Benim hikayem: sonunda hamileyim...

Bir yıl oldu bnm ama yeniden cekilcek tam detayli cekilmemis bi de su anki doktorum narkozlu cektirmem daha saglikli ve verimli olur dedi siz de dikkat edin bence
Valla büyük konuşmayım ama bir daha çektirmek istemem tüpler bariz açık dedi doktor elimde Sperm düşüklüğü var o ilaç kullancak yumurta takibine gitcez bu ay, cd ye kadar verdiler bence yeterlidir yani

canım bütün hikayeni okudum saglıkla kucagınada almayı nasiip etsin inşallah
ne olur bizede dua et

Valla büyük konuşmayım ama bir daha çektirmek istemem tüpler bariz açık dedi doktor elimde Sperm düşüklüğü var o ilaç kullancak yumurta takibine gitcez bu ay, cd ye kadar verdiler bence yeterlidir yani
Bnm de tüplerim açk ama rahimde perde yada polip olabiliyomus o yuzden cektirmen gerek demisti hayrlsi bakalm artkk

Bu benim ilk aşılamamdı. Yazı uzun olunca arada atladıklarım olmuş tabi. Ben aşılama denemeden 1 ay önce rahim filmi çektirdim. Sorunsuz çıktı ama bir yere özellikle basınç yaptılar. Belki ufak bir pürüz vardı diye düşündüm ben ama bana her iki doktorda hiç sorun yok dedi. Ben filmi çektirdikten sonra 1 ay ara verdim. Tabi yumurtlama olmadı 42 günde adet oldum. Aşılama olduğum ay klomen kullandım ve ovitrelle çatlatma iğnesi vuruldum. İğneden 36 saat sonra da aşılama yapıldı. Bazen ufak pürüzler oluyormuş ve bebeğe engel olabiliyormuş. Rahim filmi ile düzeldiğini bile okumuştum. Aşılamanın tutmasının nedeni bu olabilir diye bile düşündüm. Birde D vitaminim çok düşük çıkmıştı, onu da rahim filmi çektirdiğim ay öğrendik. Bir sürü vitamin kullandım diğer aylardan farklı olarak. Vitamin eksikliği bebeğe engel olur mu tam emin değilim tabi. Bir de aşılama yaptırdığım için çok stresli olan işimde, daha sakin olmaya çalıştım ve başardım. Belki de iş stresi neden oluyordu. Ama gerçekten neden tuttu bu ay bilemeyeceğim.

Benim doktorum Beylikdüzü Medicana'da Işık Bey. Kendisi çok pozitif bir doktor, aynı zamanda da yeri gelince çok gerçekçi. Her defasında benimle birlikte üzüldü ve bebek olunca da benim kadar sevindi. Diğer gittiğim doktorda Bahçeci'de Erbil Bey. Erbil Bey de başarılı bir doktor ama Işık Bey kadar ısınamadım kendisine :) Bahçeci bana aşılama için 1850 TL fiyat verdi. Ben zaten aşılama olacaksam kendi doktorumda olurum diye düşündüm ve Medicana'ya gittim. Orada da aşılama 1000 TL civarlarında. Aşılama işlemi de 5 dk işlem +15 dk dinlenme ile çok kısa sürüyor. Ben o gün rapor aldım, evde dinledim.
Yani aşılama yaptırdıgını Ay regl oldunuz ama hamile miydiniz

X