Bir alışveriş sitesinden çektiklerim

elif_serra

Guru
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2008
97
33
Arkadaşlar çok mağdur edildim.. Bir bebek sanal mağazadan alışveriş Yaptım.. Yazı ile yazıyorum yoksa aratıp heryerden siliyorlar .. Dört yüz kırk dört e market diye dandik bi site .. Ucuz diye kanmayın berbat ötesi.. Kargo bana ulaştırmadı gidip ürünümü ben aldım firma bizim sorun değil dediler kargo bana eve getirelim Demiş ben kabul etmemişim. Hangi akla sığar bu.. Ürünü aldım neyse ki ulaştım baktım kutu Yırtık içinde çünkü oyuncağı sadece kendi kutusu ile gönderip ikinci poşete bile sarmamışlar..oyuncak Parçalı Parçalar dağılmış ama geri göndermedim lanet olsun 50 lira haram olsun dedim . Şikayet var a yazdım şikayetini kaldır ben avukatım iftira atmaktan dava ederim dedi çirkef kadın.. Kaldırdım .. Facebook ta guruplara yazdım artırdı sildirdi gönderimi.. Taktı bana ekmeğiyle oynuyormuşum biz parayı bedava kazanıyoruz tabi..paylaşmak istedim

Arkadaşlar çok mağdur edildim.. Bir bebek sanal mağazadan alışveriş Yaptım.. Yazı ile yazıyorum yoksa aratıp heryerden siliyorlar .. Dört yüz kırk dört e market diye dandik bi site .. Ucuz diye kanmayın berbat ötesi.. Kargo bana ulaştırmadı gidip ürünümü ben aldım firma bizim sorun değil dediler kargo bana eve getirelim Demiş ben kabul etmemişim. Hangi akla sığar bu.. Ürünü aldım neyse ki ulaştım baktım kutu Yırtık içinde çünkü oyuncağı sadece kendi kutusu ile gönderip ikinci poşete bile sarmamışlar..oyuncak Parçalı Parçalar dağılmış ama geri göndermedim lanet olsun 50 lira haram olsun dedim . Şikayet var a yazdım şikayetini kaldır ben avukatım iftira atmaktan dava ederim dedi çirkef kadın.. Kaldırdım .. Facebook ta guruplara yazdım artırdı sildirdi gönderimi.. Taktı bana ekmeğiyle oynuyormuşum biz parayı bedava kazanıyoruz tabi..paylaşmak istedim
Kaldırmasyadın Şikayet var dan şikayetını.
Sen madursun avukat olsa ne yazar.
Bende bı kedı maması almıştım kutusu yırtık geldı direk şikayet vara yazdım aaradılar işte şikayetınızı kaldırın dıye bende dedım bir dahakı şiparişimde ürünüm düzgün gelrıse kaldırırım.
Birdahakıne düzgün geldığı için kaldırdım..

Şikayetinizi kaldırmak zorunda değilsiniz. Böyle bir durumda dava açamaz. Hatta sizin dava açma hakkınız var. Eğer onun dediği gibi olsaydı bütün firmalar şikayetlerini yazanlara dava açardı. Tüketici hakları artık ülkemizde daha çok korunur hale geldi. Biraz araştırın. Bildiğim kadarıyla bu tip davaları ücretsiz yürüten kurumlar olması lazım. Yazabildiğiniz her yere de yazarak başka insanları bu durumdan koruyun. Hiç korkmayın. Hiçbirşey yapamaz. Keşke ürünü aldığınızda hemen fotoğrafını çekseydiniz.

50 tllik ürün. bu ürünü 7 gün içinde iade edebilirsiniz (dolmadıysa). dolduysa kırıksa ürün tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz. ücretsiz...

yazdıgınızı nıye sıldınız kı sıkayetınız o sızın ısterse hakim olsun elınde belge var hıc bısey yapamazdı...
gecmıs olsun bılınmedık yerlerden alısverıs yapmamak gerek

Elinde kanıt var ve haklısın ne diye kaldırdın ki şikayetini? tüketici mahkemesine git. ister 50 lira olsun ister 10 lira

Keşke silmeseydiniz sildirme hakkı yok ki, avukat olsa ne yazar siz haklı olduktan sonra.
Bu arada paketin yırtıklığını falan bilmiyorum ama paketin eve gelmemesi olayı kargoyla alakalı bir durum bence.

şikaetlerınızı kaldırmayın hemen faturanızla ve urunle gıdıp tuketıcı hakem heyetıne basvurun hatta yetkılı fırmayı BİMER e şikayet edin ki firma bir daha kimseyi kandıramasın, kimseye ayıplı mal gondermesın.

şikaetlerınızı kaldırmayın hemen faturanızla ve urunle gıdıp tuketıcı hakem heyetıne basvurun hatta yetkılı fırmayı BİMER e şikayet edin ki firma bir daha kimseyi kandıramasın, kimseye ayıplı mal gondermesın.
bu arkadaşa aynen katılıyorum
madem haklısınız neden bu kadar azik duruyorsunuz anlayamadım
o kargo şirketini de şikayet edin.

dolandırıcılardan nefret ediyorum...
herkes alın teriyle para kazansın..birilerini kandırarak değil...

Kargonun size ulaşmaması kargo firmasının sorunu bence. Oyuncak dağılmış sadece anladığım kadarıyla. Kırık yada eksik bir yeri var mı? Yoksa neden uzatıyorsunuz ki?

Allah allah cok şaşırdim bi de kaldir diye ariyorlarmi bende unnadoyu şikayet ettim arayip özür dilediler yinede kaldirmadim bi de böyle kaldir diye tehtit etseydi asil ben onu mahkemeye verirdim.

