Benim Nasıl Bir Hayatım Var Hep Mutsuzum!

nur1986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2011
28
0
Öncelikle Kendi ailemden başlamak istiyorum...biz 7 kardeşiz ve ben 6cıyım 4 abim bir ablam ve bir kız kardeşim var...ailem özelliklede annem ben doğduğum günden beri beni hiç istememiş bunu herdefasında kendisi yüzüme vurur ve şöle söleyebilirimki bana herzaman ona bişey yapmadığım halde beddu eder...ablam nişanladığı insana kaçarak evlenince gözünden düşmüş ama kaçmasındaki sebepde annemmiş her nişanlısıyla buluştuğunda babamı doldurur ve ablamı dövdürürmüş birgün ablam yine nişanlısıyla buluştuğunda eve geldiğinde adet olmus ve giysilerinden dışarı kan çıktığı için babama koş koş kızının kızlığı yırtılmış nişanlısıyla buluşmuştu demiş babamda ablamı haksız yere dövmüş odaya kitlemiş ozmanlar ben daha 2 3 yaşlarında olduğum için bunları hatırlamıyorum en büyük abim ablamı babamın daha kötü döveceğini anlayınca odanın kilidini açmış gizlice ablama kaç kurtul demiş ablamda o günden sora tek çaresi nişanlisı olduğu için ona kaçmış 17 yaşındaydı daha ve evlenmiş senelerce konuşmadılar arda hep ablam gelir beni görmeye ve annem defol git onu benden almazsın vs vs laflar sölerdi herzaman acaba omu benim annem diye şüpeye düşerdim niye kavga ediyorlar die taki büyüme başlayınca bir ablamın olduğunu ve beni gerçekten sevdiğini anladım şimdi asıl hayatım başlamıştı aslında annem abim ben kardeşim okula giderken hep ikisini öper dualar eder onlara beni ise hiç öpmezdi daha 7 yaşındayken başlamıştı her okuldan geldiğimde babama bunun sevgilisi var derdi babamda ona ablasına yaptıklarını buna yapma derdi ve alın size saçma sebepten kavgalar babam evden gider ve annemin zulumleri başlardı senin yüzüne babanla aram bozuluyor ölsende kurtulsam kuma gibisin allah belanı versin senin der vebi döverdi ağlar yatağın altına girer saklanırdım hep babam gelne kadar ordan çıkmazdım ergenlik çağına kadar annem hep kardeşimş ve oğullarını sevdi değer verdi bense üvey evlat muamelesi gördüm dışaldım birgün hastalandım çok kötüydüm kardeşimde hastlandı aynı şekilde ikimizde üşütmüştük annem kardeşimş hastaneye getirdi ama beni getirmedi evde allahın sayesinde kendi başıma iyleştim kardeşim hastaneye yatırdılar o arada annemde yanında kaldı bense evde yatak döşek yatıyodum annem birkere gelmedi kardeşim hastende yatarken ablam annem hazır yokken gelip bana ilaçlar vererek iyleştirdi beni...ve kardeşim hasteneden çıktı geldi bir ay sora ben fenalaştım su iççek dermanım bile yoktu ve apartopar hasteneye götürtüler ve kalbim 3 defa durmuştu doktor allahtan umut kesilmez diye aileme dua edin demiş 13 gün kendimi bilmeyerek ypğun bakımda yattım kalbimin durması akciğerlerimin işlev görmemesinden vucuda oksiyen almadığındanmış yani zatüreenin ilerlemişi bir şekilede allah yardım etti iyleştim ama annem gündüz eve gider akşam gelirdi yanıma diğer hasta yakınları bana yemek yediirir bkardı akşamda annem evden gelir o bakardı bunada şükür tabi gel zaman git zaman hep dışlanarak böle böle annemin iftiralarıyla babamın annemin dayaklarıyla hakerkeleriyle 24 yaşına geldim beni hep okutmicam diyerek bişeyler yapmaya çalışan annem hedefine ulaşamadı ve ben üniversiteyi bir şekilde bitirdim...24 yaşındayım annem hala benle uğraşır bakkala gitsem koca bulmaya gidiyor kız değildir bu diye diye bana bedualar ede ede babamıda bana düşman yaptı sonunda artık hiç yalan sölemediğim ailemde annem sayesinde nedesem inanmıyor bana...:KK5:....