Beylikdüzü kadın doğum doktorları

Ben Reyap'ta Mehmet Alicik'e gidiyordum, herkes çok iyi diyordu ama bence yeterli bir doktor değil. Ayrıntılı ultrasonda rahim ağzı uzunluğumun ortalamanın altında çıktığı görüldü. Mehmet Alicik'e gittim, rapor verip eve gidip yatmamı ve progesteron iğnesi vurulmamı söyledi. Serklaj ameliyatı yapıp yapamayacağını sordum. Enfeksiyon riski var, evinize gidip dinlenin geçer dedi. Kaç gün riskle evde yattım. Sonra raporumu tanıdığım bir profesör ve iki doktora whats app üzerinden ilettim. Hepsi de acil serklaj ameliyatı olmamı söyledi. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittim. Orada Profesör İsmail Özdemir acil serklaj ameliyatı yaptı. Eğer ben bu ameliyatı olmasaydım resmen bebeğimin hayatı üzerine kumar oynuyormuşum. Erken doğumla bebeğimi kaybedecektim.
Çok geçmiş olsun. Reyapta serklajı gerçekleştiren tek doktor mesut karakuş’tu ve gayette o konuda başarılı olduğunu tavsiyeler üzerine yaşayarak gördüm maalesef ki kendisi artık reyap’ta çalışmıyor büyük kayıp o hastane için

Münübe Aydoğan şu an Büyükçekmece kolan da. 1 hafta önce evde test yaptım pozitif çıktı. Kollama gidip gebelik testi yaptırdım. Çıkan sonucu münübe hanıma götürdüm. Gebe olup olmadığımı söylemeden bi sürü soru sordu lan grubu son adet eşimin kan grubu kullandığın ilaç var mı vs.. ben hamile olduğumu bilmeden tarlusal içmiştim. Tarlusal içtim ben dedim. Olmuşşa öleceğe çare yok cevabını verdi. Nasıl yani dedim bebeğe zarar vermiş ve sakat bırakmış olabilir dedi. Hamile miyim dedim.evet ama sakat olabilir ultrason bakalım dedi. O an sevinç mi yaşadım dünyam başıma mı yıkıldı size anlatamam. Ağlamaya başladım ultrasonda, tamam kendini affet vs diye sanki hamileliğimin sonu gibi konuştu. Ultrasonda ne gördü bebek kesesi var mı vs bsey demedi ki ben hala ağlıyorum. Sonra ne karar verdin son verelim mi gebeliğe dedi. İnanın hayatım sanki o an durdu. Kendimi nasıl hastaneden ağlayarak dışarı attığımı bilemedim. İlk hamileliğimin haberini bu şekilde bu doktordan aldım. Son derece kaba empati yeteneği sıfır. Sonra perinatolog alkan yıldırım hocaya ve başkaca hocalara gittim. Tarlusalı unut bebeğin sağlıklı zaten tarlusal sakar bırakacak gebeliğe son ver demek son derece yanlış dediler. Hayatım boyunca münübe aydoğanı unutmayacağım. Kendisine hakkımı da helal etmiyorum. Karşında hamile olup olmadığını öğrenmeye gelen biri var..

X