Benimle dertleşebilir misiniz?

xxrockgirlsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
130
70
25
Gerçekten çok ihtiyacım var suanda.. Okulum bitti KPSS'ye hazırlanıyorum aylardır ve gerçekten bunaldım. Tek temennim arkadaşlarım da aynı durumdalar ve birbirimize destek oluyoruz beraber hazırlanıyoruz. Gerçekten aylardır başka hiç bir işim gücüm yok ramazan gelince de hepten evden çıkmaz oldum oruçta tutuyorum zaten. Bir aktivitem var spora gidip gelmek ama 6 aydır bu aynı döngünün içindeyim o kadar sıkıldım ki. Ve biliyorum bu çok normal bir süreç farkındayım. Daha önce de böyle sıkılmalarım oldu biraz derse ara vermiştim üç beş gün kadar sonra yine devam ettim. Ama şuan bu süreç biraz uzadı, sanırım havaların ısımasının da etkisi var. Ama asıl sorunuma gelecek olursak, erkek arkadaşımla uzak ilişki yaşamaya başladık ben mezun olup geri dönünce.. o ise okulunu uzatmıştı pandemi de hala okuyor, şehirlerimiz yakın fakat hem okuyor hem de çalışıyor şuanda ve gerçekten 2 ayda bazen 3 ayda bir görüşebiliyoruz yüz yüze ve ben onu da çok özledim. Eskiden yan yanayken asla kavga eden bir çift değildik fakat uzak mesafeye döndüğünden beri işler değişti saçma sapan şeylerden kavga ediyoruz. Aslında çoğunlukla ben sorun çıkartıyorum o hep alttan alıyor elinden geldiğince destek oluyor bana ve benim sınava hazırlandığımın da farkında yani iyi bir psikolojide olmamamı normal karşılıyor hiç üstüme gelmiyor. Ama ben o kadar anlayışlı davranamıyorum her zaman... Aklım çoğunlukla onda, orada tek başına kalması ailesinden uzakta olması benden uzakta olması bütün bunlar onun motivasyonunu kırıyor biliyorum. Görüştüğü arkadaşlar var bir sürü fakat yanında gerçek bir dostu yok. Hepsi uzakta. Tek başına bir sürü şeyle uğraşmaya çalışıyor halletmeye çalışıyor ve evet hayat zaten böyle bunun farkındayım o da farkında ama o kadar istemiyorum ki tek başına uğraşması bunlarla, en kötü yanında olayım sarılayım istiyorum ona ama onu da yapamıyorum. Ailesi para yollamadığı için çalışmak zorunda kaldığı yetmez gibi annesi bi de sırf çalıştığı için ekstra ondan para istiyor.. kendisi zaten zor geçiniyor bu çocuk demiyor, ben para yollamadığım için çalışmak zorunda kaldı demiyor 20 bin tl para alıyor napacak o kadar parayı bana da versin diyor. ve böyle düşünen bir annesi olduğu için çok sinirleniyorum. her konuştukları zaman sürekli darlıyormuş zaten, okulunu bitir de gel artık oğlum bana bak çalışmaktan kemiklerim sızlıyor diye dert yanıyor oğluna. Kendisi daha 40 yaşında genç bir kadın, (gündeliğe gidiyor tek bir eve düzenli olarak gidiyor sigortalı çalışan yapmışlar) Ayrıca 2 tane daha çocuk yapmayı ihmal etmemişler ailecek durumumuz yok dememişler. Erkek arkadaşım da benim yanıma gelmek istiyor okulu bitince benimle olmak istiyor. Bende öyle istiyorum annesine de bu durumu söylemiş aslında okulumu bitince ben kendime düzen kuracağım anne benden daha da bir şey beklemeyin demiş ama kadın o kadar anlamıyor ve o kadar kafasının içindekiler olsun istiyor ki.. Bizde sürekli ailesi yüzünden daha şimdiden kavga ediyoruz. 2 Senedir beraberiz bu arada erkek arkadaşımla. Şunu fark ettim ki aramıza kimse girmediği sürece biz ikimiz çok iyiyiz çok iyi anlaşıyoruz çok mutluyuz, ama son zamanlarda ailesi cidden birden fazla kez sorun olmaya başladı. Bende açık açık söyledim bu arada bu durum düzelmediği sürece onunla evlenemeyeceğimi, sadece bana güven diyor.. ama benim için yeterli değil maalesef ki. Nasıl aşarız bu sorunları ne zaman biter her şey hiç bir şey bimiyorum ve artık bunları düşünmekten beynim patlamak üzere.. bu yüzden bu kadar uzun ve karışık oldu özür dilerim sadece dertleşmek istedim....

