beta hcg ile ilgili yardım!!!

ipekfgf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2007
39
0
46
herkese merhabalar.. kısaca son bir ayımı anlatarak sizlere kendimi tanıtmak istiyorum.. geçen ay dünyada en çok istediğimiz şeyi yapmak için beklememize gerek yok diye düşünüp bebek yapmaya karar verdik.. adet bitince hemen çalışmaya başladık :1rolleyes: fakat daha 3. günde bende problemler olmaya başladı.. doktorum daha önceden de belirtilerini yasadığım vajinal siğillerimin büyüdüğünü biyopsi yapmamız gerektiğini söyledi.. korunmadığımı bildiği içinde her ihtimale karşı 2 kere anestezi vermemek için hem biyopsi hem de uzun bir yakma işlemi yaptı.. şu anda hala yaralarım var.. doğal olarak bebek çalışmaları rafa kalktı.. fakat başta korunmadığım 3 günden şüphelendim ve dayanamayıp dün kan testi yaptırdım.. (adetime 3 gün var) 3.1 çıktı değerim.. negatif dediler.. (ben biraz da utandığımdan 2 gün gecikti demiştim adetim için :çok üzgünüm: )

dün geceyeni siğiller çıktığını farkettim :KK43: daha yakılanlar bile iyileşmeden.. yarın doktora gidiyorum..
asıl sorunum ise bugün internette gördüğüm hcg değerleri;
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340

benim dün yaptırdığım kan testinde 3.1 çıkmıştı.. ve bugün farkettiğim ben 4. haftanın başında yaptım o testi.. ve şimdi de acaba mı demeye başladım...
napsam test yaptırsam mı tekrar? off ya aklım karmakarışık... :uhm:

BENCE ŞU ANDA HEMEN YAPTIRMA BİRAZ ZAMAN GEÇSiN.
BEN 3. HAFTAMDA TEST YAPTIRMIŞTIM DEĞERİM 114 ÇIKMIŞTI,
BUNA BİLE DÜŞÜK DEMİŞTİ DOKTORUM.
NİTEKİM 5. HAFTAMDA DA REGL OLDUM.
YANİ BEBEĞİMİ KAYBETTİM ( Kimyasal Gebelikmiş )

TEDAVİNİ TAMAMLAYIP HAMİŞ OLMAN EN İYİSİ AMA
İNŞALLAH SENİN GÖNLÜNE GÖRE OLUR.
SEVGİLER...

aslında narkoz aldığım için korkmuyor da değilim ama ne bilim işte... doktor narkoz verirken daha tüp yolundadır sperm, "ya hep ya hiç" misali tutmaz, tutarsada henüz kana karışmadığı için etkilenmez demişti..
aslında bu ay için ne istediğimi ben de tam bilmiyorum.. hayırlısı demekten başka da bişey gelmiyor elden..

aslında narkoz aldığım için korkmuyor da değilim ama ne bilim işte... doktor narkoz verirken daha tüp yolundadır sperm, "ya hep ya hiç" misali tutmaz, tutarsada henüz kana karışmadığı için etkilenmez demişti..
aslında bu ay için ne istediğimi ben de tam bilmiyorum.. hayırlısı demekten başka da bişey gelmiyor elden..

İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ AY DİYELİM Mİ? O ZAMAN...
HEM SEN TEDAVİNİ TAMAMLAMIŞ OLURSUN.

SEVGİLER...

ıpekcım benımde sıgıllerım vardı yaktırdım cıktı yaktırdım cıktı kısacası cok problem ama sıgıller onemlı degıl canım bunu yakmakta tedavısı degıl sadece yuzeysel gorunus acısından yakma ıslemı yapılıyo bıopsı sonuclarını aldınmı
aslında sıgıl muhtemel bır hastalıgın belırtısı tabı herkeste belırtı vermeyebılıyor sıgıl olarak cıktıgı ıcın sanslısın bu cınsel yolla bulasan bır hastalık sanada muhtemelen esınden bulastı bı vırus var bu vırus vucuda gırdımı cıkmıyo o yuzden bu sıgıller sureklı yakıldıkca cıkıyo vırus rahım agzında hucrelerde bozulma yapıyo ve ılerısı Allah korusun rahım agzı kanserı tabı herkeste aynı olucak dıye bısey yok
senın rahım agzına bakıldımı bıopsı sonuclarını aldınmı smer testı yapıldımı
bak bu cok onemlı sakın pesını bırakma
ben sureklı yaktırdıkca cıkıyordu sonra rahım agzında hucrelerde bozulma dan dolayı rahım agzı yarası oldu ve sonuclarıda bozuk cıktı mayıs ayında rahım agzındakı yarayı lazerle aldılar sonra yapılan tektıkler temız cıktı bakalım hala hazırda sıgıl yok sadece cok hassas bı bolgede 1 tane var onu yakmamıs dr onun dısındada yok
bence bebekkten once bu problemlerı coz sıgıller onemlıı
gecmıs olsun canım

hepinize ilginiz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..
aytii cim, biyopsi sonuçlarım temiz çıktı, kanser yokmuş şükür.. biz 3 ay önce evlendik ve bu siğil küçük bir nokta olarak balayımın sonuna doğru kendini gösterdi.. (yani cok sevgili kocam sayesinde olmuş olma olasılığı cok yuksek!!!)
o zaman balayı dönüşü smear testi yaptırmıştım.. o da temiz çıktı ve siğiller için krem kullandım.. ama banamısın demedi ve coğaldılar.. çok gıcık bişey bu siğil.. o kadar çok bebek istiyoruz ki ama yapmak için birlikte bile olamıyoruz :)
ve uzun bi süre böyle olacak..

