Bin derdim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir bilen hesabi bana aittir, bu adresten cevap yazmak zorunda kaldim zira koca gun cevap veremedigim icin sistim. Iki hesabin akibeti ne olur bilmiyorum yoneticilere durumumu anlattim bu hesap sahsima ait olmamasina ragmen alternatifim oldu. Midesiz kullaniciya ayrica guldum yalniz soylemeden edemicem. Ya erkek, ya ergen yada hakikaten 3+1 mideye sahip. Kendisi evli erkeklerle alkollu sohbetleri yadirgamiyor ve yabancisi degil bu ortamlarin anlasilan, o oyle yapsin esi varsa(?). Ozguvenin anlamini da bi ogren lutfen gevrek gevrek konusunca ozguvenli olunmuyor bil istedim.

Cok uzun olmuş okuyamadim ama ne derdiniz varsa Allah yardımcınız olsun...

Valla samimi düşüncem şu: sizi kocanız puanlasa muhtemelen sizinki daha düşük çıkabilir.
a- Kocanızın ailesine yakınsınız ve oğul/kardeş kıymetli olur. Ya samimi ilişkilerinin bir parçası olacaksınız ya da zamanla kocanızla aranız daha çok açılacak.
b- İşi de bırakmışsınız bir geliriniz yok. Standart erkek bakış açısı; parayı veren düdüğü çalar. Adam gezip tozacak. ( genel bakış benim fikrim evde erkek oturacak karısının dizinin dibinde)
c- Çocuklu bir kadın olarak maalesef sosyal dünyadan giderek daha çok kopuyor insan. Gece çıkmalar, akşam gezmeler vs. Doğal olarak eşiniz siz artık anne olduğunuzdan çocuğada en iyi anne bakacağından sizi çocukla bırakıp çıkacak.
d- Erkekler özel alanları olsun ister bu arkadaş ortamları ömürlük maalesef. Bu gerçekle yaşamalısınız.
e- Eşinizin ailesi sizden memnun değil. Sizi patavatsızca konuşan, büyüğe saygı nedir bilmeyen, çok bilmiş, çocuğu/kardeşi için katlanılması gereken biri olarak değerlendiriyorlar. Tabi eşinizde muhtemelen sizi gereksiz takıntılı ve patavatsız buluyor. Bunu da olgunlaşmamış olarak ablasına tanımlamış.
f- Siz ne kadar bi duruşum var desenizde, benim düşüncelerin, benim karar ve yetiştirme biçimim vs aslında kaybetme, aile huzurunuzun bozulma, eşinizden laf işitme kaygısıyla gayette manipüle edilyorsunuz.
Sonuç: Çok sivrilmeyin, her şeye çok takılmayın, rahat olun, her şeyi bilmek ve akıllı cevaplar vermek, kendinizi gösterip-ıspatlamak zorunda değilsiniz. Eğlenip iyi anılar biriktirmezseniz 10 yıl sonra bu ilişkinizin bile kalacağı şüpheli görünüyor derim ben. Bir bakmışsınız birbirine uzak, mesafi iki ev arkadaşı gibi olmuşsunuz. O sebeple mesafeleri yıkın kızgınlık ve tiripleri minimize edip devam edin yolunuza. Ailesinede yaptırım, talep, ultimatom vermekten olabildiğince kaçının. Tepkisizlik ve her hareketlerine büyük anlamlar yüklememek daha iyi bir çözüm olabilir sizin için.

okudum ve şu uzun okumadim diyenlere ayrıca sinir oldum..ne bekliyorlar acaba? okumadan anlasilir mi detay bilmeden salak sacma yorum yapmaya alışıksınız tabi..
insanın derdine ayırdığı vakte saygınız olsun azıcık..
pessss..

...
birbilen Allah size o insanlar içinde yardim etsin.
Konunuzun üzerinden çok geçmiş umarım sorunlarınız da geçmiştir.

Çok çok uzun bir yazı olmuş, eşiniz tam bir Türk Erkeği ve siz onu değistiremezsiniz siz bazı şeyleri görmeyecek, ciddiye almayacaksınız başka türlü geçmez bu hayat çünkü "can çıkar huy çıkmaz" diye bir atasözü var, sabır herşeyin ilacı,herkesin sorunu farklı, kadınların ortak derdi maalesef. Ailelerinde suçu çok büyük. Herkes evladını sever ama kız, erkek farketmez anneler çok iyi eğitmeli ve gençlerede fazla müdahale etmemeli.
Benimde oğlum var ve her zaman eşine nasıl davranması gerektiğini asla kırmamasını hoş tutmasını sevmesini söylüyorum (kendini bilen insan aslında karşı tarafa tavır yapmıyor kendi evladının huzurunu bozuyor ) size sabırlar diliyorum sağlıklı olun ki evladınıza en güzel şekilde bakın, yetiştirin yoksa sizin ruh sağlığınız olmazsa faydanız olmaz. İyi geceler, huzur dolu bir hayat diliyorum size

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…