Beta hcg değerim normal mi?

mateematkc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2024
23
5
29
Merhabalar herkese. Adet günüm gecikince evde teat yaptık . 2 gün testler silik çıkınca gidip ertesi günü kan verdim. Beta hcg değerim 126 çıktı. Doktora gittik karından ultrasonda rahim kalınlığına baktı 22 mm gayet iyi dedi. Ertesi gün tekrar başka hastanede kan verdim 216 çıktı.Doktor iyi artmış diyor adetimin gecikmesinin 9. Günü sizce değerler normal mi ilerliyor ?

Büyük ihtimalle geç döllenme olmuş, 2 günde bir kan verip betada 1000leri görene kadar takip etmeni öneririm sonrasında varsa kese görünür

Merhaba canım bende 2 gün önce verdim 263 birde bu sabah kan verdim 629 iyi mi artışı anlamadım nasıl hesaplanıyor
Gayet iyiymiş. Günde bir bir buçuk kat artması gerekiyormuş en az. 2 günde iki kat. Yani bu şekilde artması sağlıklı gebelik işareti. 2000 değerlere geldiğinde vajinal ultrason yapar doktorun. Öyle daha kesin bir sonuç alırsın. Ama şu an çok yeni artışın izlenmesi gerekiyor. En iyi cevabı doktorun verecektir 🫶

Gayet iyiymiş. Günde bir bir buçuk kat artması gerekiyormuş en az. 2 günde iki kat. Yani bu şekilde artması sağlıklı gebelik işareti. 2000 değerlere geldiğinde vajinal ultrason yapar doktorun. Öyle daha kesin bir sonuç alırsın. Ama şu an çok yeni artışın izlenmesi gerekiyor. En iyi cevabı doktorun verecektir 🫶
Merhaba canım cevabın için çok teşekkür ederim. Ara ara sık sık karnım ağrıyor bu normal mi. Bir kes dış gebelik geçirdiğim için korkuyorum

Merhaba canım cevabın için çok teşekkür ederim. Ara ara sık sık karnım ağrıyor bu normal mi. Bir kes dış gebelik geçirdiğim için korkuyorum
Bende de sık sık ağrı oldu adet olacakmışım gibi bide kasık ağrısı. Başlarda gayet normal doktorum söyledi. Şiddetli kanamalı ağrılar lekelenmeler iyi değil sadece. Dış gebelik için ise çok erken. Değer artabiliyor dengesiz bir şekilde yine beklemek gerekir . değerin 1500 leri geçmesi gerekiyor ki vajinal ultrason da kese kırıntısı görünebilsin.. umarım korkuların tekrarlanmaz.

X