Beta hcg değerim hakkında

Kisa Gotami

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2021
23
20
31
Adet tarihim 1 gün gecikmişken yani dün acilde gebelik testi yaptırdım. Sonuç 102.12 çıktı. Yarın doktora gidicem ancak çok mu düşük beta değerim? Endişelendim size danışmak istedim. Son adet dönemim 31 ocak-5 şubat arası sürmüştü. Biraz araştırınca kimyasal, boş ya da dış gebelik durumlarıyla karşılaşınca baya kaygılandım açıkçası hcg değerinin 102 olması kötü mü?

Ben hiç gebelik yaşamadım ama mantıken düşününce adetiniz biteli 24 gün oluyor yani bebek bu 24 gün içinde yaşanan bir ilişkinin meyvesi ve hcg değeri ilişkiden sonra kana 10. Gün gibi geçer adet tarihinden itibaren sayarsak 14. Gün yumurtlama olur sizde o gün hamile kaldıysanız ve gebeliğiniz şuan 10 veya 12. Günleri arasındaysa hcg en az 5-50 arası olması gerekir ki sizinki bu değerden yüksek bence endişe edecek hiçbirşey yok sadece çok erken farketmişsiniz gebeliğinizi inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız değeriniz adet tarihinize göre çok normal geldi bana

Hayır tabiki kötü düşünmeyin bu değer zamanla yükselir 2 güne bir 2 katına çıkıyor mu ona baktırın ordan sağlıklı olup olmadığı anlaşılır doktor için henüz erken kese beta değeri 2000 lerdeyken görünür

Bende geç yumurtlama oldu. Adetten bir gün önce erken testte silik çizgi gördüm. Adet günü 38 çıktı. Bi süre gün aşırı kanda beta hcg takip edildi. Geç yumurtlamayi bildiğim halde korkmuştum...

Şu an 8 haftalık olduk siz canınızı sıkmayın. 2 günde bir kontrol edin sonucu. Önemli olan yüzde altmış artması umarım her şey güzel olur sizin için de

Benim adet gunu 98di.Bi sorun yok sukur .Senin 102dahada guzel

Tekrardan merhaba. Bugün doktora gittim beta 196 çıktı rahim kalınlaşması da gördü doktor. Bu beta artışı nasıl sizce? Bir buçuk gün var testler arasında
Normal canım sen stres yapma bak rahim kalınlaşması demek o çocuğun tutunacağı yer hazırlanmış demek oluyor Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin sen hamileliğini güzel geçirmeye çalış kendini üzme yorma kötü düşünme pozitif ol ve betanı takibe al 2 güne bir değerin 2000 lere ulaştığında doktora git kese görmeye çalışır

Canım bu arada hiç belirtin oldu mu bende çok istiyorum 4 ay oldu hala sonuç alamadım bu ay 5. Ayımız haftaya regl olacağım inşallah olmam tabi

Hiç olmucak bir şeye ağladım ondan sonra şüphelenip test yaptım çok silik bir çizgi vardı. Onun dışında kasık ağrılarım oldu çok regl olucakmışım sanki gibi hala var o ağrılar. Umarım gönlüne göre olur her şey senin de canım

Ben hep ağlıyorum fark etmem mümkün değil o zaman

Tekrardan merhaba. Bugün doktora gittim beta 196 çıktı rahim kalınlaşması da gördü doktor. Bu beta artışı nasıl sizce? Bir buçuk gün var testler arasında
BENIM DOKTORUMDA SALI GUNU YADA CARŞAMBA GELIN DEDI HAFTAYA HAYIRLISI OLSUNINSALLAH BCHG DEĞERIM 181 CIKTI ADETIMI 1 GUN GEÇMISKEN PEKI DEĞERIM NASIL SIZCE KIMYASAL FALAN DA OLUYOR YAZMISLAR KORKTUM BENDE

BENIM DOKTORUMDA SALI GUNU YADA CARŞAMBA GELIN DEDI HAFTAYA HAYIRLISI OLSUNINSALLAH BCHG DEĞERIM 181 CIKTI ADETIMI 1 GUN GEÇMISKEN PEKI DEĞERIM NASIL SIZCE KIMYASAL FALAN DA OLUYOR YAZMISLAR KORKTUM BENDE
Benim bir gün gecikmişken 102’di. Değerin kaç olduğu önemli değil önemli olan iki günde bir en az %60 artması. Düzenli artış göstermesi yani. İki günde bir test verip ona bakabilirsiniz. Hcg değerim 2500 çıktıktan iki gün sonra keseyi gördüm, sonra tekrar hcg değerime baktırmadım. Ben de araştırdıkça başta korkmuştum başka ihtimallerden. Lütfen stres yapmayın. Umarım her şey dilediğiniz gibi olur :)

EVET CANIM YARIN TEKRAR KAN TESTİ YAPTIRIP ARTIŞA BAKICAZ BIZDE INSALLAH KESEYI GORUP SAGLIKLI KUCAGIMIZA ALIRIZ BNDE TAKMAMAYA ÇALIŞCAM SIZINDE YAVRUNUZLA SAGLIKLI UZUN OMURLER GECIRMENIZI DILIYORUM :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…