Beyaz eşyada kriterler...

radongesiniya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
187
0
Merhaba arkadaşlar bir süredir bu siteyi takip ediyorum. Çeyiz hazırlıklarımdaki en büyük yardımcım bu site çünkü şimdiye kadar evliliğin e'sini düşünmemiştim dolayısıyla hiç çeyizim yoktu ve annem de hiç anlamaz saolsun bu işlerden, etrafımda bana yardımcı olabilecek hiç akraba da yok... e hal böyle olunca; bir tek siz varsınız. şimdiye kadar aldığım tüm eşyalarımı, söz tepsimi, sözümü, nişanımı, vs vs vs burada okuduğum yorumlara bakarak aldım ve yaptım... hiç acemilik yaşamadım.

bu haftasonu beyaz eşyamızı alıyoruz. ben kendimce burada okuduklarımdan edindiğim bilgilerle ve mesleki tecrübemle bazı kriterler geliştirdim. Önerileriniz ve kriterlere eklemeleriniz benim için çok önemli ya da önemli olmayan şeylere takıldıysam beni uyarın, yardımınız için şimdiden teşekkürler...opuyorumnanaktan

Çamaşır makinesi:
- 7 ve 8 kg arasında kaldım. ben ne bulursam çamaşır makinesine atar yıkarım, elde birşey yıkamaktan nefret ederim çünkü temizlendiğine inanmam. ama 8 kg çabuk bozuluyo gibi bişi duydum bu bilgiye takıldım kaldım.
- makinenin sessiz çalışması çok önemli, evin içinde tonal sesler çok sinir bozucu oluyo
- kısa programının gerçekten kısa olması lazım çünkü çoğunlukla 1-2 saat giydiğim şeyleri bile kirlilere atarım
- enerji ve su kullanım performansının da iyi olması lazım çünkü bu konuda kendimi çok sorumlu hissediyorum ama enerji ve sudan tasarruf yapsın diye büyük farklar da ödeyemem, cebimin tasarrufunu da düşünmem gerek
- kurutucu almayı düşünmüyorum. yurtta kalıyorken kurutucu kullanıyorduk, yumuşatıcının kokusu hiç kalmıyordu ve çamaşırın sıcak çıkması bana kirlenmiş hissi veriyordu, hoşlanmamıştım kurutucudan
- sıkma hızı ile ilgili fikrim yok yardıma ihtiyacım var senağlama

Bulaşık makinesi:
- çok programlı olmasının çok avantajı olmadığını düşünüyorum. neticede maksimum 2-3 program kullanılıyor sanki
- yine enerji ve su tasarrufu ve sessizlik önemli
- ve az bulaşık olduğunda ya da bulaşıklar pek kirli olmadığında kullanabileceğim kısa süreli ve daha ekonomik bir programı olmalı. buna sanırım yük ayarlaması diyorlar
-set üstü ocak bulaşık makinesi üstünde olsa ama istediğin zaman da çıkarılabiliyo olsa.. çok mu şey istiyorum?

Buzdolabı:
- sessizlik buzdolabı için bence en önemli kriter çünkü diğerleri gece çalışmıyorken buzdolabı 7 gün 24 saat çalışıyor ve annemin evindeki arçelik marka buzdolabının gürültüsü gece beni korkutmaya yetiyor. sesi tonal de değil sürekli farklı sesler çıkarıyor ve ben sürekli evde biri var tedirginliği yaşıyorum, korkunç...
- buzdolabının ve derin dondurucusunun (bu arada derin dondurucu mu no-frost mu aradaki farkı hala anlayamadım ve hangisini almam gerektiğini de naniknanik) geniş olması lazım. malum çalışan bayanın yemeğinin bir kısmı annesinin hazırladığı derin dondurucudan gelir sositososito
- dışı geniş içi dar olmamalı ya da bazılarının içi geniş olsa da kullanışlı dizayn edilmiş olmuyor
- ve tabi ki enerji performansı
- anti-bakteri diye bi özellik okuyup duruyorum ama önemli mi işe yarıyor mu hiç bi fikrim yok. gerçi kulağa hoş geliyor yerimseniben
-buzluğun da çok küçük olmaması gerek ben acaip buz tüketirim

Fırın:
- büyük fırınlar bana hep temizliği açısından çok zor görünmüştür, hiç uğraşabileceğimi sanmıyorum onunla bu nedenle midi fırınlardan alcam sanırım

