Bir an bile aklımdan çıkmayan bebek düşüncesi

gozdesultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
203
140
Çok birikti içimde, konuşup dertleşeceğim yardımını isteyeceğim kimse yok. Yaşadığımız şehre evlendikten sonra taşındım, bir tek Komşum dişinda çevrem yok. Aktif şekilde iş arıyorum ama küçük bir şehir, bulamadım henüz.
Evleneli 2 yıl oldu. 2 yıldır çocuk istiyoruz ama elde edemedik hiç. Başka bir şey düşünemez oldum. Bir insanın çocuğu olmazsa değerli de olmayacağını bile düşünür olmuşum... Eşim vardiyalı çalışıyor. Gece gündüz yalnız kalıyorum bazen. Ve evlilik öncesinden beridir korkardım çocuğumun olmayacağından. Korktuğum başıma mı gelecek diye daha da çok korkuyorum... Sebepsiz infertilite tabi hâliyle. Aklımdan çıkaramıyorum bu durumu. Tecrübesi olanlar bu mutsuz kıza yardım edin lütfen, daha fazla saçmalamak istemiyorum ama nasıl mümkün olabilir ki bu :KK43: :'(

Seni o kadar iyi anlıyorum ki.. benimde 4 yıl boyunca çocuğum olmadı.. insan içine çıkmaktan, bir topluluğa girmekten korkar olmuştum sırf bebek düşünüyor musunuz neden olmadı gibi sorular gelecek diye.ne çok stres yaptım ne çok ağladım bilemezsin.. benden sonra evlenenlerin benden sonra çocuk düşünenlerin çevremdeki neredeyse herkesin bebeği oluyordu ve o kadar çok üzülüyordum ki. Şuan düşünüyorum da ne çok eziyet çektirmişim kendime..niye bu kadar kuruntu yapmışım Yok yere .her şeyin bir vakti saati varmış gerçekten.2 negatif aşılama sonrası tüp bebek tedavisiyle bir Kızım oldu çoook şükür. Yaşanılan şeylerin muhakkak bir sebebi olduğuna inanıyorum ve senin de Allah nasip ettiği sürede ve özellikle de kendini stresten arındırdığın rahatladığın zamanda hamile kalacağına inanıyorum sabret

Takinti haline getirmissiniz. Bana gore de cocuk sart degil mesela. Hayatta her seyin hayirlisini istemek lazim. Oyle ana babanin basina bela evlatlar var ki, herrr seyin hayirlisi...
Öyle tabi, hayırlısı olsun inşallah ve
Seni o kadar iyi anlıyorum ki.. benimde 4 yıl boyunca çocuğum olmadı.. insan içine çıkmaktan, bir topluluğa girmekten korkar olmuştum sırf bebek düşünüyor musunuz neden olmadı gibi sorular gelecek diye.ne çok stres yaptım ne çok ağladım bilemezsin.. benden sonra evlenenlerin benden sonra çocuk düşünenlerin çevremdeki neredeyse herkesin bebeği oluyordu ve o kadar çok üzülüyordum ki. Şuan düşünüyorum da ne çok eziyet çektirmişim kendime..niye bu kadar kuruntu yapmışım Yok yere .her şeyin bir vakti saati varmış gerçekten.2 negatif aşılama sonrası tüp bebek tedavisiyle bir Kızım oldu çoook şükür. Yaşanılan şeylerin muhakkak bir sebebi olduğuna inanıyorum ve senin de Allah nasip ettiği sürede ve özellikle de kendini stresten arındırdığın rahatladığın zamanda hamile kalacağına inanıyorum sabret
Evet evet birisiyle karşılaştığımda, aileden bi kadınla başbaşa kaldığımızda hep stres oluyorum ha sordu ha soracak çocuk ne zaman diyecek, ne cevap versem diye düşünmekten.
Ortamlara girmek zaten kabus, kendime eziyet etmek işte istemiyorum ama sanırım ben de olana kadar bu çileyi çekmekten kurtulamayacağım... Bu yazıyı okuyan herkesten de rica ediyorum, sormayın kimseye çocuk, iş, koca... Yapmayın.