hepinize ilginiz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..
aytii cim, biyopsi sonuçlarım temiz çıktı, kanser yokmuş şükür.. biz 3 ay önce evlendik ve bu siğil küçük bir nokta olarak balayımın sonuna doğru kendini gösterdi.. (yani cok sevgili kocam sayesinde olmuş olma olasılığı cok yuksek!!!)
o zaman balayı dönüşü smear testi yaptırmıştım.. o da temiz çıktı ve siğiller için krem kullandım.. ama banamısın demedi ve coğaldılar.. çok gıcık bişey bu siğil.. o kadar çok bebek istiyoruz ki ama yapmak için birlikte bile olamıyoruz :)
ve uzun bi süre böyle olacak..

ıpekcım cok sevındım sonucların temız cıkmasına Allaha sukur
ama sen yınede gercı dr un senı yonlendırır ama 6 ayda 1 smer yaptır canım.
sıgıller hamıle kalmana engel dıılkı bu sıgıller nasıl olsa aldırdıkca tekrar cıkıyo onun kokunun temızlenmesınımı beklıcen
sadece normal dogum olayı olmuyo dogumda bebege bulasma olasılı yuzunden ama sezeryan olabılırsın canım gorumcemdede var 3 cocuk dogurdu 3 ude sezeryan dusun hala sıgıl var kızcagızda yanı bunlar gwecsınde sonra dogurayım dıye dusunme canım

işte aslında sorunlardan biri de şu ki yakma olayı beni mahvetti.. ve ilişkiye girmek bitti.. ve daha bunların iyileşmesine bir ay varken, yenileri çıktı.. doğal olarak ta bebek olayı sürekli erteleniyor.. ben daha doğru dürüst deneyemeden bekleyip duruyorum.. doktor bana o zaman bu tip şeyler, gebelikte büyür demişti ve yaktırdım.. belki de yaktırmasaydım da beklesemiydim diyorum bazen de..

işte aslında sorunlardan biri de şu ki yakma olayı beni mahvetti.. ve ilişkiye girmek bitti.. ve daha bunların iyileşmesine bir ay varken, yenileri çıktı.. doğal olarak ta bebek olayı sürekli erteleniyor.. ben daha doğru dürüst deneyemeden bekleyip duruyorum.. doktor bana o zaman bu tip şeyler, gebelikte büyür demişti ve yaktırdım.. belki de yaktırmasaydım da beklesemiydim diyorum bazen de..

yok canım yaktırmakla ıyı etmıssın
yoksa fana buyuyorlar yanyana geldıgınde karnıbahar gorunumu seklınde oluyo ıgrenc ya
ben ılk yaktırdıgımda oyleydı tabı ne oldugunu bılmıyordum gecer dıye bekeldım baktım gecmıyo gıttım dr a ama yakıldıkca azalıyo merak etme
yaktıktan sonra 1 ay ılıskı yasak bısı sorcam kontrol ettınmı hepsını yakmısmıydı dr yakıldıktan sonra ıyılesmeden yenılerının cıkması cok ılgınc kafamçokkarıştı
ayrı yerlerde cıkmadıysa ok
ama yakılan terde bıdaha cıkmıyo zaten sen ıyılestıkten sonra
eger dıgerlerı senı rahatsız etmıyosa ve cok degıllerse 1-2 taneyse basla calısmalara bence

yok yaktığı yerler zaten yara halindeler hala canım.. bu kadar uzun süreli tedavisi olduğunu bilmiyodum.. bayag bi yerimi yaktı ama hala kalan yerlerim varmış ki yeniden cıktılar.. daha önce yasamasaydım anlamazdım belki.. ama tecrübem sigil diyor.. daha iyileşmeden çıkması da belki de iyidir.. o bölgemde yanmadık yer kalmayacak bu gidişle :))

canım birdaha test yaptırmana gerek yok.adetine 5 gün kala pozitif çıkıyor kan testi.senin hamile olma olasılığın yok.zaten ilk 3 günde yumurtlama şansın hiç yok sayılır.adetlerin kaçgün sürüyor bilmiyorum ama .teste gerek yok bence.allah hayırlısını versin.iyileşince denersiniz.

yok yaktığı yerler zaten yara halindeler hala canım.. bu kadar uzun süreli tedavisi olduğunu bilmiyodum.. bayag bi yerimi yaktı ama hala kalan yerlerim varmış ki yeniden cıktılar.. daha önce yasamasaydım anlamazdım belki.. ama tecrübem sigil diyor.. daha iyileşmeden çıkması da belki de iyidir.. o bölgemde yanmadık yer kalmayacak bu gidişle :))

ben cok yaktırdım bılıyorum canım cok zor Allah yardımcın olsun
bırde ustune adet olunca acın bıraz daha katlanıyo :1no2:
ınsallah tamamen kurtulursun benım 6 ay oldu daha cıkmadı ınsallahta cıkmaz

kızlar dün adet oldum... içten içe de sevindim aslında.. bu kadar narkoz, ilaç korkuyodum.. reglim bitsin doktora gidip yeni çıkan şeyleri göstericem.. eğer gerek olmazsa yakmaya da, doktora sorup korunmayacağım.. (ay çocuk istiyorum ama çalışmaya başlayamıyorum bi türlü :1rolleyes: )
umarım haftaya yanıklarım da iyileşir artık.. 12 sinde operasyon oldum.. bakalım haftaya kadar yaralar ne durumda olacak..

X