Bi aksam gül, bi aksam dayak. yardim edin lutfn

Çok üzüldüm durumunuza :KK43:

Ya boşanma ya tedavi şart ama mümkün değil diyorsunuz.

Peki dayak sebepleri neler mesela?
Birden canavarlaştığı durumları merak ettim..

Ona eve gelme bi muddet ayrı kalqlim dedim kalicak bi yer yok geliyim seni rahatsz etmm dedi. Yaklaşık on gundur aynı evde iki yabancı gbiyiz. Evi otel olarak kullanıp gidio. Gün içinde bazen ario acmiyorum.

İki ay sonra kpss sınavı varmış ona kayıt yaptırdım. Hiç bi hazrligim yok sınav için iki ay sınava çalışicam belki çalışabilecek bi is imkani geçer elime. Dusunuyorum da eğer bi işim maasim olursa yanımda kimse olmasa bile boşanmaya cesaret edebilirim. Aksi takdirde buna gücüm yetmicek.

Çok üzüldüm durumunuza :KK43:

Ya boşanma ya tedavi şart ama mümkün değil diyorsunuz.

Peki dayak sebepleri neler mesela?
Birden canavarlaştığı durumları merak ettim..

Ya sorun da o zaten. Hiç belli olmuo ki. Desem ki şu konuya kızar p konuyu acmiyim. Hayr böyle diil. Bigun gulerek dalga geçtiği espiri yaptığı bi konu başka bigun ona cinnet gecittiriyor. Nerde neye ne tepki verici kestirmk imkansız. Resmn. Bunu yaptıktan sonra da kendini affettrmk için kırk takla atıyor. Bu da işin ayrı bi tarafı.

Ya sorun da o zaten. Hiç belli olmuo ki. Desem ki şu konuya kızar p konuyu acmiyim. Hayr böyle diil. Bigun gulerek dalga geçtiği espiri yaptığı bi konu başka bigun ona cinnet gecittiriyor. Nerde neye ne tepki verici kestirmk imkansız. Resmn. Bunu yaptıktan sonra da kendini affettrmk için kırk takla atıyor. Bu da işin ayrı bi tarafı.

Kesinlikle tedavi olmalı.
Çok sevdiği bir aile büyüğü falan yok mu o ikna etsin.

6 yıllık evliyim, 5 ve 3 yaşında iki çocugumvar. Bnm sorunm eşim. Bi bakıyorum ewe elinde gül ile gelio, bi bakıyorum en ufak biseyde kalkıp bana vuruyo. Öyle bi tokat diil sadece, morluk içinde kalıyor her yanım. Bazen sabahlara kdr beni sevdiğini bana nasıl bağlı olduğunu anlatıyor. Bazen de seni bosicam, anlaşamıyorum seninle... diyip duruyor. Artık ne sabrım ne gücüm kalmadı. Bi yandan aliyim çocukları bosanayim diyorum, bazen de sabrediyim düzelir diyorum. Psikolojim bozuldu iyice. Ne yapılabilir ki bu durumda?
Ailenin yanina gidemiyorsun galiba Allah yardimcin olsun

Evliligimizi dışardan gorenler ne kdr da iyi bi esin var kıymetini bilmiyorsn keşke bizimki de böyle olsa diyorlar. Hele kendi ailesindeki kadınlar hep bana özendiklerini, maddi açıdan olan durumumuzu eşimin onların yanindaykn bana karşı olan tavrına imrendiklerini söylüyorlar. Yani onun bu yönünü kimse bilmiyor anlatsam bile inanmazlar. Ona iftira attigimi dusunurler.

Ne kadar ise yarar bilemiyorum ama evde kendi kendini gelistirsen bi kac sene mesela bilgisayar konusunda, ingilizce konusunda veya ne bileyim, kendi imkanlarinla el isi felan sonra is aradiginda daha kolay olur... korkma yanliz kalmaktan, Allaha sigin mutlaka bi kapi acar sanada...
Allah yar ve yardimcin olsun ...

