Bir Bebek Sallama Sorununu da Benden

Bebeğinize uyun.
Oglum 2 yaşında kah sallayarak,kah pışpışlayarak uyuttum,akşam koltukta uyuyakalmış,arabada kendi kendine uyuyor koltuğunda uzun zamandir. Uyku egitimi vermedim,şartlar nasıl gerektirdi ise öyle uyuttum,yıpranmaya ,yipratmaya gerek yok zamanla oturur diye duşünenlerdenim.
Ha birde erken yasta verilen uyku egitimi diş,hastalık vb sebeplerle degisebiliyor,başa sarabiliyorsunuz tekrar. Bu sebeple biraz daha bekleyin derim
Bahsettiğiniz şu konu mu acaba?
Yok bi tesekkur konusu gibi biseydi tesekkurler yinede

Ben bunu çok takardım. Çevremdeki herkes uyku eğitimi veren annelerdi. Bana epey söylenirlerdi. İçime sinmedi 1 yaşına kadar emerek ve yatakta ortamızda uyudu. Bir yaşta odasını ayırdım, gece beslemesini kestim. Yanına uzanıp emzirir uyuturdum. 24 aylıktı memeden ayrıldı, 27 aya kadar yatakta cebelleştik ve bir gün kendiliğinden uyumaya başladı. 27 aylıktı tam. Siz bebeğinize güvenin eninde sonunda kendini hazır hissedecek. Ve uyuyacak
Is hayatina donmem gerekiyor onun bu sekilde aglayarak uyumasi hic icime sinmiyor agladiginda yaninda olamicak olmam cok uzuyor o kadar uzun donem evde olurmuyum bilemiyorum insallah biran once sizin bebeginiz gibi kendi basina halleder

Kim Westin kitabını hatim ettim. Kim West metoduyla büyüttüm. 3 aydan sonra on hazırlık 4. Aydan itibaren uyku eğitimine tamamen geciş yaptım. Burdan anlatılacak kadar basit değil tabi ya kitabını almalısınız ya sa uyku eğitim danışmanlarından egitim
Cok tesekkurler oneriniz icin kitabi bi inceleyecegim. Bebeginiz her yerde uyuyormu yani bazi uyku egitimi alan bebeklerde illa kendi yataklarinda uyumak istiyorlarmis boyle bir sorunla karsilastiniz mi

Diş doneminden sonra daha cok duzelecektir. Uyku eğitimi için cok erken değil mi?
Bu tarz kitaplar oluyormuş ona da bir göz atin derim.

Aynen. Verirsiniz egitim,öğretirsinizde ama bir hastalanmaya bakar en başa sarmak. Kızımda defalarca denedim,her seferinde başa sardık. Oğlumda o anın gerektirdiği şekilde hareket ediyorum. Yeri geliyor uyumak istemiyor,dün öğlen uykusu çok kısa uyudu mesela arabada,eve getirdim kucaklayıp uyumadı bir daha. 9 da bir baktım koltukta uyuyakalmış kendi kendine,hemde oturur vaziyette gayet. Uykusu gelince uyudu yani çocuk 2 yaşında henüz.
Kizim 7 aylik 1 saat uyudugu cok nadirdir genelde yarim saat ve az uyudugu icin 1.5 2 saat sonra huysuzlanmaya basliyor eger disarda arabada veya bebek arabasinda degilse yarim saat uyumasi icin yarim saat ugrasiyorum bazen kisir dongu gibi surekli devam ediyor bu dongu

Diş doneminden sonra daha cok duzelecektir. Uyku eğitimi için cok erken değil mi?
Bu tarz kitaplar oluyormuş ona da bir göz atin derim.
Bilemedim 3 aydan sonra verilebilir dedikleri icin arastirdim acikcasi kizim cok az uyudugu icin biseyleri yanlismi yapiyorum endisesi var gelisimi icin uyku cok onemli bu arada gunduz uykumuz sorunlu gece bi sekilde hallediyoruz sukur

Alerjik bebeği sallamasan ağlamadan durdurmak mümkün olmuyor. Kolik ağrısı yanında hiç kalıyor. Sallanınca sadece hafiflediğini zannediyor. Kardeşim bağırsak tepkili bir alerjik bebektş hep sallamak zorunda kaldık Yerim geldi ayakta yeri geldi çarşafta. 5 kişi yetmedik ama. Acı çekmesi bir yanda uykusu bir yandan. Şimdi ilkokula gidiyor bazen ağrısı çok olur kaçamak yapınca bakarız evin içinde gereksiz zıplar karnımın ağrısına iyi geliyor diye uyuyamayımca da elinde bir yastık beni sallasan olur mu der bebeklik yapmak için demdeğil sancısının şiddetinden. Allah kimsenin başına vermesin.
Ah kiyamam umarim kizimin ki o kadar uzun surmez biz 1.5 aylik olana kadar pek anlayamadik sonra tamamen benim tesaduf eseri teshis etmemle doktorun dikkat etmesi sonucu biraz rahatladik o 1.5 ayi ne siz sorun ne biz anlatalim uyusun diye tuvaletini yapsin diye neler yapmadim benim yediklerimden gaz oluyo diye sadece bi ara patates haslamasi yiyodum vicdan azaplari uykusuz yorgun saatler mutsuz bebek mutsuz anne sukur gecti gunlee

Bilemedim 3 aydan sonra verilebilir dedikleri icin arastirdim acikcasi kizim cok az uyudugu icin biseyleri yanlismi yapiyorum endisesi var gelisimi icin uyku cok onemli bu arada gunduz uykumuz sorunlu gece bi sekilde hallediyoruz sukur

Gündüz uyku sorunu çekmeyen bebek nadir büyüdükçe daha cok düzene giriyor.
Uyku duzenini bozan seyler :

atak dönemi dis donemi aşı dönemi hastalık dönemi ilgi donemi vs

Siz bol bol sevin sarilin öğle saatlerinde emzirirken başını oksayin fisiltiya yakın sesle şarkı söyleyin. Bunlar cok işe yarıyor bir deneyin.

