Bıktıran komşu ve paragöz ev sahibi

Suleymanin Hurremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
3.797
7.708
Herkese merhaba.
Benim bir yan komşum var. Tek başına yaşıyor. Biraz psikolojik sıkıntıları var ailesinden destek göremeyen yurtta yetişmiş eş şiddetinden farklı bir ile kaçıp gelmiş bir hanım. Biz hiç gidip gelmedik bazen kapıda karşılaşınca selamlaşırız o kadar. Gelelim konuya benim bu komşum 1.5 yıldır ayda bi kere bağırma çıldırma sesleri işe binayı ayağa kaldırıyordu. Erkek arkadaşı kapısına dayanıyordu abisi dövüyordu filan. Kapısına defalarca polis geldi. Hepsinde de inkar etti içerde kimse yok diye ancak gözümle görmüştüm kapısına insan geldiğini her neyse bu komşu erkek arkadaşı ile kavga etmişti adam kapıya dayanınca cama çıkıyor atlarım derken kayıp düşüyor. Olayı ben görmedim o ara ailemin yanındaydım. 4.kattan kaldırıma düşmüş ama sağ kaldı tabi çok uzun süredir tedavi görüyor iyileşemedi tam derken yine dün akşam çıldırdı kırdı döktü ağladı yaklaşık 2 saat aralıksız avazı çıkana kadar bağırdı en son sustu. Bu akşamda kapıdan sesler geldi gittim baktım polis dolmuş kapının önü eşim çıktı sordu hayırdır diye komşu arkadaşlarına mesaj atmış hakkınızı helal edin diye arkadaşı gelmiş kapıyı açan olmayınca ses soluk da yok o yüzden polisi çağırmış neyse polis geldi çilingir çağırdı çilingir gelmedi koçbaşı ile kırdılar kapıyı koçbaşı ile her kapıya vurduklarında benim evim titredi resmen. meğer kadın içerde uyanıkmış bişey yapmamış ama bilerek açmıyormuş kapıyı. kadın çığlıklar atıp yine cama yönelmiş atlıyacağım diye sonra itfaiye geldi bizim kata kadar çıktı mahalle muhtarından tutun çöpçüye kadar herkes bizim binanın önüne yığıldı çekirdeği alan izliyor camlara çıkamıyoruz bize bakıyorlar filan kapının önü polis ambulans ekipleri kaynıyor. Neyse polis en sonunda bayıltmış götürdüler ambulansla olay yeri inceleme geldi gitti bu olaylar yaklaşık 2 buçuk saat kadar sürdü. Biz bu kadının olayları ile 1.5 senedir artık bıktık sürekli bi yaygara kopuyor sürekli polis kapımıza dayanıyor gerçekten ağlamaları bağırmalarını alttan alıyoruz ama rezillik arşa çıktı. Normal zamanında da zaten hep gece 12de eski bir çamaşır makinası var onu çalıştırıyor gündüz evde ama gece tangır tungur sabaha kadar bunu dinliyoruz bıktık iyice. Ev sahibimde çok paragöz bir insan biz buraları bilmediğimizden ederinin üzerinde tuttuk. Üstüne üstlük tuttuktan sonra aidat kararı alındı onu veriyoruz ve bu aydan itibarende zam yaptı. Seneye taşınacağız diye sabrediyorduk ama artık sabrımız kalmadı eşim yarın ev sahibine de buradan taşınacağımızı söyleyeceğim diyor. Arada derede kaldım bir yıl için taşınmaya değer mi kontrat abonelikler kış ortasında ne yapacağım diye düşünüyorum ve bu oturduğum yer çok kötü bir mahalle taşınırsam daha merkeze gitmek istiyorum orada da kiralar yüksek. sizce bu konuda ne yapabilirim kiracı olduğundan imza toplayıp binadanmı çıkarttırsak artık gerçekten sabrımız kalmadı.

Son düzenleme:
Eğer çok rahatsızsınız ve korkuyorsanız değiştirin diyeceğim ama 1 sene için ev taşımak masraflı iş. Ancak bn olsam korkardım bana birşey yapar diye kapı da karşılaştığınızda

Eğer çok rahatsızsınız ve korkuyorsanız değiştirin diyeceğim ama 1 sene için ev taşımak masraflı iş. Ancak bn olsam korkardım bana birşey yapar diye kapı da karşılaştığınızda
Erkek arkadaşı bizim şikayet ettiğimizi polisten öğrenirse başımız ağrır diye çekiniyorum bende eşimin işi 3 vesait uzaklıkta adamlar kapıya dayansa bizim burda kimsemizde yok ondan dolayı şikayetten çekiniyorum. Masraflar da var dediğiniz gibi merdivenler müsait değil eşyayi indirmek içinde vinç lazım çok masraflı olacak yani kafam karıştı