şimdi ise asıl konu olan amcamın oğlu ben lise bire giderken daha 15 16 yaşındayken bana 3 defa tecavüz etmeye kalktı alahımın sayesin kurtudum bana zarar veremeden ama piskolojim alt üst olmuştu bir erkek görsem bana dokunan afdersiniz hep kusardım sahatlerce banyodan çıkmazdım ben bu olayı aileme söleyemedim bana inanmıcaklarını bildğim için korktum işte bunu 2 sene önce ablama anlattım böle böle diye ablama yemin ettirdim birine anlatmam lazımdı yoksa hep aklıma geliyordu tek arkdaşım dert ortağım ablama söledim ablmada 2 sene sakladı taki annem beni tekrar tekrar suçlamalara başlayınca ve kardeşimin namuslu olduğunu benim ise namuszu olduğumu dyene kadar tartışma sebebide benim ablama gidip bir hafta kalmamdı inanın izinleri aldımda gittim ve kendileri git dediler (o arada erkek arkdaşımdan kahramınım dediğim adamdan ayrılmıştım kafa dağıtmam için ablam gel dedi diye gitmiştim) annem hergun beni arayıp enişten sana saldırır gel çabuk evine diye abuk sbuk konuşmalar yapıyordu ablamda aynılarını söleyince ablamda geldi benle ve eve yolculuk başladı ve evde hayatımın en kötü zamnaları başlaması için dakkalar vardı annemle babam ve ablma kavga tutuştular ablam annem eniştesi o kızı yerinde sen nasıl saldırı dersin dedi babamda anneme kızdı o nasıl laf diye annemde yabancı o adam saldırı tabi deyince ablam kendi daha fazla tutamadan ona verdiğim sırrrı ortaya söledin birden sen benim kocamdan koruyacağına ilk önce evine gelen amca oğlundan koru kardeşime kaç kere tecavuz etmeye çalıştı dedi annem direk babama kızın kirlenmiş diye bağırdı:KK43: babam bana sordu ağlayarak öfkeyle evet dedim susun artık diye odama geçtim ertesi gün babam abimler annem amca oğluyla beni yüzletirmeye kalkatı bana inanmadılar bu çok zoruama gitmişti geldi ve inkar etti bende nasıl bana saldırdığını uygulamalı ablamın üstünde anlattım annem ne dedi biliyomusun orrda amca oğlunun yanında benim kızım yalan sölüyo sen delikanlı adamsın yapmamışındır oğlum diye sarıldı benimse yüzüme tükürdü birtek bir abim beni savundu ve amca oğlunu evden kovadu birdaha seni buralarda görmim dedi annemide kovadu babamıda kovadu kızı rahat bırakın o yapmış ........ adamın teki dedi benim kardeşim yalan sölemez dedi birinin beni böle savunması beni çok mutlu etmişti ama babam seni kızlık muaynesine getircem demesiyle beni yıkmıştı tamam giderim dedim ama bana inanmaması çok ağrıma gitmisti:KK43: annem ise bana beddular allah seni 9 kapıya nasip etsin allah senin belanı versin allah karnına versin evlat kucağına vermesin allah senin canını alsın öl namusumu bes paralık ettin vs daha neler nelrer laflarla gelinlik sana yakışmaz gibi dyerek bir kez daha dünyamı başıma yıktı:KK43: babamda başımı öne eğdin dedi annemin eline geçen bu fırsatı değerlendirmeside