-ilk önce bosch a gitmeyi düşünüyoruz hem fiyatları yılların alışkanlığı arçelikten daha uygun hem de her yerde çok iyi şeyler okuyorum bu marka ile ilgili...
-buradaki yorumlardan sonra inox almamaya karar verdim ama dümdüz beyaz mı alayım onu da bilemedim
-dondurucu kısmı aşağıda olandan da almama kararım var, garip görünüyo gözüme

e benden bu kadar, yorumlarınızı bekliyor ve kocaman öpüyorum opuyorumnanaktan

ayni durumdayiz canim desene ben beyaz esyada biraz daha bekliycem sanirim biraz birikim yapip nakit almayi planliyorum..Ben de bi kac gundur arastiriyorum ve arcelik alicam saniyorum..Arkadaslarin yorumlarini bekliyorum..

Canım benim bütün beyaz eşyalarım bosch, gerçekten çok memnunum. 8 yıldır kullandığım çamaşır ve bulaşık makinesi için daha henüz servis çağırmadım. Sorunsuz ikisi de. Bu sene bulaşık makinemi değiştirdim, yine bosch aldım, bir önce kullandığım biraz sesli çalışıyordu, şimdi kullandığımda makine çalışıyor mu diye arada kontrol ediyorum o derece.:)) Tabii seneler geçtikçe teknoloji de ilerliyor, makinelerin de daha sessizini yapıyorlar. Yerim olsa ben kurutucu düşünürdüm, çünkü onlar da eskisi gibi değil artık, yoğuşmalıları oldukça övüyorlar, ama ben kullanmadım bilmiyorum.

Son olarak bulaşık makinesi üzerinde set üstü ocak istiyorum ama gerektiğinde çıkabilsin, çok mu şey istiyorum demişsin. Bu sene annemin yazlığında 10 senedir kullandığı arçelik bulaşık makinesi (üzerinde set üstü ocak yekpare olanlardan) emekliye ayrılmaya karar verince, biz de harıl harıl acaba bu eski tip üzerinde set üstü ocak olan bulaşık makinesi üretiliyor mu hala diye arayışa girdik. Bosch çok güzel bir şey yapmış, set üstü ocak ama bulaşık makinesi üzerine monte edilebiliyor ve isteyince çıkarabiliyorsun. Anneme ondan aldık, bulaşık makinesinin üzerine ocağı monte ettiler, çok da güzel durdu. Bulaşık makinesinin üst tablasını da verdiler, yarın öbürgün ocak bozulur ya da fırınlı ocak almak istersek, ocağı demonte edip sadece bulaşık makinesi haline getirebiliyorsun. Aşağıdaki linki inceleyebilirsin. Senin işine yarar mı bilmiyorum, biraz da uzunca yazdım kusura bakma, şimdiden kolay gelsin ve hayırlı olsun...

Bosch bulaşık makineleri ile kombine edilebilir setüstü ocak

bosch tA iyidir arçelikte annenizin evindeki çok önceki devirlere göre yapıldığından çok sesli olabilir yazdıklarına ek olarak satış sonrası teknik destek. tüketici destek durumlarını da dikkate almalısın
3 yıldır kullandığım buzdolabının parçası 32 gün sonra geldi canavar gibide çalışıyor ama ben değiştiricem dedim 30 iş gününü aştı tamam dedi arçelik 1 haftaya değiştiririz şimdi ne alsam diye düşünüyorum. gardrop tipimi yoksa dondurucusu aşağıda olanlardanmı

ayni durumdayiz canim desene ben beyaz esyada biraz daha bekliycem sanirim biraz birikim yapip nakit almayi planliyorum..Ben de bi kac gundur arastiriyorum ve arcelik alicam saniyorum..Arkadaslarin yorumlarini bekliyorum..

tatlım bugün arçelik ve bosch u gezdik. benzer ürünleri seçtik arada 300 lira fark çıktı arçelik daha pahalıydı. boschun ürünlerini, fiyatlarını ve mağazadaki müşteri temsilcisinin tavrını daha çok beğendiğimiz için bosch almaya karar verdik. peşin mi taksit mi konusuna gelirsek eğer, 200 lira fark ediyordu, 200 lira için peşin ödemeyelim dedik çünkü birikmiş paramızla mobilyayı peşin alarak daha fazla indirim sağlayabileceğimizden eminiz. peşin parayla alımda ankara sitelerde ciddi indirimler yapılıyor.

