Bilmeden araba almak

Eşimden ayrıldım .Hayatımda hiç araba kullanmadım .Küçük denemeler dışında .Ama bende hep bı hırs bu araba konusu .Abime soyledim diyorki 100.000 TL'lik bir araç al .Şu anda evde aldığım için mümkün değil ama anlatamiyorum .Bende bugün bı arkadasimi gittim aldım yanıma netten bir araba beğendim .45.000 TL'lik bir araç .Hyundai Accent düz vites .98 model birarac .Hidrolik direksiyon var.Expere sokmadim ustaya gösterdim .Motor ssaglam .Ve adama kapora bıraktım .Kimsenin haberi yok .İçim bir tuhaf aldıktan sonra söylemeyi düşünüyorum.Cok mu cilginim bilmiyorum.Ama kimseden birşey bekleyemiyorum .Kullanmak için hoca tutacağım .İyi mi yaptım bilmiyorum.Dua edin.
Tebrik ederim çok iyi yapmışsınız.bende çok istiyorum araba almak.kullanmayi hoca ve kursla ogrenirsin bence.
Şuan araba fiyatları yüksek.hundai iyi bir araba,ustaya göstermende iyi olmuş ama expere de götür almadan önce bence.km bilgisi,hasar kaydı,modeli,yılı,boyası ve yürüyeni çok önemli bir arabanın.bunlar içine şimdiyse sorun olmaz zaten.
İyi ki cesaret etmişsin bende en kısa zamanda maddi olarak biraz hafifleyince cesaret edeceğim ❤️

Bence mutlaka expere götür. Onun dışında evet araba yaşlı ama babam da kimseyi dinlemeden gitti 95 model bir araba aldı dört sene önce araba öyle temiz çıktı ki daha sanayi yüzü görmedi. Yani belli olmuyor pek o iş aldığınız daha genç araba da sürekli sorun çıkarabilir en garantisi bilen biri ve exper

Biz öyle yaşı büyük bir araba aldık geçmişte on yıl üstü. Her ay istisnasız sanayideydi araba. Her ay bin-ikibin tl masraf. Sattık ve 4 yaşında bir araba aldık bir kez bile arıza vermedi 3 yılda. Başınıza iş açmak üzere olabilirsiniz.

Ben de tam sizin durumunuzdayim.sanki konuyu ben açmış gibi oldum.ehliyetimvar 50 55 binlik araba almak istiyorum pratigim yok ders alcam ama manuel mi otomatik vites mi alsamfiyatlar çok fazla biriktirmek de zor. kredi istemiyorum napcamdiye uzun süredir düşünüyorum.sizce bilmeyen biri manuel kullanabilir mi.bir de motor 1.2 1.4 vsdiyor bilmeyen için çok farkederr mi
Ben araba kullanmayı hiç bilmiyordum. Gaz nerede, fren nerede onu bile bilmiyordum. Ehliyete yazıldım. İlk arabam hyundai getz dizel 1,5 di. Hyundai servisindeki ustalar eşime, yenge acemi ve bu arbanın motoru çok güçlü, süremez dediler. Ben tüm olumsuzluklara kulagımı tıkadım ve başardım. 1 gün sabahtan çıkıp akşama kadar 800km yolu tek başıma geldim. Bugüne kadar öyle büyük zorluk yaşamadım çok şükür... Yani uzun lafın kısası, siz önce kendinize güvenin!.. Bu işi başarabileceginizi düşünüyorsanız şayet,Tüm olumsuzluklara kulak tıkayın.

moralinizi bozmak istemem ama 98 model araç acemi birini çok zorlar.

Sizin icin internetten baktım 49 bin e fiat punto lar var 2007.

Gerekirse tek kapılı olsun ama yaş olarak daha buyuk bir araba olsun.

pert kaydı olmadığı motorda şaselerde sorun olmadığı surece değisenli bir araba olabilirm cunku acemisiniz surteceksiniz ister istemez.

Ayrıca ekspertize sokmadan da almayın ekspertiz ozellikle mitor performansına baksın. motoru bitik araba elinizde patlar.

Bende kararımdan çok emindim ama burada yorumlari okuyunca korktum .Arabalar almış başını gitmiş bir reno olmuş 40 bin.Yeni araba almak istesem mümkün değil alamam.Beklesem hem araba fiyatları artıyor hem de ben para biriktirmem .Hayırlısı olsun bakalım insallah .Bekleyip göreceğiz.
Paranın yettiği daha uygun araçlar mutlaka olacaktır. 10 yaşında Şahin al daha iyi. Sanayide ustalarla, tamircilerle muhatap olmaktan daha iyidir düşük model bir araç kullanmak.

