Beta HCG test sonucuma bakar mısınız?

levlanb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
35
25
Merhaba arkadaşlar,
5 Kasım'da adet oldum zannettim, devam etmedi. Bir çay kaşığı ucu kadar kahverengi-pembe renklerindeydi. Neyse, ben merak edip 6 Kasım'da idrar ile yapılan kaset testlerden yaptım, çift çizgi ama biri aşırı silikti. Tekrarladım testi 2-3 derken hep aynı. Durdukça rengi biraz daha belirginleşiyordu. Ama internetin bazı moral bozan siteleri keyfimi kaçırdı diye ertesi gün öğlen gibi 7 Kasım günü kanda gebelik testi yaptırdım. Sonuç aşağıdaki gibi;

Değer Normal Değer
BETA-HCG (TOTAL HCG)
(H) 20,1 IU/L 0 - 5

Gebelik var dendi ama doktorumla görüşmem söylendiği için orada detay verilmedi. Şimdi ben ne kadarlık gebeyim? Bunun sonucu bile internette hep farklı farklı da. Anlayan ya da bilen arkadaşlarımız yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden :)

Yaa, çok teşekkür ederim -Yagmur- -Yagmur- 🌺 20'inde doktor randevum var ama işte merak ediyor insan🙂 Allahım bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bekleyen herkese de😘🌺

Yaa, çok teşekkür ederim -Yagmur- -Yagmur- 🌺 20'inde doktor randevum var ama işte merak ediyor insan🙂 Allahım bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bekleyen herkese de😘🌺
Amin inşallah canım 🤲 sende benim gibi erken öğrenenlerdensin kalp atısını duyana kadar zaman geçmez şimdi sanada 🤭

Amin inşallah canım 🤲 sende benim gibi erken öğrenenlerdensin kalp atısını duyana kadar zaman geçmez şimdi sanada 🤭
Evet maalesef 😕 iyi ki öğrendim dikkat ederim diyorum ama heyecandan gerçekten geçmiyor zaman😁 daha çok erken her şey için zamanın geçmediğini cumartesiden beri farkediyorum🤭

Merhaba iyi aksamlar kızlar aranıza yeni katıldım lütfen yardım edin bana. Adetime 7 gün var kasıklarımda 6-7 gündür batma oluyor aık sık tuvalete çıkıyorum belim çok ağrıyor aksam uyuyamıyorum sabah uyandığım ilk saatlerde mide bulantım oluyor dayanmadım bugün kan testi yaptım beta-hCG değerim 2.30 çıktı sizce değerim yükselir mi kadın doğuma gitmem gerekiyor mu yoksa adet günümü mü bekleyeyim

X