6 yıllık evliyim, 5 ve 3 yaşında iki çocugumvar. Bnm sorunm eşim. Bi bakıyorum ewe elinde gül ile gelio, bi bakıyorum en ufak biseyde kalkıp bana vuruyo. Öyle bi tokat diil sadece, morluk içinde kalıyor her yanım. Bazen sabahlara kdr beni sevdiğini bana nasıl bağlı olduğunu anlatıyor. Bazen de seni bosicam, anlaşamıyorum seninle... diyip duruyor. Artık ne sabrım ne gücüm kalmadı. Bi yandan aliyim çocukları bosanayim diyorum, bazen de sabrediyim düzelir diyorum. Psikolojim bozuldu iyice. Ne yapılabilir ki bu durumda?
Kocaniz hastalikli bi ruh halinde ..
Pskiyatriste gitmeli...

Iyi aksamlar canim. Yazdiklarinda kendimi buldum resmen. Cocugum yok cök sükür diyecegim cünkü cocugumun yasadiklarima sahit olmasini istemezdim. Bende bosanmayi kafama koydum ama korkuyorum maddi acidan deyil genc bir dul olarak nasil yasamima decam edecegim diye. Allah yardimcin olsun syrilik kararinin nekadar dogru oldugunu cok iyi biliyorum. Esin eskidende böylemiydi?

Iyi aksamlar canim. Yazdiklarinda kendimi buldum resmen. Cocugum yok cök sükür diyecegim cünkü cocugumun yasadiklarima sahit olmasini istemezdim. Bende bosanmayi kafama koydum ama korkuyorum maddi acidan deyil genc bir dul olarak nasil yasamima decam edecegim diye. Allah yardimcin olsun syrilik kararinin nekadar dogru oldugunu cok iyi biliyorum. Esin eskidende böylemiydi?
Beni en çok üzen de çocuklarimin da buna şahit olması. Tam anlamıyla kiskactayim. Eskiden birden olmadık tepkiler verdiği beni şaşırttıgi olurdu ama son bi iki yıl artık nerde ne yapacağını kestiremez oldum. Bi suçluya ceza verilir de zorla bi yere mahkum edilir yaa... aynn öyle bi durumdayım. Gidecek bi yer yok, guvenick kimse yok maddi bi dayanak yok.
Ne yapılabilir ki bu durumda

Keşke çekmeseniz bu eziyeti!kendi ayaklarınız üstunde durabilmenin yollarıni arasaniz araştırsaniz destek olan kurumlar devlet var elbette kadın sıgnma evleri var çıkar yolu arasanizda bu adamlarin eline bakmasaniz...

eşinin psikolojik problemi var . şimdi adı aklıma gelmedi araştırın bulursunuz . Allah kolaylık versin

Rapor al ve polise git zaten dayak atan dengesize çocukları vermezler ve evden uzaklaştırma cezası alır. Yaklaşmak için geldikçe bi daha şikayet et cezası katlansin. Yahu kendine niye eziyet edip ona bu davranışı sunuyorsun elin ayağın tutuyo boşa çalış çocukları da alirsin ona vermezler ki. Kusura bakma ama bu şekilde ezik durmaya devam edersen buraya yakinma.. sana sahip çıkmayan ailen de bırak olmasın. Silkelen kendine gel . Yetimhanede büyüyüp kimsesiz olup kocan ölmüş te olabilirdi o zaman ne yapicaktin kimseye sırtını dayamiycaksin sen bi ANNESIN herseyden önce bi INSANSIN kendine yetip güçlü durmayı bileceksin.. sizlanmakla olmaz.
Kusura bakma biraz sert oldu ama bence sen bi kendine gel önce kimse kimseye bu şekilde davranamaz sen susarsan bu tavır hiç bitmez bunu unutma.

Eğer bu adamı karşı bir zorunluluğunuz yoksa lütfen bir an önce uzaklaşın iki tane kız çocuğunuz var onlara da yazık nasıl. Bir ailede büyüyorlar yok ben evliliğini devam ettirmek istiyorum derseniz de eşinizi ikna edin bir destek alsın böyle hayat gecmezun yazık size

Daha önce hiç annenizin evine gitmediyseniz (tartışma sonrası) mutlaka gidin. Çocukları da bırakın evde, baksın. Aklı basına gelir. Annene babana anlat. Hizaya çeksinler. Ne demek boşicam seni :KK11:

ailenle durumu paylaş sonra al çocuklarını çalışıyorsan da zaten aynı zamanda hersey daha kolay olur senın için

X