Canım benim bütün beyaz eşyalarım bosch, gerçekten çok memnunum. 8 yıldır kullandığım çamaşır ve bulaşık makinesi için daha henüz servis çağırmadım. Sorunsuz ikisi de. Bu sene bulaşık makinemi değiştirdim, yine bosch aldım, bir önce kullandığım biraz sesli çalışıyordu, şimdi kullandığımda makine çalışıyor mu diye arada kontrol ediyorum o derece.:)) Tabii seneler geçtikçe teknoloji de ilerliyor, makinelerin de daha sessizini yapıyorlar. Yerim olsa ben kurutucu düşünürdüm, çünkü onlar da eskisi gibi değil artık, yoğuşmalıları oldukça övüyorlar, ama ben kullanmadım bilmiyorum.

Son olarak bulaşık makinesi üzerinde set üstü ocak istiyorum ama gerektiğinde çıkabilsin, çok mu şey istiyorum demişsin. Bu sene annemin yazlığında 10 senedir kullandığı arçelik bulaşık makinesi (üzerinde set üstü ocak yekpare olanlardan) emekliye ayrılmaya karar verince, biz de harıl harıl acaba bu eski tip üzerinde set üstü ocak olan bulaşık makinesi üretiliyor mu hala diye arayışa girdik. Bosch çok güzel bir şey yapmış, set üstü ocak ama bulaşık makinesi üzerine monte edilebiliyor ve isteyince çıkarabiliyorsun. Anneme ondan aldık, bulaşık makinesinin üzerine ocağı monte ettiler, çok da güzel durdu. Bulaşık makinesinin üst tablasını da verdiler, yarın öbürgün ocak bozulur ya da fırınlı ocak almak istersek, ocağı demonte edip sadece bulaşık makinesi haline getirebiliyorsun. Aşağıdaki linki inceleyebilirsin. Senin işine yarar mı bilmiyorum, biraz da uzunca yazdım kusura bakma, şimdiden kolay gelsin ve hayırlı olsun...

çok teşekkür ederim canım verdiğim bilgiler çok faydalı oldu pazartesi günü bosch a gittiğimde set üstü ocak olayını da söylediğin gibi hallettireyim.

kendi evimizde bosh un buLasık makinesi ve buzdoLabını kuLLanıyoruz ve hic hic memnun deiLiz.hatta dayımLarda aynı buzdoLabından aLmıstı onLarın ki hurda oLdu caLısmıyo biLe. tabi son teknoLojiyLe donatıLmıs ürünLer deiL ama memnun kaLmadıgımız icin bosh ürünLerini hic düsünmüyorum :eek:lmaz:

kendi evimizde bosh un buLasık makinesi ve buzdoLabını kuLLanıyoruz ve hic hic memnun deiLiz.hatta dayımLarda aynı buzdoLabından aLmıstı onLarın ki hurda oLdu caLısmıyo biLe. tabi son teknoLojiyLe donatıLmıs ürünLer deiL ama memnun kaLmadıgımız icin bosh ürünLerini hic düsünmüyorum :eek:lmaz:

uyyy yorumunu yeni gördüm. ve dün akşam tüm beyaz eşyamı bosch'tan aldım bile, umarım benim şansım yaver gider.. resimlerini paylaşmayı çok isterdim ama sanırım biraz daha takılmam gerek buralarda :) ilk fırsatta eklicem

bizde anneme bu sene boschtan buzdolabı aldık bikaç aydır kullanıo herşeyi iyi hoşta durup dururken buzluğundan takır tukur çat pat sesler gelio sanırım buzların genleşmesiyle alakalı baştan (çewirmeli buzluk) kendi kendine buzları haznesine çewirip atıo hrld die düşündük ama hazneye boşalttığı felan yok o sesin nie geldiğini henüz anlayanda yok :KK9:

aynı durumdan bizde muzdaripiz eşim bekar evine bochtan buzdolabı almıştı, onu evlenince de kullanırım diye buzdolabından çata pata diye sesler geliyor markası bosch bakalım ne yapıcaz araştırdığım kadarıyla bosch buzdolabında pek iyi değilmiş galiba

X