'Benim için Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler'

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.870
40.715
'Benim için Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler'

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, anket yasağını canlı yayında deldi

page_yarginin-tehdit-altinda-oldugu-gibi-bir-ifadenin-kullanilmasi-cok-cirkin_585227718.jpg

- A +
TARİH05 Ağustos 2014 23:42
İLGİLİ HABERLERHSYK 3. Daire Başkanı: Hakimler ve savcılar korkutulmaya çalışılıyor

in[COLOR=#333333 !important]Paylaşın

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideriKemal Kılıçdaroğlu ve HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’a “Kılıçdaroğlu sen Alevi'sin ben Sünni. Bunu söyle. Demirtaş sen de Zazasın. Bunu söylemekten korkma” sözlerinin tepkiye yol açmasına ilişkin, “Bırakın Türkiye’de Türk, Türk olduğunu Kürt Kürt olduğunu söylesin. Bunda ne var? Benim için bir ara neler dediler. Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler. Ama ben Türküm” dedi.
NTV ve Star TV'nin ortak yayınında 'Adaylar Konuşuyor' programına konuk olan Erdoğan, 22 Temmuz'da polislere yönelik yapılan operasyonda, kimseye anormal bir muamele yapılmadığını söyledi.
Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:
'Diyarbakır'ın bayrak olayıyla alakası yok'

"Diyarbakır konusuyla ilgili çok spekülasyonlar yapıldı. Diyarbakır ile ilgili atılan adımın bayrak olayıyla alakası yok. Hava Kuvvetleri'nin kendisini güçlendirmesiyle ilgili. Eskişehir'de de benzer bir adım atılıyor.

'Ergenekon ve Balyoz'da yargılananların emekliye ayrılması gerekir' dedik

Diyarbakır'ın hassasiyetleri belli. Böyle bir vilayetimizde bu adımın atılması gerekliydi. Hayırlı olsun demekten başka bir şey denmez. Medyanın yalan yanlış haberleriyle, TSK'nın attığı adımları bayrak olayına ilişkilendirmek hiç şık değil. Altında başka bir şey aranmasın.
Gerek Balyoz gerek Ergenekon gibi davalarda kim olursa olsun bunların emekliye ayrılması gerekir dedik. Bunların içinde emekli olmayan kalmadı, hepsi emekli edildi.
'HSYK adına konuşma yetkisi Bekir Bozdağ'da'

HSYK adına başkandan başka kimsenin konuşma hakkı yok. O da Bekir Bey'dir (Bozdağ). Burada yeni bir adet oluşturdular. 'Ben şahsım adıma konuşuyorum' sen şahsın adına konuşarak siysetçiye yön veremezsin. Siz eğer şova girerseniz HSYK'nın varlığına gölge düşürmüş olursunuz. Bu arkadaşımızın yaptığı açıklama bulunduğu makama hiç yakışmıyor. HSYK'nın yargının tehdit altında olduğu gibi bir ifadenin kullanılması çok çirkin. Telefonu dinlenen Başbakan ve bakanlar. Bunlar olacak ve bunlarla ilgili yapılan suç duyurularını görmezden geleceksiniz. Adama sorarlar sen nasıl yargıçsın.
Bu şantajlardan montajlardan bıktık. Bunların arkasında bu tür açıklamaları yapan kişiler oldukça bu sıkıntılar olur. Yargı kararıyla konuşacak, söylemlerle değil. Siyasetçinin işi söylemdir zaten. Bunların olduğu bir ülkede siyaset olarak sessiz mi kalacağız.
'Biz boşuna paralel yapı demedik'

Çağlayan'da yaşanan olayları gördünüz. Savcı çıkıyor, adalet sarayının önünde basın açıklaması yapıyor. Cumhuriyet tarihinde böyle bir şey oldu mu? Bu tür adımlarla kimin nerede durduğunu millet çok daha iyi görüyor. Biz boşuna paralel yapı demedik. Boşuna inlerine girilecek demedik. Bugün 30 kişi daha alındı. İfade verdikçe yeni şeyler çıkıyor. Ben şuna inanıyorum, hak kesinlikle yerini bulacak. Biz de bu işin takipçisi olacağız, bu işin şakaya alınacak tarafı yok. Devlete karşı hukuksuzluklar yapanlar var. Yatırım yapacağız, yürütmeyi durdurma kararı veriyorlar.
Bunları gördükçe biz iyi yoldayız, süreci kararlı bir şekilde yürütmemiz lazım. Bu işi geciktirseydik, kim bilir başımıza neler gelecekti? Bakın Adana'daki TIR olayı. Bunların görüntülerini seyrettim, bunları seyrettikçe insanın beynine kan sıçrıyor. Irak'taki Türkmenlere bizden başka sahip çıkan var mı? O gücü morali onlara biz verdik. Orada kendilerini savunabilir hale geldiler.
'IŞİD'e yardımımız söz konusu değil'