hiçde geç kalmadı ve hergün yüzüme kirlendi pisssin beddualar felan çilem çin işkencesi gibiydi birgün abimin eline bıcak verdi nasumusu temizle dedi beni savunan abim geldi annemi odamdan çıkardı defol git dedi anneme ama benim halim elimde ilaçlar ölemeyi düşünüyorum kurtulmak için artık tam o sırada yine yanıma geldive yine bir ağır laf daha senin onda gözün vardı oğluma iftira attın dedi oğlum dedi inanırmısnız hiç sevmediği biriydi oo ama şimdi oğlu oldu:KK43: benim tek korkum annemın beni hiç sevmemeisi ve cocuklugumdan beri bana zulum etmesiydi korktum diyemedim ve amca oglu evliydi diye yuvası bozulmasın diye sustum 4 ay oldu annemle hala konumuyoruz evdekilerlede ama işkenceler hala devam ediyor:KK43::KK43::KK43: erkek arkadaşıma gelince bu olaylar olmadan önce bir düğüne gidicektik anneside gelcektir 4 senelik birlikteliğimiz vardı ilk aşkımdı tek mutlu olduğumdu kahramanımdı ama annesiylde yılladır yani 4 senedir konuşuyoduk beni çok seviyo görüyodu hep kendime annem bana annelik sevgisi vermedi aama eşim olcak kişinin annesi bunu bana veriyor annem oluyor diyoprdum taki o düğüne kdar geldi düğüne ve elini öptüm hoş beş bene hiç konuşmadı nedesem cvp vermedi ve herkesin içinde ikidebir oğluna seni evlendirmicem abim var sırada ilk gibi konuşuyordu sigara içmeye indiğimizde erkek arkdaşıma annen beni sevmiyo galiba baksna neler dio dedim oda bana istemesse istemesin ben istiyorum sevıyorum gerisi umrumda değil dedi ve sarıldı sen hayatımın tek anlamısın dedi ve aılesınden 8 yasından beri ayrı yasıyan biri anne baba bosnanınca anne basklasıyla evlenıyor babada ıkıde bakmıyor bunlara abısıyle ayrı eve cıkıp hayat suruyoarlardı ben hayatına girince oglu oldu:S ve dugun bıttı eve geldim bır saat sora msj annemin yanında lanlu lunlu konustun hata yaptın diye inanın konışmadım sora yine msj annesi istemyo diye 4 senelik emeklerim çöpe gitti:KK43: annesi aradan bir hafta sora benden helallık almak ıcın yalandan ben oğlumla asla böle şeyler demem sakın benden sebep olduğunu düşünme vs vs dedi meğer helallik almak istiyomuş ama hakkım helal değil asla ve şimdi sağda solda hakkımda ileri geri konuşuyo erkek arkdaşıma bak annen bidaha böle konuşursa fena olur ağır konurum saygımı bozarım dedım oda benden annesi adına özür diledi asla bidaha konuturmam yaşlı kadın bize neler sölüyor felan dedi senin hakkında kimse konumaz kötü dedi ben ona neler yaptım ne emekler verdim suan calıştığı işi bile ben buldum ben cefayı annesi sefasını sürüyo hala arıo erkek arkdasım içio ağlıor zırlıo ama anneme karşı gelemem gibi konuşuor buda böle bitti hayatımın içinden kısaca olaylar bunlar size çok uzun gelmiştir okuyup dinlediğiniz için çok tesekkurler ama piskolojim çok bozuk ben bunları hakkettimmi gerçekten cocuk olamadım ergenliğimii yaşayamadım sevgilim oldu dedim inandım mutluydum oda yarı yolda bıraktı şimdi ben nerde hatalıyım hergün ağlamaktan düşünmekten bıktım huzurmda yok mutluluğumda yok şimdi ben nasıl birine güvenip evlenirim nasıl anne olup cocguma bakabilirim annelerden nefret ederken :KK43::KK43::KK43::KK43: okuyup dinlediğiniz için teşekkurler!!!