Yöneticiyle konuşun eğer apartmanda başka rahatsız olanlar varsa apartman toplantısında genel kurul kararı ile o kişiyi oradan mahkeme yoluyla tahliye edebilirsiniz.Ama uğraşmanjz gerekir

Ev alma komşu al diye boşa dememisler :KK43: zor gerçekten insanın psikolojisi bozulur. Belli ki kadının büyük problemleri var , sahip çıkanı da yok. İntihara meyilli olması çok korkunç tabiki ama en son dediniz ya helallik istemiş ama evde oturuyormuş meğer diye.. ilgi çekmek istiyor , sorunlu bir tip diye düşündürdü ..
Cimer ne yapabilir ki bilemedim en fazla devlet psikolojik destek almasını sağlayabilir kendisi de isterse tabi ama evden çıkartmazlar yani

huzur her şeyden önemli.sizin huzurunuz kaçıyor akıl sağlığınız oynayacak.1 sene uzun zaman böyle şeyde.hemen 1+1 bile bir şey bakın bulun gidin.
Zaten düştüğünü görenler şoka girmişler insanlar kendilerine gelemedi uzun süre ben bunu her gün ızdırap gibi çekiyorum kendi evimde yeterince sıkıntım varken bunu dinlemek iyice bıktırdı

Yöneticiyle konuşun eğer apartmanda başka rahatsız olanlar varsa apartman toplantısında genel kurul kararı ile o kişiyi oradan mahkeme yoluyla tahliye edebilirsiniz.Ama uğraşmanjz gerekir
Yöneticimizle çok yakın aramız sık görüşüyoruz gelip gitmeli ama onlar bu karara çok sıcak bakmıyorlar müşkül durumda diye. Binada iki tane daire sahibi oturuyor gerisi kiracı herkes kapısını kapatıp susuyor benim yan tarafım olduğu için ben çekiyorum kimsenin umurunda değil

Ev alma komşu al diye boşa dememisler :KK43: zor gerçekten insanın psikolojisi bozulur. Belli ki kadının büyük problemleri var , sahip çıkanı da yok. İntihara meyilli olması çok korkunç tabiki ama en son dediniz ya helallik istemiş ama evde oturuyormuş meğer diye.. ilgi çekmek istiyor , sorunlu bir tip diye düşündürdü ..
Cimer ne yapabilir ki bilemedim en fazla devlet psikolojik destek almasını sağlayabilir kendisi de isterse tabi ama evden çıkartmazlar yani
Kesinlikle ev alma komşu al doğru bir laf. Kadının sorunları var anlıyorum ama polisi kapıda bekletip açmamak şımarıklıktan başka bişey değil kamu kurumunun çalışanlarını ambulans polis itfaiye kapıya birikti bir kadını ikna etmek için yazık o kadar insan öylece beklediler. Bize verdiği huzursuzluk da cabası. Ciddi anlamda yorulduk artık madem öyle yatırsınlar hastaneye zaten camdan düştükten sonra onu salmamaları gerekiyordu psikiyatri bölümüne yatırılması gereken insanı saldılar sonuç bu....

Cimere şikayet ederseniz tüm merciler sizin isminizi ilgili kurumlara iletiyor. Ve belalı tiplerse canınız sıkılabilir.. huzur herşeyden önemli 1 yıl kısa bir süre değil bence taşınıp kurtulun derim

Benzer durumu ben yaşıyorum ve bizde 1 yada 2 seneye şehir değiştireceğiz eşim eğer biraz daha rahatsız olursam çıkarız diyor ancak hem eşyaya yazık hem çok masraf biz de polise şikayet ediyoruz merak etmeyin polisten öğrenemez sizin kimliğinizi.

1 yil bir sekilde gecer de siz sikayet ederseniz bunu ogrenirler ve bu pislikler camurunu size bulastirirlar. Kiraciymissiniz zaten bsoverin sikayet falan etmeyin. Ama evi degistrme konusu olabilir. Cunku sizin anlattiginiz tipten eski mahallemde vardi camim onun evini gorurdu. O uyustrucu madde ticareti de yapiyordu ki fuhus da vardı isin icinde. Her gece uyandigimda polis lambalari görmek artik bende paranoya yapmisti. Hee gece en az bir kez kalkip camdan bakiyodum kadinin binasina polis falan var mi diye. Ve diyodum ki allah bu binadakilere sabir versin yan komsusu alt komsusu ne yapiyor acaba diye. Insan o binada hzuurla da oturamaz cunku giren cikan da belli değil.

