Bir başarı hikayesi

Merhaba.. İnternetten 30dan sonra üniversite diye arama yaparken hikayeniz çıktı karşıma. Okumak istiyorum ve yaşım geç mi acaba diye düşünürken yazınızı okudum. Artık eminim ki hiç birşey için geç değil. İnsan evli ve bir de anne olunca tereddüt ediyor lakin istedikten sonra herşeyi gerçekleştirmek mümkünmus. Yazınızın ustunden iki sene geçmiş . Dilerim okulunuz bitmiştir. Darısı başıma inşallah. Bu arada daha 30 yaşındayım sanırım hala vaktim var.

Evet bana göre bir başarı hikayesi.35 yaşındayım liseden mezun oldum ve hemen evlendim çok şükürde hiç pişman olmadım.Fakat başarılı bir öğrenciydim ve okuyup bir mesleğim olmadığına hep pişman oldum.Hayallerimde hep öğretmen olmak vardı,Allahıma çok şükür bir oğlum oldu şu an 13 yaşında ve ben ona öğretmenlik yaptım derslerinde.Herşey yolunda giderken eşim işinden ayrılmak zorunda kaldı çok zor günler geçirdik.Sonra eşim düşük bir maaşla bir işe başladı bende daha önce elişi kurslarına falan gitmiştim sabah oğlumu okula gönderince elişinin başına geçip saatlerce elişi yapıp onları satıyordum ailemize destek olmak için,çok fazla olmasada elimin harçlığını çıkarıyordum.Bir işe girip eşime destek olmak çok istedim fakat bir mesleğim yoktu ve nereye başvuracağımıda bilmiyordum.Eşim üniversite mezunları işsiz geziyor sen ne yapabilirsinki diyordu evliliğimizde maddi sıkıntılar yüzünden çalkantılı süreçler geçirdi oğluma okula giderken harçlık veremediğim günler çok oldu.Maddi açıdan oldukça iyi bir ailem var fakat ben durumumu mümkün olduğunca yansıtmamaya çalıştım kredi kartlarına falan çok borçlanmıştık biraz ailelere duyuralım dedik iki tarafta demediğini bırakmadı ayağınızı yorganınıza göre uzatsaydınız falan filan sonra biraz onlar yardım ettiler biraz eşimin maaşı arttı falan derken biraz toparlandık.Ama ben o çaresizliğimi hiç unutmadım eğer bir mesleğim olsaydı az maaşlada olsa bir işe girerdim kendi yağımızla kavrulurduk kimsede laf söyleme hakkını bulamazdı bize.Sonunda üniversite sınavına girmeye karar verdim gizlice kayıt oldum sabahları oğlumu okula gönderdikten sonra satmak için yaptığım elişimi elime aldım bilgisyardan ders konularını açtım hem elişi yapıp para kazandım hemde saatlerce ders dinledim.oğlum okuldan gelince o ders yaparken ben test çözdüm ve çok dua ettim.Uzun oldu kusura bakmayın ama bir kişiye bile umut olursam ne mutlu bana.Ve ben bu sene öğretmenliği kazandım çok şükür yaşadığım yere bir saat uzaklıkta ama olsun hayallerim gerçekleşti sonunda artık 4 sene sonra inş.benimde bir mesleğim olacak rabbim o zor günleri bidaha yaşatmasın.Bu arada eşimde çalıştığı yere müdür oldu geçen sene çok şükürki her sıkıntının sonunda bir ferahlık var yeterki sabretmesini bilelim.

Cok tebrik ederim ben de bir basari hikayesiyim sanirim :-) Ben de lise mezunuyum ve evde kendim calisarak Ingilizceyi ana dilim gibi ilerlettim, Dubai'ye gittim ve su anda Dubaide bir Amerikan sirketinde yatirim danismanligi yapiyorum inanin Turkiyede doktor ya da avukat bile benim kazandigimi kazanmaz.

Genclere su tavsiyeyi vermek istiyorum. Lise mezunuyum nasilsa is bulamam ya da alacagim maas bellidir ben ancak bu kadar ederim gibi dusunceyi asla benimsemeyin. Sunu da mutlaka deneyin ben su bolum mezunuyum anca bu meslek alanlarinda is bulurum asla demeyin baska alanlarda firsat varsa hemen kapin ufkunuzu acik tutun.

Ayrica asla yasim gecti bu yastan sonra cok zor demeyin ben kariyeri 30 yasindan sonra yaptim. Hicbir sey icin gec degil.

X