Bizim IŞİD'e muhalefetin dediği gibi bir silah yardımımız söz konusu değil. Bu Kılıçdaroğlu değil mi Kürecik'teki NATO üssüne dinleme üssü diyen. Burası NATO üssü, İsrail de NATO üyesi bir ülke değil. Açıkça İsral'in böyle bir şeye ihtiyacı yok. Türkmenlere nasıl destek verdiğimizi Sayın Şandır (MHP Vekili Mehmet Şandır) gayet iyi bilir.
(Emniyettki operasyon) Kendilerine yönelik yapılan anormal bir muamele söz konusu değil. Ağır olan şeyleri daha önceki operasyonda gözaltına aldıklarına yaptılar. Benzer şeyleri daha önceki operasyonda yaptılar.
'Musul'daki işi hassasiyetle takip ediyoruz'

İşi hassasiyetle takip ediyoruz. Bir yanlış adım atılır da 49 kardeşimize bir şey olur mu? Son edindiğimiz bilgilere göre yaşam koşullarında bir olumsuzluk yok. Başlarına bir şey gelirse bizi çok üzer. Burada Kılıçdaroğlu sürekli tahrik peşinde, ona yazıklar olsun. Bahçeli de aynı şekilde sürekli tahrik ediyor. Ekmeleddin İhsanoğlu, Hamas ile El Fetih'i ben barıştırdım diyor. Yalan söyleme.

Kendisi bunu siyasi bir ranta dönüştürmek istiyor. Yine söylüyorum, Suudi Kralı bunu görevden alın başkasını verin demişti. Biz seçimle geldiğini söyleyerek cevap verdik. Kendisine sahip çıkmadığımızı söyledi, bunlar hep makam sevdasından kaynaklanıyor. Başarılı değilsin ki istenmiyorsun. Bunun için attığımız kulislerin haddi hesabı yok. Teşekkür etmesi gerekirken sürekli 'ben' diyor. 3 dil bildiği söyleniyor, biz tercüman değil ülkeyi yönetecek adam arıyoruz."

'Affedersin çok daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler'

Erdoğan bir mitinginde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’a “Kılıçdaroğlu sen Alevi'sin ben Sünni. Bunu söyle. Demirtaş sen de Zazasın. Bunu söylemekten korkma.” sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları dedi: “Bırakın Türkiye’de Türk, Türk olduğunu Kürt Kürt olduğunu söylesin. Bunda ne var? Benim için bir ara neler dediler. Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler. Ama ben Türküm.”
Yasak olmasına karşın anket sonucu açıkladı

Öte yandan Başbakan Erdoğan, konuşmasında iki anket birden açıklayarak, 1 Ağustos 2014 tarihinde geçerli olan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) seçim anketi yasağını da delmiş oldu.
Erdoğan anketlerden birinin 5 bin 265 kişiyle yapıldığını, belirterek, Ekmeleddin İhsanoğlu, Selahattin Demirtaş ve kendisine ait oy oranlarını açıkladı.
Diğer anketin ise 5 bin 500 kişiyle yapıldığını ifade ederek, yine kendisiyle birlikte iki adayın rakamlarını açıkladı.
Seçim yasakları

Yasağa göre, 1 Ağustos tarihinden itibaren 9 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’e kadar yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla, adayın lehinde veya aleyhinde veya vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılamayacak.

[/COLOR]
http://t24.com.tr/haber/yarginin-tehdit-altinda-oldugu-gibi-bir-ifadenin-kullanilmasi-cok-cirkin,266686

Son düzenleme:
Benim için bir ara neler dediler. Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler. Ama ben Türküm” dedi.[/FONT]

şu cümleyi okuduktan sonra ötekileştirme ve ırkçılık nerelere kadar gelmiiş görüyor muyuz.
en yakın arkadaşımın erkek arkadaşı ermeni.
ve bizle çatır çatır erdoğanı savunan bir kişi. ona oy veren. ve bizle bu konuda tartışan. bize kimliğimizi verdi diyen.
şimdi ben bu adama,
bunu göstersem ne der peki.
gürcü olmak ve ermeni olmak çirkinlikmi.
bu ülkede yaşayan bu vatandaşlarımızı aşağılamak değilmi bu.
gürcü çirkin daha çirkini ermeni.
pess

