Beyin Çipi Taktırır mısınız?

Elon Musk, insan beyniyle bilgisayarı birleştiren Neuralink'i tanıttı. Beynin takibini ve kontrolünü yaparak eyleme geçmemiş düşünceleri bile sinyale dönüştüren çip, beyin hacklenmesi ve düşüncelerin üçüncü kişilerle paylaşılması gibi korkuları da beraberinde getirdi.

Elon Musk, insan beyniyle bilgisayarı birleştiren Neuralink'i tanıttı. Beynin takibini ve kontrolünü yaparak eyleme geçmemiş düşünceleri bile sinyale dönüştüren çip, beyin hacklenmesi ve düşüncelerin üçüncü kişilerle paylaşılması gibi korkuları da beraberinde getirdi.
Bu şartlar altında asla taktırmam:duduk::KK12:

Böyle birşy taktırılır mı yav 😳 millete ne benim beynimden geçenden. Belki o küfür ediom içimden sinirimden ama belli etmiom 😳😳 Açığa mı çıksın 😂😂

mesela direkt beyinden kablosuz internete direkt bağlanabiliyormuşuz 😂 hem de ücretsizz. düşünerek whatsapp mesajı falan atıyoruz mesela ilginç olurdu. 😋

Çip taktirdiktan sonra artık insanlıktan çıkmış oluyorsun, bence hiç bu konuyu basite almaya gerek yok, bence hes kodu bunun başlangıcı.
hes kodunun konuyla alakası nedir acaba bide arayı nasıl bağladın hangi kafayla bağladın merak ettim :KK70:
hes kodu e nabıza bağlı bir sitem sen hastaneye koronalı bir hasta olarak giriş yaptıysan ve ortalıkta gezmeni engelleyen bir kod oluyor :KK70: anlamını oğrendikten snrada beyin çipi ve hes kodunu gene birleştirebilecekmisin merakla bekliyorum :KK70: asddasda

Hes koduyla hastalık adi altinda her adımınız kontrol edilmeye baslandi. Çocuğunuz eğitim alsın istiyorsanız hes kodunuz olmalı. Yakında markete pazara girerken de hes kodu istenmeyeceğinin garantisi yok. Sosyal mesafe yaptırımı ise çinde uygulanmakta olan elektronik yüz tanıma sisteminin doğru çalışması için insanlar arasında olması gereken minumum mesafe kadar belirlendi. Kafelerde restoranlarda bir masada 8 kişi yemek yerken bulasmayan virüs baska yerde bir bucuk metreden yakin durunca bulaşıyor, mantıklı mi gercekten?

Rockefeller vakfının 2010 yılında bir gelecek öngörüsü olarak yayınladığı raporu mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. Gizli saklı bir şey degil bu, ulasabilirsiniz. Raporda bir salgından bahsediliyor, tipa tip bu günleri tasvir eden bir salgindan ustelik ve bu salginda en başarılı devletin aşırı sert tedbirleri nedeniyle çin olacağı yazıyor. Şu an biz maskesiz disari cikamazken çinde halka açık devasa havuz partileri düzenleniyor, insanların kapılarını çivilemişlerdi hatırlarsanız, o yuzden hastalık bitmiş yani. Virüsten cilginca korkan insanlar şu an hes koduna gıkını çıkarmadığı gibi yarın uretilecek yeni salginlarda artan anksiyetesiyle beraber kapı çivileme önerisiyle gelse devletini alkışlayacak, hasta takibi yapilamiyor dense çip taktirmayani linc etmeye kalkisacaktir. Toplum mühendisliği boyle işliyor, kademe kademe alistiriliyoruz. Insanligin üstün faydası gibi kavramlar bu dunyada sadece birer pembe gözlük.

X