Beştaş seçerken nelere dikkat etmeliyim?

argara

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2019
28
13
Herkese merhaba. Beştaş yüzük alacağız nişanlımla. Kuyumcudan değilde zen pırlanta veya bluediamond mağazalarından tercih edeceğiz. Bütçenin yanında nelere dikkat etmeliyiz? Çeşitli birimleri varmış bu pirlantanin. Birde sertifikasını alan oldu mu, süreç nasıl ilerliyor?

Merhaba sertifika veriyorlar zen de de bluediamond da da . Pırlantanın berraklığına göre harfler var F G H gibi kademe kademe gidiyor ortalama bir fiyatta bşe alacaksanız bunlar uygun oluyor . Geçen yıl almıştım G 0.40 Dı yanlış hatırlamıyorsam 3000 e almıştık . Bu harfler arası geçişi de siz zaten anlamazsınız demişti kuyumcu berraklık falan gözle görülünce anlaşılmaz demişti .

Merhaba. yüzük aldınız mı acaba? ben de tektaş aldım, sertifikaya önem verdiğim için yaptığım araştırmada Sina Pırlanta hem daha uygun fiyatlı hem de sertifikalı olunca oradan aldım. taş kalitesi de oldukça güzel görünüyor. açıkçası renklerine dikkat etmedim. gözüme nasıl güzel görünüyorsa onu tercih ettim. siz ne yaptınız?

Merhaba bence kapalıçarşıdan alın ben o firmalara pek guvenmiyorum bir akrabam o firmalardan birinde çalışıyordu ve ürünlerin çoğu laboratuar ortamdamında yapılıyor o kadar iyi yapıyorlarki biz bile laboratuar pırlantasını bazen anlıyamıyoruz demişti

X