Son düzenleme:
ay ay ay kıyamam kuzummm(tuğçe kazazın konusuyla aynı etkiyi uyandırdı bende.ikisi de mağdur edebiyatı yapıyor:KK53:)

Öte yandan Başbakan Erdoğan, konuşmasında iki anket birden açıklayarak, 1 Ağustos 2014 tarihinde geçerli olan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) seçim anketi yasağını da delmiş oldu.
Erdoğan anketlerden birinin 5 bin 265 kişiyle yapıldığını, belirterek, Ekmeleddin İhsanoğlu, Selahattin Demirtaş ve kendisine ait oy oranlarını açıkladı.
Diğer anketin ise 5 bin 500 kişiyle yapıldığını ifade ederek, yine kendisiyle birlikte iki adayın rakamlarını açıkladı.
Seçim yasakları

Yasağa göre, 1 Ağustos tarihinden itibaren 9 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’e kadar yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla, adayın lehinde veya aleyhinde veya vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılamayacak.

pekii bunun cezai bir yaptırımı yok mu:26:

$erdoganin-beni-tehdit-ettiler-dedigi-mektup-ortaya-cikti-0508141200_m.jpg

$mektup-posta__1_.jpg

Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçimleri için kampanyalar bütün hızıyla devam ederken, Başbakan Erdoğan’ın İstanbul-Maltepe’deki mitingi esnasında, ‘Türk-ABD Dostluk Grubu bir mektup yazıp güya beni tehdit ediyor. Aynı şekilde cevabını alacaklar” demesiyle bir anda gözler ABD Kongresi’ne çevrilmişti. Mektup, hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi, 150′ye yakın ABD Kongre üyesinin bulunduğu Türkiye Dostluk Grubu’nun eşbaşkanları Steve Cohen, Ed Whitfield, Virginia Foxx ve Gerald Connolly tarafından 29 Temmuz günü imzalanmış ve Washington’daki Türkiye Büyükelçiliği’ne gönderilmiş. İşte POSTA212’den İlhan Tanır'ın ele geçirdiği o mektup:

ELEŞTİRDİLER

Mektubun ilk paragrafında, eşbaşkanlar kendilerinin ABD-Türkiye ilişkilerinin önemini anlayan Kongre üyeleri olarak tanımlıyorlar ve iki ülke arasındaki güçlü bağların savunucusu olarak görülüyoruz’ diyorlar.

GAZZE İÇİN DÜNYA ÇALIŞIYORMUŞ

Mektubun ikinci paragrafı ise şöyle: ”Dikkatimize ulaştığı kadarıyla yakın zamanda sarf ettiğiniz sözler yaygın bir şekilde anti-semitik olarak algılandı ve bu sözler kesinlikle anti-İsrail. Sözleriniz, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından ‘kırıcı ve yanlış’ olarak değerlendirildi ve bizim kendi meslekdaşlarımızla olan ilişkilerimizde Türkiye’yi olumlu bir şekilde anlatmayı da giderek daha da zorlaştırdı. ”İsrail’in Filistin’e, Gazze’ye yaptıkları Hitler’in onlara yaptığını geçtiğini siz de görüyorsunuz” sözünüz tarihi gerçeklerle uyuşmuyor ve provakatif. Dünya çevresinde birçok ülke Ortadoğu’da barış için çalışıyor ve Türkiye’ de bir zamanlar bu ülkelerden biri idi. Sizin son zamanlarda sarfettiğiniz sözler ise şiddeti durdurmak için hiçbir işe yaramamakla birlikte, nefreti artırma aracı olarak da işlev görüyor. ABD-Türkiye ilişkilerinin güçlü destekçileri olmayı sürdürüyoruz ve umut ederiz ki bu türlü tahrik edici retoriğinizin bizim ilişkilerimize yaptığı etkiyi düşünürsünüz”.

erdoğan hani dil bilmiyor ya birileri tarafından kandırılıyor mu ne:KK53:

Şaşıran var mı? Sosyal medyada Ermeni dölünü kastettiği için afedersiniz dedi adam diye yaran savunmalar var..Adamın ne söylediği gayet ortadayken hala savunmaya çalışıp duranlara neremizle gülsek?

Kendsi Türk olduğunu söylemiyordu uzun süredir.Aaaa seçim zamanıymış!