Evet araba eski ama satamazsin hurda diyenleride dinlemeyin, herkesin durumu buradaki insanlar gibi degil. Ilana koydugunuz zaman ne demek istedigimi daha iyi anlarsiniz.
Ama yinede sizin yerinizde olsam daha ufak bir araç seçerdim.

Verdiğin paraya yazık aldığın araba.
Ayrıca eksper de bile bazı şeyler çıkmayabiliyor.
Arabaya koydukları bir sıvı var, onun sayesinde motor da arıza yokmuş gibi bile çıkıyor.
Ruhsattan şase numarası yada plakadan baktırırsan daha sağlıklı olur araba için.

Hem paran boşuna gitmez.

Ben araba kullanmayı hiç bilmiyordum. Gaz nerede, fren nerede onu bile bilmiyordum. Ehliyete yazıldım. İlk arabam hyundai getz dizel 1,5 di. Hyundai servisindeki ustalar eşime, yenge acemi ve bu arbanın motoru çok güçlü, süremez dediler. Ben tüm olumsuzluklara kulagımı tıkadım ve başardım. 1 gün sabahtan çıkıp akşama kadar 800km yolu tek başıma geldim. Bugüne kadar öyle büyük zorluk yaşamadım çok şükür... Yani uzun lafın kısası, siz önce kendinize güvenin!.. Bu işi başarabileceginizi düşünüyorsanız şayet,Tüm

Kendime gercekten güveniyorum bir çok şeyi kendi basima başardım çok şükür Allahima. Ancak bu trafik olunca ve bi yerde can güvenliği sozkonusu insan biraz tedirgin oluyo .o da zamanla ogrendikce tecrübe kazandıkça azalacak InşaAllah evet benim de cesaretlendirici yoruma ihtiyacim vardi 🙌.su araba fiyatları biraz daha uygun olsa keşke...başarmak için bir yerden başlamak lazım dimi

Eşimden ayrıldım .Hayatımda hiç araba kullanmadım .Küçük denemeler dışında .Ama bende hep bı hırs bu araba konusu .Abime soyledim diyorki 100.000 TL'lik bir araç al .Şu anda evde aldığım için mümkün değil ama anlatamiyorum .Bende bugün bı arkadasimi gittim aldım yanıma netten bir araba beğendim .45.000 TL'lik bir araç .Hyundai Accent düz vites .98 model birarac .Hidrolik direksiyon var.Expere sokmadim ustaya gösterdim .Motor ssaglam .Ve adama kapora bıraktım .Kimsenin haberi yok .İçim bir tuhaf aldıktan sonra söylemeyi düşünüyorum.Cok mu cilginim bilmiyorum.Ama kimseden birşey bekleyemiyorum .Kullanmak için hoca tutacağım .İyi mi yaptım bilmiyorum.Dua edin.
HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLANIN

98 model arabayı expere sokmaya zaten gerek yok iyi yapmışsınız o konuda. Değişen, hasar kaydı vs illa vardır. Yani o arabadan zaten beklentiyi düşük tutmalısınız. Eski araç alırken mantıklı olan ustaya göstermek.

Yeni şöför biri, eski arabada yapabilir mi bilmiyorum. Ama hayat yani mecbur kalırsanız yaparsınız olur biter.

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.

Benimde abim güya almıştı bana anlıyor diye beş para etmez çıktı bundan sonra kendim alacağım tip ki sizin gibi niyet etmişsiniz kapora vermişsiniz alın derim bence bende bitane öyle oldu vazgeçtim almaktan şimdi çok pişman oldum

45.000 liraya 23 yıllık araba mı?
20.000'e verse sağa sola vurma ihtimalimi düşünür alırdım ama üstü imkansız olurdu.
elden çıkarmak isteseniz gerçekten alıcı bulur musunuz bilemedim. çok mu ihtiyacınız var arabaya? çok mu hayati yani bir arabanın olması sizin için? bence zararın neresinden dönerseniz kar ya. kimse kusura bakmasın sırf hevesiniz kursağınızda kalmasın diye yalan yanlış konuşacak değilim. 45 bin az para değil.

X