Ne zor şeyler yaşamışsın ve hatta hala yaşıyorsun.

İnan öyle üzüldüm ki,keşke elimizden yorum yapmak dışında birşeyler gelsede seni kurtarsam.

Böyle anne-baba olmaz olsun.Her ne sebepten olursa olsun bir evlada bukadar kin beslenmez

nefretle büyütülmez.büyütülmemeli...

Üniversite mezunuyum demişsin,çalışıyor musun?

Senin bir suçun yok.Annenin hataları çok fazla.Seni doğurmak istemediğini açıkça söylemiş.Böyle bir psikoloji maalesef var.Ancak annenin, babanı ve tüm aileyi etkilemesi inanılır gibi değil.Allah sabır versin.
Erkek arkadaş konusunda şanssızmışsın.Belki ayrılmanız senin açından daha hayırlı olmuştur.
Çalışıyor musun ? Eğitimin varmış.İş bulup kendi hayatını kurmaya çalışsan senin için daha hayırlı olur.Ablan sana destek olacaktır,yalnız kalmazsın.Bundan sonraki ilişkinde daha dikkatli ve seçici olmanı öneririm.Sakın evden kurtulmak için yanlış bir adım atma.

okudum ve annenın hasta olduguna karar verdım,ruhsal bır hastalıktır ama teshısını bızler koyamayız,işin uzmanları var,senı sevecek deger verecek bırını emın ol bulacaksın,dua et kalbını ferah tut canım.

ayy allah yardımcın olsun.... insanın annesi bunları yapabiliyorsa başkalarının yaptıkları çok gelmiyor insanın gözüne.... çok üzüldüm inan üniversite okumuşsun.. çalışıyor musun bilmiyorum ama çalışmıyorsan bence bir an önce iş bulmaya çalış en azından evden ve annenden uzak durmuş olursun.... Allah yüzünü eşinden güldürsün inşallah....

Allah yardimciniz olsun insallah mutlu olursunuz..
anneniz sanirim ruhsal yönden hasta yoksa bir anne böyle yapamaz..
benim anlmadigim nokta tecavüz etmeye kalkisti demissiniz ama ablaniz kirlendi demis
muayane filan ortaya cikmis.siz tecavüze ugradiniz mi yoksa yeltendi mi ?
calisiyorsaniz ayrilin o evden gencliginize yazik

İyi de neden hala o evdesın ? Üni. okumussun 24 yasındasın aklı basında bır ınsansın gayette çalışabılır, bir yurda yada eve çıkabılırsın hatta şehir bıle değiştirebilirsin ..
Bu kadar sağlıksız , ruhsal sorunları olan ınsanlarla neden yasıyorsun kı ..
Hıc aılem falan deme , ortada bır aıle yok cunku ..

okurken ayni boyle oldum :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
canim yasadiklarin cok uzucu ve annen bir ruh hastasi madem universite mezunusun bir is bul ve kac git ordan ayyyyyyy ailem var deme sakin baban dahil deli hepsi ya nasil dayanmissin pes git kendi hayatini kur canim ya yazik sana :KK5:
erkek arkadasinda cibiliyetsizin tekiymis bence annesini bahane etmis uzulme sen daha iyilerine layiksin canim kocaman kizsin onlara ihtiyacin yok :KK20:

ALLAH yardımcın olsun cnm inan okurken çok etkilendim ve üzüldüm bu sıkıntılar içinde üniversite okuman senin çok azimli ve başarı oldgunu gösterir sanırım yaşıtız çalısyrmsn çalısmyrsnda bence bir işe gir hiçtyse gündüz annenin laflarını çekmemiş olursun sana yaptıgı bu zülüm çok kötü bir şey bir anne nasıl yapabılır bunu ama yüce rabbim görüyor eden bulur bu dünyanın ahiretide var ne kadar zor olsada sabırlı olmaya çalış inşallah karşına seni anlayan bu kötü günlerini unutturacak birini karşına çıkarır mutlu bir yuvan olur senın ıcın dua edeceğim cnm

Gerçekten de çok zor şeyler yaşamışsın. İlk adım olarak bir profesyonelden yardım almanı öneririm, çünkü psikolojinin bozulmuş olması muhtemel. Ve açıkçası bana annenle aynı ortamda bulunman pek doğruymuş gibi gelmedi, ekonomik özgürlüğün falan varsa ayrı bir yere taşın derim, tabii mümkünse...

İkinci olarak da ne olursa olsun Allah'a çok dua et sana yardımcı olması için. Ne olursa olsun her işte bir hayır vardır. Allah'a verdin mi sırtını kimse yere getiremez...