​Dün akşam Oğuz Haksever’i karşısına alıp, kendi sorup kendi cevaplayan Başbakan, Ermeni olmayı dün gece resmen hakaret ilan etti.
Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde sırasıyla din, Atatürk, şehit, namaz, mezhep, ırk, köken kavramlarını ağzına sakız yapan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam NTV ve Star TV’nin ortak yayını olan Adaylar Konuşuyor programına konuk oldu. Oğuz Haksever’in eğer Başbakan izin verirse soru sorabildiği programın her satırı vicdanlı bir insanı rahatsız edecek düzeydeydi fakat bir kısmı vardı ki midemize krampların girmesine sebep oldu. Yüzyıllardır öyle ya da böyle birlikte yaşayan bir halkı son on yıl içinde hiç olmadığı kadar ayrıştırmayı başaran, kökeni yüzünden yasaklı ilan eden zihniyetin yaratıcısı Başbakan, Ermeni olmayı hakaret saydı. “Çok affedersiniz, Ermeni diyen bile oldu.” sözleriyle ne kadar birleştirici olduğunu ortaya koyan RTE, bize gece boyunca “10 Ağustos’tan sonra ülkede neler olacak?” sorusunu sordurdu.

Sabah sabah tüylerinizi diken diken etmek için, oy kullanmayı düşünmeyen arkadaşlarınızı ikna etmek için sizi o sözlerle baş başa bırakıyoruz:

http://playtusu.com/haber/detay/8483/basbakandan-insanlik-ve-ayrimcilik-uzerine

Son düzenleme:
oy vermeyi düşünmeyenler,tatili bahane edenler iyi düşünsün.vermedikleri her oy birinin işine yarayacak:KK50:

gürcülerle ermenilerle beraber yaşıyorum çok mutluyum hepsi de süper insanlar.
şu ırkçı söyleme bak hele. :KK14:
kendisi ermeni de doğabilirdi. ırkla övünmek nedir ya.
kimse kimseye bu şekilde laf edemez. :KK47:
gürcüler de çok iyiler ermeniler de. herkes kendi kalbini temiz tutsun önce.

Başbakan Oğuz Haksever'in o soruyu soracağını nereden bildi

$basbakan-oguz-hakseverin-o-soruyu-soracagini-nereden-bildi-0608141200_m.jpg

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star televizyonlarının ortak yayınında Oğuz Haksever’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Programın ilginç anlarından biri de Oğuz Haksever'in Başbakan'a Cumhurbaşkanı olunca tüm yetkilerini kullanacağı tartışması ile ilgili soruydu.

Çünkü Erdoğan bu soru gelir gelmez yanındaki kitapçığı kaldırıp işaretli olan tek sayfayı açtı ve okumaya başladı. Yani soru siparişti.

Program sırasında Haksever, Eğer cumhurbaşkanı seçilirseniz Bakanlar Kurulu'nu toplama kritwriniz ne olur" diye sordu.

Erdoğan tek sayfası işaretli olan kitabı eline alarak "Ben isterseniz orayı bir şey yapayım. Çok anlamlı bir yer orası..." dedi ve ilgili sayfayı incelemeye başladı.

Ancak Erdoğan uzun süre sessiz kalınca devreye yine Oğuz Haksever girdi ve yanında duran notlardan ilgili maddeyi kendisi okudu.

:KK31::KK31::KK31::KK31:

Şaşıran var mı? Sosyal medyada Ermeni dölünü kastettiği için afedersiniz dedi adam diye yaran savunmalar var..Adamın ne söylediği gayet ortadayken hala savunmaya çalışıp duranlara neremizle gülsek?

Kendsi Türk olduğunu söylemiyordu uzun süredir.Aaaa seçim zamanıymış!

11 Ağustos 2004 (Gürcistan gezisinde)Recep Tayyip Erdoğan: Ben de Gürcü'yüm, ailemiz Batum'dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir..

Son düzenleme:
Ermeni olmak kötü mü ya da Gürcü olmak ne olursan ol önce İNSAN ol derler adama.

11 Ağustos 2004 (Gürcistan gezisinde)Recep Tayyip Erdoğan: Ben de Gürcü'yüm, ailemiz Batum'dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir..
buyrun buradan yakın. ama şimdi gürcü olmak çirkin diyor.
ha birde affedersiniz daha çirkinini söylediler,ermeni ne demek ya.
affedersiniz kelimesine dikkatinizi çekerim. ermeni kelimesini küfür olarak görüyorki yani affedersiniz diyede belirtiyor.
valla artık bunları gördükçe ermeni gtanıdıklarımdan gürcü komşularımdan utanıyorum.

