Beta hcg <1.20

Zeynep0326

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2024
17
0
26
Herkese merhaba. 2 defa böyle bir şey gün arayla kan verdim beta hcg değerim <1.20 çıktı. Açıkçası ümitlendim. 9 gün sonra tekrar erken gebelik
testi yaptım çıkmadı. Reglim bıgjnle beraber 3 gün gecikmiş olacak. Acilden kan verebilirsem kan değeri e baktıracağım tekrar. 1.20den sonra o kadar tün geçtikten sonra testte çıkmaz mıydı? Ben mi aceleci davranıyorum.

Daha yumurta döllensem mi döllenmesem mi diye karar veremeden ne bu acele. Beta hcg'de 1.20 değeri standart bir rakamdır ve hamilelik olmadığı anlamına gelir. Adetiniz bir haftadan uzun gecikti de yaptırdıysanız hamilelik yoktur ve 1.20 yükselmez. En az 4.hafta 5 değerinde olması lazım.

1.20den önce küçüktür işareti var ya 1.20den küçük değer anlamına geliyor. Yani negatif, umutlanacak bişey yok. Ama regl gelmedikçe ilerleyen günlerde de idrar testi yapıp çizgi çıkıp çıkmamasına göre kan verebilirsiniz

Daha yumurta döllensem mi döllenmesem mi diye karar veremeden ne bu acele. Beta hcg'de 1.20 değeri standart bir rakamdır ve hamilelik olmadığı anlamına gelir. Adetiniz bir haftadan uzun gecikti de yaptırdıysanız hamilelik yoktur ve 1.20 yükselmez. En az 4.hafta 5 değerinde olması lazım.
Merhabalar forumda dolaşırken gördüm yazmak istedim kimseyi boşyere ümitlendirmek istemem fakat ben kendim 1.20 değer ile hamile kalmış biri olarak 5-6 gün sonra tekrar kan vermesini öneririm.idrarda yanma şikayeti ile gittiğim ilk gün 1.20 çıktı sonra acabamı diye 5 gün sonra gidip hcg’me baktırdığımda 13.65 olmuştu öyle öyle yükseldi ..çok şükür şuanda 11 aylık bir oğlum var darısı isteyen herkesin başına inşallah 🙏🏻

Merhabalar forumda dolaşırken gördüm yazmak istedim kimseyi boşyere ümitlendirmek istemem fakat ben kendim 1.20 değer ile hamile kalmış biri olarak 5-6 gün sonra tekrar kan vermesini öneririm.idrarda yanma şikayeti ile gittiğim ilk gün 1.20 çıktı sonra acabamı diye 5 gün sonra gidip hcg’me baktırdığımda 13.65 olmuştu öyle öyle yükseldi ..çok şükür şuanda 11 aylık bir oğlum var darısı isteyen herkesin başına inşallah 🙏🏻
Benim de 3 gündür baş dönmem ve miğde bulantım var tansiyonumu ölçturdum 14/94 çıktı ama gebelik yok dedi doktor :KK43:

Eklentiler

• Screenshot_20240307-130644_1.jpg
    Screenshot_20240307-130644_1.jpg
    25,9 KB · Görüntüleme: 205
Amin inşallah

Yaa şahsen bana umut oldunuz sizin kendiliginden mi oldu ben çatlatma ignemin 14.gununde kanda 1.63 bugün yükselir inşallah cuma tekrar kan vereyim diyorum ama erken mi pazartesi mi versem regl olmazsam

Belir
Merhabalar forumda dolaşırken gördüm yazmak istedim kimseyi boşyere ümitlendirmek istemem fakat ben kendim 1.20 değer ile hamile kalmış biri olarak 5-6 gün sonra tekrar kan vermesini öneririm.idrarda yanma şikayeti ile gittiğim ilk gün 1.20 çıktı sonra acabamı diye 5 gün sonra gidip hcg’me baktırdığımda 13.65 olmuştu öyle öyle yükseldi ..çok şükür şuanda 11 aylık bir oğlum var darısı isteyen herkesin başına inşallabe

Merhaba ben de adetin dört gün geçti akıntım çok oldu ve arar ara yanma gibi bir his ama ara ara kan verdim 2.39cikti pazartesi gene ver dedi ama sizin yazınızı okudum ve şok oldum ins rabbim bizede nasip eder ve sizde sağlıcakla büyütün adetiniz de geciikme var mıydı 1.20degeri gorunce

Merhaba ben de adetin dört gün geçti akıntım çok oldu ve arar ara yanma gibi bir his ama ara ara kan verdim 2.39cikti pazartesi gene ver dedi ama sizin yazınızı okudum ve şok oldum ins rabbim bizede nasip eder ve sizde sağlıcakla büyütün adetiniz de geciikme var mıydı 1.20degeri gorunce
Bende merak ettim şimdi gecikmenin 2. Gününde 1.20 değer çıktı şimdi 11 gün oldu cumaya gidicem kan vercem neden geciktim bu kadar düzenli adet görürken..

Bende merak ettim şimdi gecikmenin 2. Gününde 1.20 değer çıktı şimdi 11 gün oldu cumaya gidicem kan vercem neden geciktim bu kadar düzenli adet görürken..
Benim Aralık ayında da beta 2.39cikti ama olumsuz du tüp bebeğe baslicaktim doktoru. Pazartesi bekle kan ver gene dedi ama negatif olduğunu düşünüyorum gebe bir umur arıyorum

Kizlar bu nedemek hem deger dışı hem 104.0 nedemek reglim de gecikti .

Eklentiler

• 1000020696.jpg
    1000020696.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 126
Yok benim adet günüme daha vardı zaten evlendikten sonraki ay hamile kalmışım hiç ihtimal vermiyordum şöyle anlatayım hatta evlendikten 5 gün sonra adet oldum çocuk çok istiyorduk ztn ama adet yeni bitti olmaz hemen diye hiç ümitlenmedik test flnda yapmadım evde hiç ,bir akşam idrarımda yanma şikayetim oldu aşırı derecede ilaç versin diye doktora gittik orada içime bi his geldi kanda hcg bakılmasını istedim bir ümit işte 1.20 çıktı doktor umutlanmamamı ama olabileceğini takip etmemi söyledi bende 4. Gün tekrardan verdiğimde değer artmıştı yani 2. Adetimin zamanı geldiğinde ben 2 haftalık hamileydim tabi herkeste farklı olabiliyor dediğim gibi kimseyi ümitlendirmek değil amacım benim başıma gelen bu.inşallah sizlerede nasip olur

Sonucunuz ne oldu acaba bende aynı durumdayim
Cuma kan verdim ultrasonda ne kese nede kist yoktu. Gecikme sebebini çok merak ettim hatta gebelikten umudumu kesmiştim hep negatif çıktığı için .14 gün geciktim bide. Kan verdim değerim 131 çıktı ben şok 🤭 hamileymişim geç döllendi sanırım. Tabi değerin yükselmesini kontrol etmek için pazartesi tekrardan kan vericem

Yorumunuz dikkatimi çekti , neden bu kadar acımasız yorum yapmışsınız ! İnsan ümitleniyor . Benimde olursa 2. Gebeliğim olucak ben bile ay midem bulandı kesin hamileyim yada belirtilerim olduğunda acaba diyorum yani ? Sizin bu gaddarlıgınız nedir size zorla yorum mu yaptırıyorlar onu anlamadım

X