İstemiyorum derim olur , istiyorum derim olmaz hayırlısı bakalım de geç.Kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Kendi derein yetmiyormuş gibi bir de bunları düşünme. Akışına bırak serbest ol hayatı kendine zindan etme

Çok birikti içimde, konuşup dertleşeceğim yardımını isteyeceğim kimse yok. Yaşadığımız şehre evlendikten sonra taşındım, bir tek Komşum dişinda çevrem yok. Aktif şekilde iş arıyorum ama küçük bir şehir, bulamadım henüz.
Evleneli 2 yıl oldu. 2 yıldır çocuk istiyoruz ama elde edemedik hiç. Başka bir şey düşünemez oldum. Bir insanın çocuğu olmazsa değerli de olmayacağını bile düşünür olmuşum... Eşim vardiyalı çalışıyor. Gece gündüz yalnız kalıyorum bazen. Ve evlilik öncesinden beridir korkardım çocuğumun olmayacağından. Korktuğum başıma mı gelecek diye daha da çok korkuyorum... Sebepsiz infertilite tabi hâliyle. Aklımdan çıkaramıyorum bu durumu. Tecrübesi olanlar bu mutsuz kıza yardım edin lütfen, daha fazla saçmalamak istemiyorum ama nasıl mümkün olabilir ki bu :KK43: :'(
Ben 11 yillik evliyim cocugum yok cok zor ama esinle mutluysan hayirlisi olsun de Rabbim versede vrrmesede elbetteki bir bildigi var evlatla imtihan olmak cok zor hem daha iki yillik evlisin inslh en kisa zamanda olur bir evladin hep dua et ...

Ben 11 yillik evliyim cocugum yok cok zor ama esinle mutluysan hayirlisi olsun de Rabbim versede vrrmesede elbetteki bir bildigi var evlatla imtihan olmak cok zor hem daha iki yillik evlisin inslh en kisa zamanda olur bir evladin hep dua et ...

Cevabınız için teşekkürler, neden olmadı sizin, nasıl kabullendiniz bu durumu? :KK43:

İstemiyorum derim olur , istiyorum derim olmaz hayırlısı bakalım de geç.Kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Kendi derein yetmiyormuş gibi bir de bunları düşünme. Akışına bırak serbest ol hayatı kendine zindan etme

Ya çocuğumuz olmazsa? ya herkes ailesiyle mutluyken biz eşimle yalnız kalırsak? Ya herkes bana acırsa? Ya bu yaşadıklarım hiç bitmezse?
Bunların cevabını verebilsem akışına bırakacağım ama olmuyor, tıkanıp kalıyorum... Siz 4 yılın içinde hiç akışına bırakmayı başarabildiniz mi? Başarabildiyseniz nasıl?

Bir an aklınızdan cikardiginizda kendinize yeni uğraşlar buldugunuzda bı bakmışsınız,Rabbim çok güzel sağlıklı bir evlat nasip etmiş olur. O ol derse olur umudunuzu yitirmeyin.

Ben genel yapı itibariyle çok karamsar biriyim hep en kötü ihtimali düşünürüm belki de kendimi en kötüsüne alıştırmak ve ümitlenmemek için. Evet bende hep olmayacağına inandım ama noldu kendimi yıprattım içime kapandım ve kısır bir döngü gibi olmayınca stres yaptım ve stres yaptıkça da çocuğum olmadı İnan ki bende stres yapma rahat ol diyenlere kızardım tabi onun tuzu kuru diye.Ama artık tüp bebek tedavi yöntemleri o kadar gelişti ki çook büyük sıkıntı olmadığı ve Allah da nasip ettiği sürece Şen'de bu duyguyu tadacağını düşün ve kendini motive et. Olumsuz olmamaya çalış 2 yıl bu kadar karamsarlık için çok erken bir zaman. Sen elinden gelen tedavileri araştır ve güvendiğin bir doktor bul. Sana şunu söyleyeyim benim en rahat olduğum dönem belki de tüp bebek tedavisiyle kendimi bıraktığım dönemdi.