Son düzenleme:
'Benim için Gürcü dediler' diye yakınan Erdoğan 2004'te 'Ben de Gürcü'yüm' demiş

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'Bana Gürcü ve Ermeni diyenler oldu ama Ben Türk'üm' sözlerinin aksini ispatlayan açıklaması ortaya çıktı

page_benim-icin-gurcu-dediler-diye-yakinan-erdogan-2004te-ben-de-gurcuyum-demis_815023374.jpg

- A +

Kendisinin Türk olduğunu belirterek Ermeni ve Gürcülere ayrımcılık ima eden Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Benim için bir ara neler dediler. Gürcü dediler. Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler. Ama ben Türk'üm" ifadelerinin aksini ispatlayan 11 Ağustos 2004 tarihinde yaptığı Gürcistan gezisi sırasında "Ben de Gürcü'yüm, ailemiz Batum'dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir" sözleri ortaya çıktı.
Erdoğan, tartışmaya yol açan açıklamasını NTV ve Star TV'nin ortak yayınında 'Adaylar Konuşuyor' programında (5 Ağustos 2014) yaptı
x060820141226271661533_3.jpg.pagespeed.ic.vM-fPhD1Zc.jpg

Erdoğan'ın bu ifadesine 1 Aralık 2005 tarihli Milliyet gazetesinde yer alan bir haberde de yer verildi.
Wikipedia'daki biyografisinde de gürcü

Erdoğan'ın dün akşam canlı yayında Türk olduğunu iddia etmesine rağmen Gürcü olduğunu kendi ağzıyla söylediğine dair ifadeler dünya genelinde referans olarak gösterilen Wikipedia'da yer aldı.
x060820141227021493891_3.jpg.pagespeed.ic.DE6DxQcMu7.jpg

Wikipedia'da yayınlanan Erdoğan biyografisinde "11 Ağustos 2004 tarihinde Gürcistan'a yaptığı bir gezide verdiği demece göre ailesi Rize'ye Batum'dan göç etmiş bir Gürcü aileydi" denilerek, Erdoğan'ın kendi ağzından Gürcü olduğu ileri sürüldü.

[/COLOR]

http://t24.com.tr/haber/benim-icin-...n-erdogan-2004te-ben-de-gurcuyum-demis,266734

Bu adama biri eski konuşmalarını hatırlatsın. Vakti zamanında 'ben Gürcüyüm, karım Arap' diyen de oydu; 'Benim ailem Gürcü. Oradan Rize'ye gelmişler' diyen de oydu. Hem ne zamandan beri Gürcü ya da Ermeni olmak utanılacak bir şey ya da çirkinlik göstergesi. Bir ülkenin cumhurbaşkanı birleştirici olmalıdır. Bu daha aday olur olmaz, Alevi, Zaza, Gürcü, Ermeni diye ayırmaya başladı. Yakında bizi sarışın, esmer diye de ayırır.

Başbakan İnönü saat 18.00 sularında Florya Köşkü'nde Atatürk'ü ziyaret etmiş:

- Hayırdır İsmet... Habersiz geldin.

- Paşam, azınlıklar meselesi... Konuyu Meclis'e getireceğiz... Ne diyorsunuz?

- İsmet bugün geç oldu... Yarın sabah erkenden gel, konuşalım.

İnönü çıkınca Atatürk "bütün görevlileri" toplamış:

- Sadece laleler kalsın... Bahçedeki diğer bütün çiçekleri sökün, atın... Derhal.

İsmet Paşa sabah gelmiş, bahçenin "halini" görmüş ve "görevlilere" sormuş:

- Ne oldu böyle?

- Gazi Paşa Hazretleri emrettiler, söktük.

Başbakan İnönü, Cumhurbaşkanı Atatürk'ün odasına girmiş:

- Paşam, bahçenin durumu nedir?

- Azınlıkları söküp attım İsmet.

İnönü "anladım" dercesine başını öne eğmiş:

Atatürk:

- İsmet, ben "Ne Mutlu Türküm Diyene"

sözünü boş yere söylemedim... Kendini Türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı... Ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin... Ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın.

Büyük Atatürk'ün "verdiği dersi" bugün hâlâ anlayamayanların olması ne kadar acı.

Bu hikayeyi okuyup belki birileri bizi bölmeyi keser diye umuyorum... :KK6:

X