Beslenme reddi çaresizlik.

Benim bebeğimde cok benzer. 2. Ayda meme reddi ile başladı biberon hic almadi. Uyurken besliyordum sadece sonra onuda bıraktı. Su an 9 ay 10 günlük. Biberon hala almiyor kasik mama seviyor. Ben kaşık mamayi su kıvamında yapıp cok verdim mecburen çünkü hicbisey yemiyordu. İnsan çaresiz kalınca herseyi yapıyor. Sade cici bebe yedirdim. Mama yaptığımda 30 60 cc yapıyordum kaşıkla anca içiyordu.

Insallah sizinki geçici bir durumdur. 9 aylik olduk ben çok yoruldum geçmiyor bizimki. Bit sürü doktorada götürdüm bu arada huyu böyle dediler. Kanlarina bakıldı normal kilosuna bakıldı normal dediler.
Bir tek benim bebegim boyle saniyordum ya iyiki burayi okumusum yoksa kafayi yicektim cidden bende ayniyim cok yoruldum bezdim bebegimin kaburgalari elime geliyor o derece oldu. Sizinki ek gida yiyormu ya da ne ile brsleniyor bife kac kilo axaba suanda

Benim de kızım 7 aylık oldu. Yaşadığın tüm çaresizlikleri yaşadım. Tvye mecburuz yoksa içmiyor mama. Kilo alımı son 3 aydır toplasan 1 kilo bile değil. Doktora götürdüm iştahsız bebek dedi. Ama ben bunu kabullenemedim. Göz göre göre kızımın aç kalmasına dayanamadım. Ek gıda da almak istemiyo çok az alıyo. En sonunda alanı çocuk gastroloji, hepatoloji, beslenme olan bir doktora götürdüm. Beslenme düzenini bi süre yazdım ne yediğini. Doktor tabiki az buldu ve ben buna müdahale ederim dedi. Sonunda kızıma iştah açması için bir damla, mide koruyucu ve kalorisi diğer mamalara göre daha yüksek olan infatrini mama yazdı. Ben bunlara yarın başlayacağım. Bebeği yedir zorla da olsa alır mutlaka diyenler başına böyle bişey gelmemiş olanlar. Ne yaparsan yap olmuyo biliyorum. Ben işe yararsa yazarım tekrar. Ama iyi bir doktor bulup bu alanda bebeğini götür bence. Bu arada iştah açıcı damla aslında alerji damlası biliyorum. Etki olarak iştah da açıyor. Ama kullanacağım başka çarem kalmadı
Merhaba 9 aydir bu sureci sadece kendim yasiyorum saniyordum yemin ederim o kadar zorki ne yazdiysaniz aynisi benim bebegimde var bu konuya yazan tum annelerle ayni konudan dertliymisiz ama ben bi tek benim bebegim boyle sandim. Siz hangi gastro uzmanina goturdunuz acaba benim doktorumda gastroya yonlendirdi. Birde mide koruyucuyu ac karninami veriyorsunuz bizede alerji damla yazdi doktor acaba ayni ilaclarimi kullaniyoruz ?

Bir tek benim bebegim boyle saniyordum ya iyiki burayi okumusum yoksa kafayi yicektim cidden bende ayniyim cok yoruldum bezdim bebegimin kaburgalari elime geliyor o derece oldu. Sizinki ek gida yiyormu ya da ne ile brsleniyor bife kac kilo axaba suanda
Merhaba kızım.su an 10 bucuk aylik. Kilosu 8900 zayıf minyon ama cok hareketli. Mama içmiyor hala doktor zorlama dedi . 3 öğün yemek yiyor 3 te ara öğün yapıyor. Cok yemiyor az yiyor oda milyon tane oyun yaparak.
Mama içmiyor ama biberonla su meyve suyu vs herseyi içiyor. Mama sevmiyor benimki.

Benim de kızım 7 aylık oldu. Yaşadığın tüm çaresizlikleri yaşadım. Tvye mecburuz yoksa içmiyor mama. Kilo alımı son 3 aydır toplasan 1 kilo bile değil. Doktora götürdüm iştahsız bebek dedi. Ama ben bunu kabullenemedim. Göz göre göre kızımın aç kalmasına dayanamadım. Ek gıda da almak istemiyo çok az alıyo. En sonunda alanı çocuk gastroloji, hepatoloji, beslenme olan bir doktora götürdüm. Beslenme düzenini bi süre yazdım ne yediğini. Doktor tabiki az buldu ve ben buna müdahale ederim dedi. Sonunda kızıma iştah açması için bir damla, mide koruyucu ve kalorisi diğer mamalara göre daha yüksek olan infatrini mama yazdı. Ben bunlara yarın başlayacağım. Bebeği yedir zorla da olsa alır mutlaka diyenler başına böyle bişey gelmemiş olanlar. Ne yaparsan yap olmuyo biliyorum. Ben işe yararsa yazarım tekrar. Ama iyi bir doktor bulup bu alanda bebeğini götür bence. Bu arada iştah açıcı damla aslında alerji damlası biliyorum. Etki olarak iştah da açıyor. Ama kullanacağım başka çarem kalmadı
Alerji damlası dediğiniz zaditen mi? Oysa eğer o bile fayda etmedi bizde

Merhaba, bebeğiniz nasıl oldu? Bize de iştah açması için alerji damlası önerdi gastroenteroloji uzmanı ama kararsız kaldım. Bir de infatrini mama kullanıyoruz ama kızım cok içmiyor onu da.

Pediatristiniz sizi bu konuda alerji, gastro vs herhangi bir bolume yonlendirmedi mi?

Bebeginizin meme reddi gostermesi, ustune beslenme reddine gecmesi... midesiyle alakali bir konu olabilir.

Coklu besin alerjisi olabilir, sutunuze alerjisi olabilir, laktoz intoleransi olabilir... bircok sey olabilir.

X