Köfteler Beyti- İçim Tereyağı Sponsorluğunda

Dahliadivin

Ayar saniyenin peşinde koşmaktır 🕑
Pro Üye
21 Ocak 2018
7.886
19.434
31
Herkese merhaba köfteseverler:)
hemen tarifime geçiyorum

köftesi icin
Yarim kilo dana kiyma
Bir yumurta
Bir sogan
İki diş sarimsak
Tuz karabiber kimyon
Bir cay bardağı galeta unu(ben ekmek cekip kullandim)

sarmak icin iki adet yufka

yufkalara sürmek icin tereyağı

üst sosu icin

domates rendesi bir su bardagi kadar
Bir miktar tereyagi
Tuz
Bir tatli kasigi salca

Yapilisa once kofteden baslayalim. Ben sogan ekmek ve sarimsagi robotta cektim sonra kiymaya kattim yumurta ve baharatlarida katip kofteyi iyice yogurdum. Sonra buzdolabinda biraz dinlendirdim. Daha sonra ince uzun bir sekil vererek tepsiye dizip 15 dk kadar firinda kofteyi pisiriyoruz. Yufkalari ortadan ikiye kesip firca ile yagliyoruz kofteleri bas tatfa koyup rulo seklinde sariyoruz. Daha sonra verev olacak sekilde kesip tepsiye diziyoruz. Uzerine tekrar firca ile tereyagi surup firinda kizarana kadar pisiriyoruz. Ust sosu icin domatesi rendeleyip yag saca ve tuzla kivam alana kadar pisiriyoruz. Sunum sekli size kalmis :)

Simdi sunuma gecelim. Tam olarak hayal ettigimi yansitamasamda idare eder diyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Doktoğğğğğ bu neeeee harika olmuş vallahi eline sağlık bende yapacağım canım cekti beeeeeee manyak birşey olmuş

Seni zalimin kizi yaa babanda mi kebapciydi harika olmussss ellerine saglik basarilar canimmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…