Bi bakınız

Minerva23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
7
4
27
Selam kk üyeleri.
Kısaca anlatmak istiyorum; kaynanamlar şehir merkezine uzak bir köyde oturuyorlar(2 saat kadar uzaklık ) köyde yalnızca 5.6 hane var.
Seçim zamanı istanbuldaki çocukları ikametgâhlarini köye taşırlar köy kapanmasın diye:) dedim ya 5.6 hane var en fazla 12 kişi yaşıyor köyde bundan sebep ulasım zor.Neyse konuya gelecek olursak köye servis gidip gelmez, kp ve kv taksi çağırcaklarina başları ağrıdığı zaman 112 den ambulans istiyorlar. Ambulans gelince ayılıp bayılıyorlar. Acilde her türlü tetkik yapildiktan sonra bi ağrı kesici iğneden sonra taburcu oluyorlar:KK43:
Bana 112 i mesgul ediyorlarmis gibi geliyor ki bence öyle maddi durumları iyi çünkü istedikleri zaman taksi cagirabilirler . Geçen haftalarda koydeydim hastalandim karsi köyün servisi ile hastaneye gidecektim servis gelmeyince vazgectim o an kaynanam dedi ki; ambulans çağıralım, gelince karnını tut kendini kötü göster diye basımdan kaynarr sular döküldü! Ertesi güne kadar sabredebilirdim neden bir baskasinin hakkına girip 112 mesgul edeyim ki. 2 saatlik yolu gelip giden sağlıkçılara yazik dedim vazgeçirdim onlari. 2 haftada bir ambulans çağırırlar 😑
Biri tuvalete çıkamaz diye çağırır öbürü yaşlılıktan dizleri ağrıyor diye. Haksızlık değil mi bu😩

Gerçekten ayip ediyorlar evet hastaysa tabii ki tıbbi destek amacli çagrilabilir ama onlar bosa ariyor belli siz de farketmişsiniz.
Gerekirse oranin 112 acili ile görüşün ne diyim

yani çok haklısınız da, bu sebeple şikayet etseniz muhtemelen bakanlıktan bi' aksiyon almazlar, çünkü sizin demenizle "ihtiyacı yokken aradı" olmaz o iş. hadi ciddiye aldılar, 5 haneli köyde sizin yaptığınız anlaşılır ve siz kötü olursunuz.

yani bu insanlar kesin müslüman geçiniyordur, "kul hakkı ama bu" filan deseniz belki biraz azaltırlar.
yoksa bu böyle maalesef.

sağlıkçılar için bireysel olarak bir sorun yok bu arada: onlar çağrıya gitmiş, hastayı birebir almış, teslim etmiş, onun için bir sorun yok. esas sistem için sorun bu; boşa meşgul ediyor kaynakları, belki başkasının çok acil ihtiyacı olacak o kaynağa.

Gerçekten ayip ediyorlar evet hastaysa tabii ki tıbbi destek amacli çagrilabilir ama onlar bosa ariyor belli siz de farketmişsiniz.
Gerekirse oranin 112 acili ile görüşün ne diyim
Gerçekten hasta oldukları için çağırsalar ağzımı açmam. Ama sıkıldıkça cagiriyorlar.
Hatta sağlıkçılar demişler; 10 yıldır bu bölgede görev yapiyoruz bu koye geldiğimiz kadar gitmedik bir yere diye. Kv saglikcilar gelince titretiyo kendini bayılmış gibi yapiyor hepsine sahidim:KK43:

Bunu düşünecek kapasiteye sahip değiller demekki eve gelen sağlık ekibi anlar heralde tansiyonu yüksek çıkıyordur şekeri vs alıp hastaneye götürüyordur diyelimki sizi bu durum rahatsız ettiği için şikayet ettiniz ve ciddi bir durumda ambulans gelmedi İste o zaman vicdan azabı çekersiniz köy kapanmasın diye köyde oturuyormus gibi göstermelerinden rahatsız olmuyormusunuz.

yani çok haklısınız da, bu sebeple şikayet etseniz muhtemelen bakanlıktan bi' aksiyon almazlar, çünkü sizin demenizle "ihtiyacı yokken aradı" olmaz o iş. hadi ciddiye aldılar, 5 haneli köyde sizin yaptığınız anlaşılır ve siz kötü olursunuz.

yani bu insanlar kesin müslüman geçiniyordur, "kul hakkı ama bu" filan deseniz belki biraz azaltırlar.
yoksa bu böyle maalesef.

sağlıkçılar için bireysel olarak bir sorun yok bu arada: onlar çağrıya gitmiş, hastayı birebir almış, teslim etmiş, onun için bir sorun yok. esas sistem için sorun bu; boşa meşgul ediyor kaynakları, belki başkasının çok acil ihtiyacı olacak o kaynağa.
Evet benim şikayet ettiğim ortaya çıkar diye çekiniyorum zaten. Bir şey dediğim zaman bağırıp kızıyorlar o yüzden susuyorum ama üzülüyorum bir yandan da

Bunu düşünecek kapasiteye sahip değiller demekki eve gelen sağlık ekibi anlar heralde tansiyonu yüksek çıkıyordur şekeri vs alıp hastaneye götürüyordur diyelimki sizi bu durum rahatsız ettiği için şikayet ettiniz ve ciddi bir durumda ambulans gelmedi İste o zaman vicdan azabı çekersiniz köy kapanmasın diye köyde oturuyormus gibi göstermelerinden rahatsız olmuyormusunuz.
Rahatsız oluyorum tabi. Ama dedim ya haklı isen bile konusturmazlar. Eski kafadan hepsi :KK43:

Aranızdaki ilişki nasıl bilmiyorum ama ben gözlerini korkuturdum. "Çok yanlış bu yaptığınız, vallahi bir daha duyarsam şikayet ederim" gibi.

X