Herkese merhaba.
Benim bir yan komşum var. Tek başına yaşıyor. Biraz psikolojik sıkıntıları var ailesinden destek göremeyen yurtta yetişmiş eş şiddetinden farklı bir ile kaçıp gelmiş bir hanım. Biz hiç gidip gelmedik bazen kapıda karşılaşınca selamlaşırız o kadar. Gelelim konuya benim bu komşum 1.5 yıldır ayda bi kere bağırma çıldırma sesleri işe binayı ayağa kaldırıyordu. Erkek arkadaşı kapısına dayanıyordu abisi dövüyordu filan. Kapısına defalarca polis geldi. Hepsinde de inkar etti içerde kimse yok diye ancak gözümle görmüştüm kapısına insan geldiğini her neyse bu komşu erkek arkadaşı ile kavga etmişti adam kapıya dayanınca cama çıkıyor atlarım derken kayıp düşüyor. Olayı ben görmedim o ara ailemin yanındaydım. 4.kattan kaldırıma düşmüş ama sağ kaldı tabi çok uzun süredir tedavi görüyor iyileşemedi tam derken yine dün akşam çıldırdı kırdı döktü ağladı yaklaşık 2 saat aralıksız avazı çıkana kadar bağırdı en son sustu. Bu akşamda kapıdan sesler geldi gittim baktım polis dolmuş kapının önü eşim çıktı sordu hayırdır diye komşu arkadaşlarına mesaj atmış hakkınızı helal edin diye arkadaşı gelmiş kapıyı açan olmayınca ses soluk da yok o yüzden polisi çağırmış neyse polis geldi çilingir çağırdı çilingir gelmedi koçbaşı ile kırdılar kapıyı koçbaşı ile her kapıya vurduklarında benim evim titredi resmen. meğer kadın içerde uyanıkmış bişey yapmamış ama bilerek açmıyormuş kapıyı. kadın çığlıklar atıp yine cama yönelmiş atlıyacağım diye sonra itfaiye geldi bizim kata kadar çıktı mahalle muhtarından tutun çöpçüye kadar herkes bizim binanın önüne yığıldı çekirdeği alan izliyor camlara çıkamıyoruz bize bakıyorlar filan kapının önü polis ambulans ekipleri kaynıyor. Neyse polis en sonunda bayıltmış götürdüler ambulansla olay yeri inceleme geldi gitti bu olaylar yaklaşık 2 buçuk saat kadar sürdü. Biz bu kadının olayları ile 1.5 senedir artık bıktık sürekli bi yaygara kopuyor sürekli polis kapımıza dayanıyor gerçekten ağlamaları bağırmalarını alttan alıyoruz ama rezillik arşa çıktı. Normal zamanında da zaten hep gece 12de eski bir çamaşır makinası var onu çalıştırıyor gündüz evde ama gece tangır tungur sabaha kadar bunu dinliyoruz bıktık iyice. Ev sahibimde çok paragöz bir insan biz buraları bilmediğimizden 500liralık daireyi 650ye tuttuk. Üstüne üstlük tuttuktan sonra aidat kararı alındı 40 onu veriyoruz ve bu aydan itibarende 20 lira daha zam yaptı. Seneye bu ilden taşınacağız diye sabrediyorduk ama artık sabrımız kalmadı eşim yarın cimere bu kadını ve yaşattığı rezillikleri şikayet edeceğini ev sahibine de buradan taşınacağımızı söyleyeceğim diyor. Arada derede kaldım bir yıl için taşınmaya değer mi kontrat abonelikler kış ortasında ne yapacağım diye düşünüyorum ve bu oturduğum yer çok kötü bir mahalle taşınırsam daha merkeze gitmek istiyorum orada da kiralar yüksek. cimere şikayet ile sorun çözülür mü bilmiyorum bulaşmak da istemiyorum sizce bu konuda ne yapabilirim kiracı olduğundan imza toplayıp binadanmı çıkarttırsak artık gerçekten sabrımız kalmadı.

Biz de komşular yüzünden taşınmıştık eski evimizden . Ama sizinkileri okuyunca bizim komşular bile melek kaldı valla. Allah sabır versin...