Öncelikle her şeyden önemlisi sizin sınavı kazanmanız. Derslerinize odaklanın. Siz kendi paranızı kazanın sonrasında sevgilinizin annesine para gönderip göndermemesinin lafını yaparsınız. İleride kpss kazanıp atandığınızda ne olacak sevgiliniz sizin yanınıza mı gelecek yine uzak mesafe ilişkisi olucak mecburen bir süre. O yüzden daha şimdiden ailevi sebepleri öne sürerek soğukluk yapmaya gerek olmamalı bence benim fikrimce

Erkek arkadaşınızla evlenseniz mutlu olamazsınız gibime geliyor. Ailesi sorunlu. Ya erkek arkadaşınız ailesine belli başlı konularda rest çekecek ya da sonu boşanmaya gider bu evliliğin.
Eğer hayali bir kpssye çalışmıyorsanız yani alımı çok çok az olan sadece birincilerin atanabildiği, biraz dişimi sıkıp mutlu olacağım diye diye kendinizi motive etmelisiniz. Biraz bunalacaksınız sonra meyvesini yiyeceksiniz.

Öncelikle her şeyden önemlisi sizin sınavı kazanmanız. Derslerinize odaklanın. Siz kendi paranızı kazanın sonrasında sevgilinizin annesine para gönderip göndermemesinin lafını yaparsınız. İleride kpss kazanıp atandığınızda ne olacak sevgiliniz sizin yanınıza mı gelecek yine uzak mesafe ilişkisi olucak mecburen bir süre. O yüzden daha şimdiden ailevi sebepleri öne sürerek soğukluk yapmaya gerek olmamalı bence benim fikrimce
evet haklısınız ama şuan benim hakkımda da her şey belirsiz.. atanıp atanamayacağımı da bilmiyorum. Bazen bende kızıyorum kendime hani karışma aile işlerine sonra sen kötü olursun falan diyorum kendime ama engel de olamıyorum. Ayrıca eğer olacağı yoksa bu işin ne bileyim daha da uzamasan bitsin kafasındayım. Hani şuan evlilik bize çok uzak. Ne benim bir mesleğim var keza erkek arkadaşım daha okulu bitmedi bu sene bitecek inaşllah. Sonra onunda bir boşta kalma evresi olacak hayatımız rayına oturdu etti derken kaç sene daha geçecek bilmiyorum bu yüzden de eğer olacağı yoksa daha da uzamasın istiyorum ben. Hani yarın bir gün aile meseleleri yüzünden sorun yaşamak istemiyorum o yüzden şimdiden müdahale ediyorum ki düzelsin istiyorum.

Erkek arkadaşınızla evlenseniz mutlu olamazsınız gibime geliyor. Ailesi sorunlu. Ya erkek arkadaşınız ailesine belli başlı konularda rest çekecek ya da sonu boşanmaya gider bu evliliğin.
Eğer hayali bir kpssye çalışmıyorsanız yani alımı çok çok az olan sadece birincilerin atanabildiği, biraz dişimi sıkıp mutlu olacağım diye diye kendinizi motive etmelisiniz. Biraz bunalacaksınız sonra meyvesini yiyeceksiniz.
İç açıcı yorumunuz için çok teşekkürler, bende gayet farkındayım. Keşke ilişki iki kişi arasında kalabilse ve keşke ailelerle de evlenmese diyorum sürekli. yani erkek arkadaşım ben ne dediysem beni dinledi ve bana hak verdi ailesi konusunda şidmdiye kadar. Ama yine de hep böyle olur mu ya da yarın bir gün ben kötü olur muyum? Her şey mümkün bunları da düşünüyorum.. Çok düşünüyorum anlayacağınız. Kpss sınavımda hayali mi değil mi göreceğim. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum aylardır gerisini Allah'a bıraktım. Şans kader kısmet...

İç açıcı yorumunuz için çok teşekkürler, bende gayet farkındayım. Keşke ilişki iki kişi arasında kalabilse ve keşke ailelerle de evlenmese diyorum sürekli. yani erkek arkadaşım ben ne dediysem beni dinledi ve bana hak verdi ailesi konusunda şidmdiye kadar. Ama yine de hep böyle olur mu ya da yarın bir gün ben kötü olur muyum? Her şey mümkün bunları da düşünüyorum.. Çok düşünüyorum anlayacağınız. Kpss sınavımda hayali mi değil mi göreceğim. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum aylardır gerisini Allah'a bıraktım. Şans kader kısmet...
Gerçekçi yorum yaptım. Olur canım hallolur diye ümitlendirip sonrasında kötü bir karar vermenizi istemem.

X