bir aylık lensi 2 ay kullanmak

sophronie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
912
264
mümkün müdür acaba? ben lenste bir hasar olmadığı sürece kullanıma devam edebileceğimizi duymuştum ama ne derece doğru bilmiyorum. 1 aylık lensimi 1 ay 4 gündür kullanıyorum ve sorun yaşamadım bu 4 gün boyunca.

bir de bu bir aylık lens kullanım süresi paket açılıştan 30 gün sonra mı bitiyor, yoksa lensi kullandığımız günler 30'u bulunca mı?

Lens kullanım süresi paketi açığın anda başlar canım, kullansanda kullanmasanda.. Yani lensin havayla temas ettiği süreden itibaren hesaplıcaksın.. Bence lensin süresini geçirmemeye çalış.. Temiz kullanırsan belki 1 hafta daha uzatabilirsin, ama daha fazlasını sakıncalı buluyorum. Bir çok kişi 1 aylık lensleri 3 ay kullandığını ve sorun yaşamadığını söylüyor, ama enfeksiyon kapma ya da daha ciddi sorunlarla da karşılaşılabilir.. Hatta bir daha hiç lens kullanamayabilirsin bile. o nedenle lenslerinin süresini geçirme derim

walla ben kullanmıstım uzun sure hıcbırsey olmadı ama hijyene cok dikkat ettim ve uzun yıllarıdır lens kullanan bı arkadsım kullanbılırsın dedı hıcbırsey olmadı walla ama karar senın

ya valla bana kalsada biraz uzata bilirsin, bende 1 aylik 2 ay kullanmisdim ondan sonra baktimki rahatsiz ediyor, yani normalde lensi koydugum zaman hic lens oldugunu hissetmiyorum fakat bir süre sonra rahatsiz etme basladi ve degistirdim...temiz kullaninca vedikkat edince birsey olmaz...ama baktinki rahatsiz etme basladi hemen degistir....birde tabi markadan markaya fark vardir...gözlerini dinlemen lazim, onlar "aloo degisitrme vaktin geldi, hop degistir artik" diye bas barbagriyorlarsa degistirmende fayda vardir :)

abuuuuuu (=(= ben 5 senedir kullanıorm lens ve ortalama 2 ay kullanıyorum arkadaşlar her lensi tabi duruma göre (yırtılma numara deişmesi falan hariç)
canım bence tamamen hijyene dikkat etmene baglı cünkü mesela benim kullandığım lensle uyunadabiliyo (hiç denemedim gerci) yani oksijen gecrgenliği yüksek yani bu da demek oluo ki adamlar bunu 30gün x 24 saat seklinde tasarlamıslar e bn lensle uyumadıgım için nerden baksan her gün bi 8-10 saat artıyo yani yırtılma vs olmadıgı sürece ve hijyene dikkat ettiğin sürece 2 ay bile kullanmanda sakınca yok bence:-)

abuuuuuu (=(= ben 5 senedir kullanıorm lens ve ortalama 2 ay kullanıyorum arkadaşlar her lensi tabi duruma göre (yırtılma numara deişmesi falan hariç)
canım bence tamamen hijyene dikkat etmene baglı cünkü mesela benim kullandığım lensle uyunadabiliyo (hiç denemedim gerci) yani oksijen gecrgenliği yüksek yani bu da demek oluo ki adamlar bunu 30gün x 24 saat seklinde tasarlamıslar e bn lensle uyumadıgım için nerden baksan her gün bi 8-10 saat artıyo yani yırtılma vs olmadıgı sürece ve hijyene dikkat ettiğin sürece 2 ay bile kullanmanda sakınca yok bence:-)

sağol canım içimi rahatlattın =)

merhaba arkadaslar bende 1 aylık lensi düzenli olmasa da yaklasık 3 ay kullanıyordum (biraz abartıyormusum ama rahatsız edene kadar kullanıyordum) 3 yıl falan sorunsuz olarak kullandım ama son 1 yıldır lens kullanamıyorum gecen sene aniden gözüm kanlandı doktora gittim ve gözün çizilmis dedi gözümü sardılar 24 saat boyunca birkac gün içerisinde de düzeldi fakat artık yeni bile almıs olsam lensimi 2. gün gözüm kan çanagına dönüyor ve en az 3 gün gecmiyor :KK43:(((

abavv nasıl kullanıyosunuz bir aydan fazla :bbo:
bana dr en fazla 35 gün kullan daha fazla kullanma demişti, geçirmiyorum hiç.. bugün gözlerim çok rahatsız batma ve kuruma var notuma baktım ki dün 35 gün dolmuş hemen rahatsızlık veriyor ki ben çok dikkat ederim hijyenine...
30 günden sonra belli ediyo zaten kendini..

ben 3 aylık almıştım.. toplasan bir kaç defa kullandım yada kullanamdım. aldığımdan bu yana 3 ayı geçti o nedenle hala sorunsuz kullanıyorum.batma,yanma vs yok

ben de 1 aylık lensi 2 ay falan kullanıyorum ama doktorum kullanma demişti :))) ama takıyorum ve hiç rahatsızlık vermiyor ayrıca hergün düzenli olarak temzliyorum ve hiç batma yapmıyor umarım ilerde de sorun yaşamam

X