Bestas almak istiyorum ama pirlanta mi swarovski mi?

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.987
kizlar kullanmadigim bir tek tasim var ( 3 tane tektasim var birisinin tasi atom ve cok buyuk kullanabilecegim bir model degil)

Onu satip uzerine ekleyip bestas almak istiyorum. Kisa kucuk ama tombul parmaklarim var.

Pirlanta olan bestaslara baktim, cok fazla da butce ayirmak istemiyorum acikcasi, 0.25 karat 5 taslar var uygun butceme gore ama internetten inceledim. 0.25 karat bestas parmakta nasil durur fikrim yok.
Cok kucuk bit kadar dursun da istemiyorum.

Pirlanta degil de swarovski bestas lara mi baksam diye dusunuyorum ote yandan. Surekli kullandigim pirlanta bir tek tasim var zaten. Hepsi de pirlanta olmasa mi?

Size sorum su:
-bestaslariniz pirlanta mi? Pirlantaysa kac karat?
-buyuk tasli swarovski bestas almaktansa Kucuk tasli pirlanta mi alsam sizce?
-ya da biraz daha erteleyip butcemi yukseltip daha yuksek karatli pirlanta almaya mi calisayim?
-pirlanta bestasin basit durmamasi icin en az kac karar olmasini onerirsiniz?

Son düzenleme:
Tek tasim pirlanta. Sayili takmisimdir..Bestasim degil. Ben olsam butcem uygun oldugunda 0.25 ustu,az biraz daha buyuk bi bestas alirim. Ama benim gibi herseyden cabuk sıkılan biriysen pirlanta alma bence.

Tek tasim pirlanta. Sayili takmisimdir..Bestasim degil. Ben olsam butcem uygun oldugunda 0.25 ustu,az biraz daha buyuk bi bestas alirim. Ama benim gibi herseyden cabuk sıkılan biriysen pirlanta alma bence.
Bestas pirlantanin parmakta cok basit durmamasi icin en az kac karat olmasini onerirsiniz peki?

Bestasim yok, tek tasim var pirlanta, bende pek kullanmiyorum ama yinede cok seviyorum. Gösterişli durup dandik birsey olacağına biraz bekleyin butce arttirin ve pirlanta alın derim. Cok goruyorum etrafta kafam kadar tektas, bestas ama taşı atom mu ne ondan, saçma bisey.

Bir şeyin sahtesini kullanmayı sevmem, bu sebeple önerim pırlantadır.
Birçok pırlanta yüzüğüm var, ama şöyle söyleyebilirim düşük karatlar değer kaybeder.
Yani tektaş bile olsa 0.70 karattan aşağısını aldığınız paranın çeyreğine ancak satabilirsiniz.
Hele beştaştan bahsediyorsak, güzel durması için en az 2 karat gereklidir bence.
0.25 ya da 2 karat arası alıp parayı hiç edeceğinize, swaroski alın daha iyi derim.

Çok belli oluyor o pırlanta olmayanlar.
Benim beştaşım yok tektaşım var pırlanta. Yakın bir arkadaşım mesela sawaroskiden markadır iyidir belli olmaz diye almış benimkinin yanında o kadar belli oluyormuş ki meğer iyi ki taklit almamışım dedim.
Yani kafam kadar ama flu görünüşlü parlamayan bir boncuk alacağına minik al gerçek al derim.
Cidden çok belliler. Ben anlıyorum yani.
Minik ama gerçek dolayısıyla parlak bir beştaş al bence daha iyi. İleride istersen büyütürsün.

Beş taşım var 0.42 karat.memnunum hoş kibar.tek tasimla takıyorum. Tek tasimda 0.25 karat :)

kizlar kullanmadigim bir tek tasim var ( 3 tane tektasim var birisinin tasi atom ve cok buyuk kullanabilecegim bir model degil)

Onu satip uzerine ekleyip bestas almak istiyorum. Kisa kucuk ama tombul parmaklarim var.

Pirlanta olan bestaslara baktim, cok fazla da butce ayirmak istemiyorum acikcasi, 0.25 karat 5 taslar var uygun butceme gore ama internetten inceledim. 0.25 karat bestas parmakta nasil durur fikrim yok.
Cok kucuk bit kadar dursun da istemiyorum.

Pirlanta degil de swarovski bestas lara mi baksam diye dusunuyorum ote yandan. Surekli kullandigim pirlanta bir tek tasim var zaten. Hepsi de pirlanta olmasa mi?

Size sorum su:
-bestaslariniz pirlanta mi? Pirlantaysa kac karat?
-buyuk tasli swarovski bestas almaktansa Kucuk tasli pirlanta mi alsam sizce?
-ya da biraz daha erteleyip butcemi yukseltip daha yuksek karatli pirlanta almaya mi calisayim?
-pirlanta bestasin basit durmamasi icin en az kac karar olmasini onerirsiniz?

Canim ben 15 gun once sozum icin aldik sozlumle 90 karat bestas pirlanta 3300 aldik 8 binden indirime girmis :) cok uygunlarida vardi 25 karat cok kucuk 1.5. 2 bin bi bucceniz varsa 50 karat alabilirsiniz

Bende geçen hafta aldım canım 5 taş pırlanta olmayan.tektaşım da var oda pırlanta değil.ben memnunum çünkü ikisi arasında ki farkı şıp diye anlayan biri değilim.illa pırlanta olsun diye bir takıntım da yok zira 2 defa alyansımı kaybetmiş biriyim.pırlantayı da kaybedersem o kadar paraya acırım inan.sonuçta bu aldıklarım da sahte değil altın alıyoruz sonuçta.ben severek takıyorum ikisi ni de.5 taşımı da 600 tl ye aldım bu arada.

X