Bhcg değeri yavaş yükselen ve sağlıklı ilerleyen var mı? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

simii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
19
8
28
İyi günler arkadaşlar. Geçen salı günü bhcg 32 çıktı ve hamile olduğumu öğrendim. Doktorum testi tekrarlamamı istedi ve tekrarladım. Farklı bir laboratuvarda yaptırmak zorunda kaldım. Perşembe günü yanı 2 gün sonra 45.56 çıktı değerim. Doktorum progesteron, indirect coombs, hemogram ve hamilelik tahlilimi pazartesi tekrarlamamı istedi. Pazartesiyi beklemek çok zor. Aranızda değerleri böyle az artan ve gebeliği sağlıklı devam eden var mı? Tecrübelerinize ihtiyacım var. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.962
Kimyasal gebelik yaşıyorsunuz sanırım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tatlikavun

Kova Burcu kadını ♒️
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2021
1.295
1.643
Ben zannetmiyorum kimyasal olsa kanaman olur leke tarzında yada 1 hafta daha bekleyin derim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-01-2022

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :73 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

ipek__23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2019
1.136
1.576
Burada yavaş yavaş değeri artıp sağlıklı gebelik yaşayanları okumuştum
içinizi ferah tutun.beklemek ve dua etmekten başka çareniz yok
inşallah bi sıkıntı olmaz

simii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
19
8
28
Burada yavaş yavaş değeri artıp sağlıklı gebelik yaşayanları okumuştum
içinizi ferah tutun.beklemek ve dua etmekten başka çareniz yok
inşallah bi sıkıntı olmaz
Öyle tabi ki. 🙏🏼 İnsallah benim de değerlerim düzelir de sağlıklı bir süreç yaşarım. Ben ve benim gibi kaygılı olanlar bir an önce bundan kurtulur insallah.

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.377
5.962
Kimyasal gebelikte değerimin düşmesi gerekiyor o konuda bilgim var. Adet kanamasıyla atılıyor sanırım o. Ben adet olmadım 1 hafta geçti. Korkum dış gebelik olması.
Hayır, az olsa da yükseliyor kimyasal gebelikte en son düşüyor. Yanılmıyorsam benim 30-50-70-80 şeklinde artmıştı sonra doktor 1 hafta sonra kan istedi sıfırlanmıştı, evet adetle atılıyor. Hayırlısı neyse o olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

simii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
19
8
28
Hayır, az olsa da yükseliyor kimyasal gebelikte en son düşüyor. Yanılmıyorsam benim 30-50-70-80 şeklinde artmıştı sonra doktor 1 hafta sonra kan istedi sıfırlanmıştı, evet adetle atılıyor. Hayırlısı neyse o olsun
Teşekkürler cevabınız için 🙂