Beta Hcg değerim düşüyor

aysel8970

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
26
0
36
Merhabalar,
Cumartesi günü testte hamile olduğumu öğrendim. Erken gebelik ve normal kaset test pozitif çıktı. Adetimin gecikmesinin 6. Günü positif oldu. Pazar günü kan verdim beta HCG 110.4 çıktı. Salı günü yeniden verdim. 108 çıktı. Kimyasal veya dış gebelik diyorlar sizce?

Merhabalar,
Cumartesi günü testte hamile olduğumu öğrendim. Erken gebelik ve normal kaset test pozitif çıktı. Adetimin gecikmesinin 6. Günü positif oldu. Pazar günü kan verdim beta HCG 110.4 çıktı. Salı günü yeniden verdim. 108 çıktı. Kimyasal veya dış gebelik diyorlar sizce?
Test sonuçlarınız malesef öyle gözüküyor

Evet. Yarın yeniden kan vermem gerektiğini söyledi doktor. Eğer yine aynı çizgide devam ederse hastaneye sevk etmem gerek dedi. 4 haftalık gözüküyordu. Ne yapılacak?

Aslında kimyasal gebeliklerde kendi kanamayla beraber düşüyor herhangi bir operasyon yapılmıyor. Acaba dış gebelikten mi şüphelendi?

Aslında kimyasal gebeliklerde kendi kanamayla beraber düşüyor herhangi bir operasyon yapılmıyor. Acaba dış gebelikten mi şüphelendi?
Evet yüksek ihtimali dış gebeliğe veriyor. Çünkü değerim düşmüyor. 110 -108-116 oldu. Ağrım çok hafif var. Akıntı leke kanama yok. 1 hafta oldu

Malesef bu değer de kimyasal fikrini destekliyor. Her iki günde bir değerinizin 2 katına çıkması gerek. Yarın aynı labaratuvarda 200’ün üstü gibi çıkması gerek salı gününü baz alırsak.
Evet doktorum da aynı şeyi dedi. En düşük 200 olmalı olmazsa alınması gerek diye

Merhaba ben de sizinkine benzer bir şey yaşıyorum cumartesi öğlen kan verdim 21 çıktı kanamam oldu akşamına acile gittim tekrar kan verdim 16 çıktı sonra bu gün bir daha kan verdim 54 çıktı üçünü de farklı hastanede verdim ondan kaynaklı mı acaba yoksa tekrar dış gebelik mi geçiriyorum acaba kafam çok karışık bu kadar yükselmesi normal mi acaba

X