Evet cocuk guzel birsey ama diger arkadaslarn dedigi gibi sart birsey degil. Bence siz bosluktan dolayi kafanizda surekli çocuk olayini kurmsunuz. 2 yil hic de cok bir zaman degil. Soranlara stres yapmadan daha dusunmuyoruz biraz daha gencligin tadini cikaracagiz dersin gelir gecer. Kendin bu konuyu takinti yaptigin icin herkes sorack saniyorsun. Demisin ya mutsuz olursak bize acirlarsa ne olack. Peki hic dusundun mu bir evladin olsa ama hayirsiz olsa daha yasi cok kucukken bile her turlu pislige bulassa basi beladan hic cikmazsa ve siz yaslaninca size baayip kapinin onune koysa o zaman da insanlar size acimaz mi?
Bence hayata olumlu bak ve herzama derim iyi dusun iyi seyler gelsin basina. Sen korkunu kendin cagiriyorsun da farkinfa degilsin. Bana bekarken doktor senin cocugun olmaz dedi ben de olmazsa olmasin hayirlisi dedim ve her ihtimalr karsi yine de 1 yil korundum cunku esimle evliligimin tadini cikarmak istedim. Korunmayi biraktigim ilk gece de hamile kaldim. Ama hicbir zaman benim cocuhum olmayacak die kendime hayati zindan etmedim. Suan cok sukur 2 yasinda bir oglum var. Evet iyi ki hayatimda var ama boyle hemen hamile kalacağımi bilsem 2 sene daha korunur evliligin tadini cikarirdim. Cunku cocuk olunca sosyal hayat cok kisitlaniyor esinle bazdn bas basa rahatca bi kahve bile icemiyosun

Lütfen böyle düşünmeyin. Akışına bırakın. Stres yapmayın. Ve her zaman için hayırlısı diye dua edin.

bu tur konulara hep yazıyorum sıze de yazayım
stres vucutda cok hucrenın ölumune gerılemesıne neden oluyor
faydalı ıyı olan herseyı tehlıke kabul edıp atıyor

bu sartlarda sperm okadar uzun mesaketlı yollardan gecıp nasıl yumurtaya ulassın nasıl dollensın nasıl tutunsun

az bı sakın olun akısına bırakın vucut bı kendıne gelsın
kasmıssınız kasmıssınız e olmaz tabı ayrıca olmasa ne olur dunyanın sonu mu herseyın hayırlısı kotusu olacaksa zaten olmasın degıl mı

Hiç çocuk sahibi olamayabilirsiniz dünyada böyle bir sürü insan var. Allahaşkına hayatta çocuk yapmaktan başka hiçbir mutluluk kaynağı ya da amaç bulamıyor musunuz. Genlerinizi çoğaltamadınız diye acınacak hale düşeceğinizi mi sanıyorsunuz hakikaten. Kusura bakmayın ama bence sizinki çocuk sevgisi değil öyle olsa kendiniz doğuramasanız bile evlat edinmeyi filan düşünürdünüz. Bu kadar dramatize etmeyin ben istemediğim için çocuk yapmıyorum fiziksel sebeplerden çocukları olmayan arkadaşlarım var hiçbirimiz kahırdan ölmüyoruz

cevremde tanidigim ne zaman olmasi için stres yapmayi bırakan varsa o an hamile kaliyor zamana bırak vardır bir hayır

Bak sebepsiz yani bir problemin yok bilinen.
Bence aklını başka yöne kaydır.
Yapmak istediğin hiç mi birşey yok ben sana seramik kursuni oneririm. Bir kere cok yoruyor toprakla oynuyorsun cok sakinlestiriyor.
Hepsi stresden ayni seyleri yasiyorum anliyorum seni...

X