Bebek Beslenmesi Besin alerjisi📌

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

bambilibom

Guru
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2011
12
29
Merhaba güzel anneler.Hepimiz güzel ama bir o kadar da meşakkatli yolu aşıp bebeklerimize kavuştuk. (Allah her isteyenin tez vakitte hayırlısıyla ve sağlıkla kucağına alabilmeyi nasip etsin inşallah) Benimde bir oğlum var. Şu an 4,5 aylık.Ama ne yazık ki ortalama 2 aylık gibiyken besin alerjisi ile karşılaştık.Başlarda sadece yüzünde bir iki sivilce gibi küçük kızarıklıklar çıkıyordu ama Ağustos doğumlu olduğu için biz sıcaklara bağlıyorduk ta ki kakasında nokta şeklinde kan görene kadar. Daha sonra mukus ve yeşil kaka öykümüze eklendi ve o günden beri uğraşıyoruz. Başta sadece inek sütü proteinine alerji düşünüldü ve diyet uyguladım.İşe de yaramıştı artık kan görmüyordum rengide normale dönmüştü sadece mukus devam ediyordu ki zaten o da en son geçmesini beklediğimiz belirtiydi. Kilo alımımızda normaldi. Üçüncü ay kontrolünde önce kilo alımımız bozuldu diğer bulgular normaldi.Sonra kaka rengi yeşile dönmeye ve mukusta ciddi artış olmaya başladı.Artık kanda daha sık kendini gösterir oldu o yüzden başka besinlere de alerji geliştiği düşünüldü ama bunu bulmak için deneme yapmamız gerekiyor maalesef ki çünkü testler bu yaş grubunda anlamlı değil. Doktorum balık et ve yumurta ile yeşil sebzeler tüketmeye devam edebileceğimi söyledi ama ben o akşam balık tükenince tekrardan ciddi bir kan gördüm ve o gün katı diyet uygulamaya karar verdim.istiyorumki kakamız normale dönsün ve ona göre yavaş yavaş ekleyerek alerjenleri bulabileyim. Sadece patates ve zeytin tüketmeye başladım.Kakamız normalleşince hem sütüm azalmasın hem de güzel bir kalsiyum kaynağı olduğu için dereotu ekleyeyim dedim ama peşine gelen kakada yine kan ve mukus çıkınca dereotunu yasaklar listesine ekledim. Buraya da bu konuyu açıyorum ki benim gibi bu dertten muzdarip anneler varsa onlarla dertleşebileyim belki doğrularımızı yanlışlarımızı birlikte kesfedebilelim.Maalesefki alerji konusunda iyi bir hekime denk gelebilmek çok zor en azından fayda gören annelerin deneyimlerinden faydalanabilelim belki iyiye giden deneyimleri duyup içimizi biraz ferahlatabilelim istedim.Umarım tez zamanda şifaya kavuşur miniklerimiz .

Linkini ekledigim konu aktif, oradan yazarsanız daha çok anneye ulaşabilirsiniz. Bizim alerji öykümüz de benzer gelişti. Süt alerjisiyle başladı, diyet yaptım düzeldi. Birden bire 3 aydan sonra diyet işe yaramaz oldu, doktor önerisiyle yumurtayı kestim yine belirtiler yok oldu. Sonra 6. ayda yine birden bire daha agir belirtiler geldi ve ben de sadece patates, zeytin, sogan, pazi, mantar yememe rağmen bir daha asla düzelme yaşamadık. Sonradan farkettim, alerji her sıçradığında bir hafta öncesinde aşı yaptırmış oluyorduk. Aşılar hakkında uzun uzun araştırdık, okuduk, benzer deneyimleri olan ailelere ulaştık, aşılara şüpheyle yaklaşan doktorların görüşlerini aldık, literatür taradık ve sonunda aşılamayı tamamen kestik. 14 aylikken aşı detoksuna başladık ve detokstan bir hafta sonra gece uykularımıza kavuşabildik. Aşağıdaki konuda diyetten, teste, aşıdan detoksa çok ayrıntılı konuştuk, fırsat bulursanız inceleyin derim.

X