Arkadaş lar bende bir çeyiz mağazasından nevresim almıştım kredi kartsız taksitle 25 tl gibi bir borcum kalmıştı ama kapanmış tel çalışmıyor ödeme yapacak muhatap yok bu ceyizlik facede şikayetleri okudum çoğu kişiyi avukata vermişler eğer kapandiysa böyle birşey nasıl olabilir bir çok mağdur var ne yapmalıyım

Kadın avukatım diye yalan söylemiş sizde inanıp kaldırmışsınız. Avukat madem açsın davayı sizde gelen ürünün kutusunda fotoğrafını çekin.Sonrada dava açarım diyen avukata diyinki açmazsan davayı adam değilsin elimde fotoğraflarla geliyorum hadi bakalım diyin.Bakın bakalım dava mava açılcakmı. İnsanları kandırıyolar resmen. Kanmayın lütfen avukatım dava açarımlara. Tüketici hakkı diye bişey var zaten o neye dayanarak dava açıcak pardon? Kanunda yeri bile yok böyle bişeyin. İnanmayın böyle şeylere Allah askına.

Arkadaşlar çok mağdur edildim.. Bir bebek sanal mağazadan alışveriş Yaptım.. Yazı ile yazıyorum yoksa aratıp heryerden siliyorlar .. Dört yüz kırk dört e market diye dandik bi site .. Ucuz diye kanmayın berbat ötesi.. Kargo bana ulaştırmadı gidip ürünümü ben aldım firma bizim sorun değil dediler kargo bana eve getirelim Demiş ben kabul etmemişim. Hangi akla sığar bu.. Ürünü aldım neyse ki ulaştım baktım kutu Yırtık içinde çünkü oyuncağı sadece kendi kutusu ile gönderip ikinci poşete bile sarmamışlar..oyuncak Parçalı Parçalar dağılmış ama geri göndermedim lanet olsun 50 lira haram olsun dedim . Şikayet var a yazdım şikayetini kaldır ben avukatım iftira atmaktan dava ederim dedi sahibi olan kadın.. Kaldırdım .. Facebook ta guruplara yazdım artırdı sildirdi gönderimi.. Taktı bana ekmeğiyle oynuyormuşum biz parayı bedava kazanıyoruz tabi..paylaşmak istedim

ürünü iade edın suresı gecmedıyse...ben avukatım gıbı kandırmacalara aldanmayın..kanmayın..ne dıye kaldırdınız sıkayetınızı???
iade edın parasını ısteyın

Urunu niye iade etmeyip haram ediyorsunuz ben anlamadim. Burasi her ne kadar belli etmese de hala hukuk devleti, ote dunyaya sevk etmeden hakkinizi alabilirsiniz. Once urunu iade edin, muhtemelen dogrudan iade etseydiniz bir problem yasamadan iade alacaktiniz.

Arkadaşlar çok mağdur edildim.. Bir bebek sanal mağazadan alışveriş Yaptım.. Yazı ile yazıyorum yoksa aratıp heryerden siliyorlar .. Dört yüz kırk dört e market diye dandik bi site .. Ucuz diye kanmayın berbat ötesi.. Kargo bana ulaştırmadı gidip ürünümü ben aldım firma bizim sorun değil dediler kargo bana eve getirelim Demiş ben kabul etmemişim. Hangi akla sığar bu.. Ürünü aldım neyse ki ulaştım baktım kutu Yırtık içinde çünkü oyuncağı sadece kendi kutusu ile gönderip ikinci poşete bile sarmamışlar..oyuncak Parçalı Parçalar dağılmış ama geri göndermedim lanet olsun 50 lira haram olsun dedim . Şikayet var a yazdım şikayetini kaldır ben avukatım iftira atmaktan dava ederim dedi sahibi olan kadın.. Kaldırdım .. Facebook ta guruplara yazdım artırdı sildirdi gönderimi.. Taktı bana ekmeğiyle oynuyormuşum biz parayı bedava kazanıyoruz tabi..paylaşmak istedim
Bi kere kargoyu teslim alırken kontrol etmeniz gerekiyordu kutu ezik yırtıksa niye teslim alıyorsunuz? Hadi teslim aldınız niye direk mağaza ile iletişime geçmek, çözüm aramak yerine haram etmek gibi bi yöntem seçiyorsunuz. Hadi hakkınızı aramadınız haram ettiniz kapattınız meseleyi e peki o zaman şikayet var a facebook a filan neden yazıyorsunuz? kusura bakmayın ama yaptığınız terbiyesizlik önce mağaza ile iletişime geçseniz belki de hemen probleminizi çözecekler. Bunlar internet alışverişlerinde olabilen şeyler. Probleminizi çözmüyorlarsa ondan sonra diğer yollara başvurun. Siz hakkınızı aramayıp bi de insanların ticari itibarını zedeliyorsunuz. Her yere yazıp sonra bi de korkup silmeniz de çok çocukça. Haklarınızı bilmezseniz böyle her dava açıcam diyenden korkarsınız.

Kaldırmasyadın Şikayet var dan şikayetını.
Sen madursun avukat olsa ne yazar.
Bende bı kedı maması almıştım kutusu yırtık geldı direk şikayet vara yazdım aaradılar işte şikayetınızı kaldırın dıye bende dedım bir dahakı şiparişimde ürünüm düzgün gelrıse kaldırırım.
Birdahakıne düzgün geldığı için kaldırdım..
Adı can... ile başlayan siteden mi almıştınız?

X