bir grupla daha samimiydi. O gruptaki kızlardan biri de ona çok iyiliğim dokunduğu halde okul bitince beni instagramdan takipten çıktı. Anlam veremeyip sorduğumda 3-4 saat sonra tekrar takip etti açıklama yapmadan olur mu öyle şey diyerek. Sonra özledim diyerek aradı bir müddet sonra. Kampüslerine ziyarete gittim kendi isteğimle. Ondan sonra bana mesajla hal hatır sordu. Ama numara değiştirdi ve bana vermedi.Umrumda da olmamisti acikcasi. Ama zaman sonra ortak olan kız arkadaşımız onun olduğu ortama biz buluştuk sende gel diye son anda çağırdı. Bende bana numara vermeyen birinin ortamına neden gideyim diye düşünerek gitmemiştim. Ortak olan samimi kız arkadasıma da sinir olmuştum açıkcası. Emrivaki davetleri hic sevmem cünkü. Ama ortak arkadaşla görüsmelerim devam etti. Bir gün yine aramis yogunluktan geri dönmeyi unutmustum. O gün acsaydin yine bir bulusma ayarladik davet edicektik dedi. Bu da cok samimiyetsizce geliyor. Unutmus olabilirim mesaj da atabilirdi o kadar istiyorsa. Yıllar sonra numarasini vermeyen kızın numarasini ortak arkadasimdan tesadüfen ögrendim bir kaydedeyim dedim öylesine. Beni kaydetmiş (attığı whatsap story görünüyordu). Ama yıllarca numara verme zahmetinde bulunmamış (?) Çok tuhafıma gitti. Ve içimde umursanmadigimi hissettiren ani silmeler, numara vermemeler nedeniyle ben de onu instagramdan sildim. Çünkü önceden insan kaybetmek istemez yine sorardım artık umursamıyorum.Fakat anında farkedip geri istek attı. Hem umursamayıp hem neden istek atar ki bir insan. Kendi keyfine gelince siler, numara bile kacirir yıllarca, yalnizliga ihtiyaci var belki sorunlari var anlarım bunu da ama sadece bana karsi mi? Ben silince tek çabası yeniden istek atmak. Bundan sonra hak ettiğim deger neyse onu görmek istedigim icin ondan da ortak arkadasimizdan da uzaklastim. Onun da davranısları gariplesti tutarsizlasti cünkü. Herkes cok degisti. Degisimi kabullenilmeyen tek ben miyim? Sen giden olamazsın diye mi bellemisler ki acımasızlığıma sasırıyorlar. İnsan silen olmak cok zordu benim icin ama artık kolay. Bilmiyorum, hata mı ediyorum çabuk mu parlıyorum. Sizlerin fikirlerini almak istiyorum... Göremedigim şeyler vardır belki.

belki sürekli ilgisini çekmeyen şeyler paylaşıyordunuz ondan takipten çıkmıştır. ben de eskiden sıkıcı bulduğum paylaşımlar yapan lise arkadaşlarımı takipten çıkartırdım, allahtan sessize al özelliği geldi de artık kimseyi takipten çıkmıyorum. yine de alınmakta haklısınız, zaten bence haklı olduğunuz tek kısım bu. bundan sonraki tepkileriniz çok abartı, seneler sonra numarasını bulup sizi ekleyip eklemediğini whatsapptan kontrol etmek, telefonlarına dönmeyip yine de mesaj atmasını beklemek falan.... sanki lise arkadaşı değil de eski sevgili :KK70:

X