Bingöl Hakkında Yardımınıza İhtiyacım Var

Merhaba bizde Bingöl den ankaraya bu yaz tayine geldik ben çok özlüyorum Bingöl'ü insanlari çok samimi sıcak kanlı küçük bir şehir ama güzel hiç zorluk yaşamazsınız semt olarak Sehit Mustafa Gündoğdu mh , uydu kent ve üniversitenin çevresi lojman da bu civarda en temiz ve hep memur kesiminin çoğunluğu bu semtlerde oturuyor ev bulmak biraz sıkıntı önceden bulmaniz avantaj olur sizin için ben burada tek başına bir yere çıkamıyorum ama Bingöl de daha sosyaldim
Teşekkür ederim yorum için. Umarım Ankara'ya da alışırsınız. Daha yeni olduğu için de eskiyi aramanız normal. Hayırlısı olsun sizin için de

Eşim birinci zorunlu hizmeti Diyarbakır'da yaptı. Oraya vermezler o yüzden diyor. İkinci zorunlu için de Elazığa yakın olsun istiyor. Ailesi orada diye. Yoksa esasen bana kalsa Van olsun istiyorum ben hiç değilse 😔
Malatya da elazig'a yakın. Gayet de gezilecek yerleri var, gelişmiş bir yer. Haftasonu ailecek nemrut dağına falan çıkarsınız:) birkaç günlük tatilleri geçirmeye gidecek harika yerleri var.
Ayrıca özel okul sıkıntısı yaşamazsiniz çünkü özel üniversitesi bilr var.
Hem de ismi büyükşehir diye geçiyor. Elbet sevdiğiniz tarz bir mahalle bulursunuz.
Evleri de geniş oluyor. Arasıra anneniz gelir bir ay kalır,ne olacak ki

Ekleme; şimdi gördüm Malatya olmazmış. Erzincan'a ne dersiniz? Oraya hiç gitmedim ama Erzincan'li ve Erzincan'da yaşayan arkadaşların güzel andığı bir yer

Son düzenleme:
Bingöl çok küçük bir şehir canim , kucuk bir Avm'si var , yolları cok dar , trafik yoğun oluyor belli saatlerde ama oda yolların az ve dar olmasından kaynaklı, üniversite polis ve jandarmalar Bingolun yeni yerleşim tarafında orasi genelde memur kesim ve yeni binalar vs univ. Öğrencileri apartlarla vs dolu Karşıyaka da güzel, bu arada küçük bir şehir olmasına rağmen kiralar pahali ,çünkü gelir kaynağı bence hep memurlar öğrenciler, ama iyi bir ev sahibine denk gelirseniz düzgün bir kirada oturabilirsiniz, yep yeni binalar yapılıyordu, güzel bir araştırma sonucu 0 bir ev bile kiralayabilirsin, çünkü yeni yerleşim yeri daha gelişmekte, okullar hakkında bir bilgim yok ama Konya gibi değil buna emin ol küçük bir şehir. Bu arada neden Bingöl?

X