Benzer durumu ben yaşıyorum ve bizde 1 yada 2 seneye şehir değiştireceğiz eşim eğer biraz daha rahatsız olursam çıkarız diyor ancak hem eşyaya yazık hem çok masraf biz de polise şikayet ediyoruz merak etmeyin polisten öğrenemez sizin kimliğinizi.
Gerçekten zor allah size de sabır versin. Kadın sigara içip külünü izmaritini bizim kapıya atıyordu bi gün eşim yakaladı uyardı diyor ki ben yapmıyorum. Eşimde dediki zaten şuan siz sigara da içmiyorsunuz! Öyle diyince dondu kaldı içeri kaçtı. Müşkül durumda olmasa zaten allah yarattı demeyip çoktan kapısına dayanıcaktım da eşim çok durdurdu beni şimdi ben onu durduramıyorum. Eşyalarıma yazık emeğime yazık masraf filan kışın ortasında bu saçmalık yüzünden ev taşımak zoruma gider. Ben polise ettim iki kere geldi kapıya gürültü yapıyorsunuz yapmayın diyip gidiyo birinde de kapıya adam dayandı zorla giirnce içeri biz kadına bişey yaptı sandık neyse polis geldi içerde kimse yok dedi polis gitti adamla kavgaya devam ettiler yani gerçekten polis de çözüm olmadı

1 yil bir sekilde gecer de siz sikayet ederseniz bunu ogrenirler ve bu pislikler camurunu size bulastirirlar. Kiraciymissiniz zaten bsoverin sikayet falan etmeyin. Ama evi degistrme konusu olabilir. Cunku sizin anlattiginiz tipten eski mahallemde vardi camim onun evini gorurdu. O uyustrucu madde ticareti de yapiyordu ki fuhus da vardı isin icinde. Her gece uyandigimda polis lambalari görmek artik bende paranoya yapmisti. Hee gece en az bir kez kalkip camdan bakiyodum kadinin binasina polis falan var mi diye. Ve diyodum ki allah bu binadakilere sabir versin yan komsusu alt komsusu ne yapiyor acaba diye. Insan o binada hzuurla da oturamaz cunku giren cikan da belli değil.
Erkek arkadaşı var benim haddime değil ama yani kızları erkek arkadaşına emanet edip işe gittiği zamanlar var ne bileyim bana ters bu şeyleri de üç maymunu oynadık bu zamana kadar... artık gerçekten midem bulandı içim almıyor bu kadını

Erkek arkadaşı var benim haddime değil ama yani kızları erkek arkadaşına emanet edip işe gittiği zamanlar var ne bileyim bana ters bu şeyleri de üç maymunu oynadık bu zamana kadar... artık gerçekten midem bulandı içim almıyor bu kadını
Sizin cocugunuz yoksa ve maddi olarak cok zorlanacaksaniz sure de kesin olarak 1 yilsa dayanin. Ama eger coxugunuz varsa derhal tasinin parayi pulu dusunmeyin. Coxuk yok maddiyat da zorlayacak ama aman aman degilse ben olsam yine de tasinirdim sanirim.

Sizin cocugunuz yoksa ve maddi olarak cok zorlanacaksaniz sure de kesin olarak 1 yilsa dayanin. Ama eger coxugunuz varsa derhal tasinin parayi pulu dusunmeyin. Coxuk yok maddiyat da zorlayacak ama aman aman degilse ben olsam yine de tasinirdim sanirim.
Çocuğum yok çok şükür. Maddi olarak da aslında çok zorlamaz beni borçlarımız yeni bitti rahatladık ama böyle bişey için de vinç kontrat abonelik derken nerden baksanız 2500lira kadar masrafım olur bu kadın yüzünden ben bu kadar masrafa gireceğime o gitsin istiyorum hem eşyam bir yılda iki kere kur topla bana yazık benim kimsem yok burada eşyamda yıpranacak o yüzden hevessizim

Bizim sorun yaşadığımız ev kendi evimiz baya masraf yaptık heryerine a dan z ye. Ama bu şekilde kiraya çıkmayı düşünüyoruz. Ama çok zor masraf emek hep yazık. Madde bağımlısı ve para diye kendini yırtıyor. Eşim yokken bn dışarı çıkamıyorum.

Bizim sorun yaşadığımız ev kendi evimiz baya masraf yaptık heryerine a dan z ye. Ama bu şekilde kiraya çıkmayı düşünüyoruz. Ama çok zor masraf emek hep yazık. Madde bağımlısı ve para diye kendini yırtıyor. Eşim yokken bn dışarı çıkamıyorum.
Allah sabır versin onun peşini boş bırakmazlar zaten evin etrafında muhakkak adam vardır. Böyle de hayat geçmiyor. Uyuyorum çığlık sesine fırlıyorum yataktan düşünün. Bi gece rrkek arkadaşı ile sokaktan balkona kavga ediyo ağıza alınmayacak küfürler lafları sokak ortasında adam kadına kadında balkondan adama söyledi millet bakıyor hayrete düştük. Çok acayipler çok...

X