İnşallah her şey yoluna girer hayırlısıyla...

Hepsini okudum iğrenç bir ortamda büyümüşsün annene ne söylesem az !
İmkanın varsa yurt ayrı bir ev çalışma hayatı hemen atıl derim ve kendi evinin kirasını öde ilerde kendi evine bak işine gir falan filan ve bu kadar sessiz olmasaydın.. Benim annem bana haksız yere bağırdığında onu bin pişman etmiştim o günden beri asla benimle kav etmez. huzura düşkün biriyim.
Bence derhal huzurunu yaratmak için geleceğe sağlam adımlar at biryerden başla gerisi gelir.

bence kendi ayakalrının üstüne durma vaktin gelmişte geçmiş bile..
Anlıyorum çok zor günler yaşamışsın, yaşıyorsun.
Ama bunları çekmek zorunda değilsin.
Boşver sevgilin olmasın, evlenme!
Ama kendine ait bir yaşam kur..
Okumuşsun iş sahibi olduğunu da umuyorum.
Sırf lan dedin diye herşeyi silip atacak bi aile sana mutluluk veremez.
Kendi ailenden örnek al.
Bence herşeyi düşün, doluya koy, boşa koy..
Ama herşey daha fazla geç olabilir senin için..
Hiç bi şekilde katlanmak zorunda değilsin!
şehir bile değiştir gerekirse..
Benim içime nedense senin bilmediğin bişiy var annende diyor.
Umarım vardır da sen öyle bir kadının çocuğu değilsindir!
Anadır sonuçta bi yerde oğluna bıçağı verip al öldür diyemez.
üzüldüm..
Benimde arkadaşımın annesi böyle ama o kadının haklı sebebleri var.
Kızı serseriydi biraz. O bile koruyor yavrusunu herşeye rağmen.
Canını aldırmaya kalkışmak akıl alır iş değil.
Sen bi an önce kurtulmaya bak. Ailemdir deme çünkü orda sana mutluluk yok..
Allah yar ve yardımcın olsun..

Son düzenleme:
benim aklıma çok uç olacak belki ama annenin zamanında tecavüze uğradığı ve senin o tecavüzden doğma ihtimalin aklıma gedi.bu ne kin bu ne namus bekçiliğ saldıracak,kız değl vs. söylemler..senden diğerlerinden etmediği kadar nefert etmesi...kendi hayatını kurmak senin elinde,allah yardımcın olsun

benim aklıma çok uç olacak belki ama annenin zamanında tecavüze uğradığı ve senin o tecavüzden doğma ihtimalin aklıma gedi.bu ne kin bu ne namus bekçiliğ saldıracak,kız değl vs. Söylemler..senden diğerlerinden etmediği kadar nefert etmesi...kendi hayatını kurmak senin elinde,allah yardımcın olsun
[ı][sıze="3"]

valla ne yalan söyliyim benimde aklıma gelen buydu ama yazamadım. Mutlaka bu kızın bilmediği bişiy var. Kimse durup dururken yavrusundan nefret etmez. Ben kardeşimi kızım gibi seviyorum. Akıl işi değil ya babadan yada anadan bişiy var bu masum kardeşimizde..
[/sıze]
[/ı]

Duruma bakınca,7 çocuk içinden 6 tanesi istenmiş,1 tanesi istenmemiş olamaz gibi görünüyor.
Fakat inceleyince,aslında ablaya da farklı davranılmamış.
Hastane olayına gelince,kardeşi küçükmüş,ölür diye korkup hastaneye götürmüşlerdir.
Konu sahibi biraz daha büyükmüş,toparlanır,atlatır demişlerdir.

Yalnız böyle bir anne-baba varken üniversiteyi tamamlaması büyük şans.
Ya durum biraz abartılı aktarılmış veya üniversite yok gibi geliyor bana.

İlk olarak benim de aklıma benzer bir düşünce geldi.Ama babayla ilgili.Annesi çocuk doğurmaktan bıkmış ve ilişkiye yanaşmıyor olabilir.Babası zorla ilişki kurmuş olabilir.

X