Güneş Kremleri Bildiğiniz en iyi güneş koruyucu krem ?

Güneş kremleri, bronzlaşma
Benim cildim çok hassas, daha önceden birkaç krem denedim. Kullandıklarım arasında en beğendiğim Hamilton güneş kremi oldu. Hem baya kalıcı hemde standartları çok yüksek bir krem. Herkese tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen gün bir kimya firmasının yetkilisiyle görüşüp sordum en iyi güneş keremini....
Bana söylediği ''günlük kullandığın vücut losyonunun içine çinko oksit ve titanyum dioksit koy iyice çalkala... en iyi güneş koruyucu... ''

Ama ben kendi kremimi yaptım aşağıdaki karışımları ekledim. Ama az biraz yağlı oldu; yani cildi yağlı olanlar esansiyel yağları eklemeden ya da daha az ekleyerek yaparsa daha iyi olur (ben bir dahakine öyle yapıcam)
  • 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
  • · 1/4 bardak organik Hindistan cevizi yağı [doğal SPF 4)
  • · 1/4 bardak balmumu
  • · 2 çorba kaşığı organik karite yağı (Shea Butter, Doğal SPF 4-5)
  • · 2 çorba kaşığı çinko oksit (20+ SPF) (Nano tanecikli olmayacak)
  • · 1 damla organik çayağacı yağı
  • · 1 damla lavanta yağı
  • · Yarım çay bardağı katı kakao yağı
  • · 1 Yemek kaşığı jojoba yağı
  • · 1 yemek kaşığı havuç yağı

Kızlar merhaba,

Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum;
Annemin cildi çok acık renk benim tam tersime beyaz tenli renkli gözlü bir hatun ve cildi güneşe cıktığında cok kızarıyor yazları tatillerde falan doya doya güneşlenemezdi hiçbir zaman hep yüksek faktörlü koruyucu kremler aldı kullandı ama bu yıl daha iyi krem var mıdır diye soru bende kızlara bir danışayım dedim :)
Var mı gercekten güneşten koruyan yanmasını engelleyecek bir krem fiyat önemli değil zaten aranızda kullanan ve memnun kalan varsa markası ile birlikte belirtirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler
merhaba ben eczaneden zigavusun güneş koruyucu kremini aldım.cildim çok yağlı ama ürün cildime çok iyi geldi bariyer gibi de korudu.tavsiye ederim..

annemin gördüğü cilt tedavısinden sonra güneşte kalmaması gerekıyordu solantenın bi yüz kremi var dışarı çıkarken kullanırdı çok memnun doktor tavsıyesıyle bu tarz durumlarda olanlara öneririm öyle aman aman bir ürün isteyenler Solante öneririm...
Ben Avene kullanıyorum su bazlı :dondurma:

Herkes uzun uzun yazmış arkadaş ya
Kisaca yazın ki okuması kolay olsun onca msj.Cimbizlayacam diye başım döndü.Yada ürünü en uste yazin ;alta bayağı bir boşluk sonra açıklama yapin ki vurgulasin.Duz yazının içinde araki bulasin.Haksiz miyim.?

Bioderma akn mat spf 30 nasıl bir ürün bilginiz varmı ?sivilce yapıyor mu ? bide güneş koruyucular cilde zarar verirmi kimyasallar var sonuçta hiç kullanmadan pek bilgim yok
Ben kullandım geçen yaz hiç memnun kalmadım yarısından fazlası duruyor öyle . Aşırı göz yanması yapıyor uzanır pozisyonda yada terlediğinizde halbuki göz çevreme sürmüyorum büyük meth sonucu almıştım üstelik belki cildim hassas olduğu içindir bilmiyom. Bende 2.5 yaşında kızım için etkili bi güneş koruyucu arıyorum kızlar konuyla beraber banada fikir verir misiniz

vichy
ve
yves arasında kalmıştım

dylong u da merak ettim yorumlarınızdan

yves yanlış yazmışım la roche posay olacaktı
sonuç olarak aldım la roche posay renkli olanı aldım

benim istediğim la roche posay effaclar spf 30 du istediğim yüzümde bu aralar sivilce çıktığı için
ama eczanede ki bayan aldığımı önerdiler
hala açmadım kararsızım:KK43::KK43:

merhabalar ersag gunes kremi bitkisel ve su bazlidir 50 faktor koruma saglar ben argan yagli losyonla birlikte kullaniyorum oda 15 faktor toplam 65 faktor koruma sagliyor 100ml gunes kremi
IMG-20210707-WA0055.jpg

La roche posay ın renkli olanını 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum. İlk başta fiyatı yüksek gramaj düşük gibi görünüyor fakat 3 kutu almıştım son kutuyu kullanıyorum 1 yıl boyunca hergün sürdüm ve güneş lekelerim var fondöten pudra sürmeden sokağa çıkmazdım şimdi çok özel günler dışında kozmetik kullanmıyorum

2 aydır MFK Evenus Sun güneş kremini kullanıyorum, 8 aylık bebeğime ve 9 yaşındaki kızıma da kullanabiliyorum, 100 faktör ve diğer kremler gibi cildinizde kalıp gibi durmuyor, yağlı his vermiyor, yoğurt gibi bembeyaz olmuyor cildiniz, göz çevresine sürülmemeli gibi korkunuz yok içeriği o kadar doğal yani, zaten mfk yemediğiniz şeyi cildinize sürmeyin diyor, yenebilen bir krem içeriği tamamen doğal, bebeğinize ve kendinize, içiniz rahat kullanabilirsiniz. Ben çok memnun kaldım.

X