Gaz sancılarımız bitince beşiğine koyup ışığı kapatarak uyuttum sanırım 3 4 aylık falandık emzikte vermedim ben emzik düşünce uyanıyordu ikide bir bir dahada vermek istemedim en baştan sallamaya alıştırmamak gerekiyor ama çocuğun mizacıda önemli memeye çok düşkün ve uykuya direnen bebekse kurallar fasa fiso kalıyor. Ama geç kalmış değilsiniz uyku eğitiminden korkmayın zaten hazır olup olmadığını anlarsınız. Zorlayacaksınız diye birşey yok sonuçta. Önemli olan küçükken alıştırmak
Kizim biraz inatcidir uyutmaya calisirken sadece bir kere aglamasina kiyamayip kucagimiza alsak bile o gece uykuya gecmesi inanilmaz zor oluyor ciglik kiyamet her sakinlestirmek icin alip tekrar denedigimse daha yuksek aglamalari oluyo kizimin aglamasi benim travmam tek cesaretimi kiran bu oluyo

Gündüz uyku sorunu çekmeyen bebek nadir büyüdükçe daha cok düzene giriyor.
Uyku duzenini bozan seyler :

atak dönemi dis donemi aşı dönemi hastalık dönemi ilgi donemi vs

Siz bol bol sevin sarilin öğle saatlerinde emzirirken başını oksayin fisiltiya yakın sesle şarkı söyleyin. Bunlar cok işe yarıyor bir deneyin.
Tesekkurler yarin ilk bunu deneyecegim

ben uyku egitimi vermeye kiyamadim cocuguma..sonra 2 yas civari cocugun surayina "neden uyumuyorsun, neden?" diye bagirirken buldum kendimi. bence bilincli bir cocuga bagirmaktansa 8 9 aylik cocuga bir egitim vermek cok daha az yaralayiciydi cocuk icin. cok pisman oldum.
Peki 2 yas sonrasi veremediniz mi ?

Aynısı bizim de başımızda.Sadece kucakta uyuyor.Yerine koyunca basıyor yaygarayı.Elektronik ana kucağı varya hani,ondan aldık onda da durmuyor kucakta sallayıp uykuya dalarken ona koyuyoruz öyle uyuyor..O cihazında belli kg’a kadar taşıma kapasitesi var yakında ondan da olacağız.. 😫😫😫😫
Bi ara almayi cok istiyordum ama ayni seyi yasayacagimi bildigim icin almaktan vazgectim.

Bi ara almayi cok istiyordum ama ayni seyi yasayacagimi bildigim icin almaktan vazgectim.
Bazı bebekler ona koyunca kendi kendine uyuyor bizimkisi değil uyumak 5 dk bile durmuyor.Kucağa al diye ağlıyor.Artık öyle hafifte değil ki..Bel,kol,sırt hiçbir şey kalmadı...Zor bir bebek. 😫

Bebeğinize uyun.
Oglum 2 yaşında kah sallayarak,kah pışpışlayarak uyuttum,akşam koltukta uyuyakalmış,arabada kendi kendine uyuyor koltuğunda uzun zamandir. Uyku egitimi vermedim,şartlar nasıl gerektirdi ise öyle uyuttum,yıpranmaya ,yipratmaya gerek yok zamanla oturur diye duşünenlerdenim.
Ha birde erken yasta verilen uyku egitimi diş,hastalık vb sebeplerle degisebiliyor,başa sarabiliyorsunuz tekrar. Bu sebeple biraz daha bekleyin derim
Normalde calisiyordum dogumdan dolayi isten ayrildim kizimin alerjik durumundan dolayida kimseye guvenip emanet edemeyecegim icin alerjisi gecene kadar evdeyim ama eninde sonunda ise donecegim bu yuzden 2 yas benim icin cok uzun sure gonlum isterki kres yasina kadar kendim bakip buyuteyim ancak simdilik mumkun gorunmuyor. O yuzden bir sorunsuz bir rutin olusturmak istiyorum. Zaten kizimi zorlayacak uzecek yollara hic giremem kiyamam ona. Yavas yavas bir duzen oturtursam eger ise basladigimda hem duzenini degistirip hem de yanliz birakmam diye dusunuyorum. Belki de gereksiz endise ediyorum bilemiyorum.

Uykuya direnç bir alışkanlık degil vazgeciremezsiniz. Şu an diş çıkarma evresinde bu nedenle cani yanıyor vücudu anlayamadığı reaksiyonlar gösteriyor o da huzursuz olduğu için uyuyamıyor. Sırtını pışpışlayarak, şşşşş diye sakinleştirerek uyutmayi deneyin.
Deneyecegim tesekkur ederim

İlk uyku eğitimini 9 aylıkken verdim çok rahat alıştı. Büyünce daha da zorlaşıyor.
[/QUOTE]
bir uzmandan mi destek aldiniz yoksa kitaptan mi yararlandiniz

Diş agrısı yüzünden böyle etkilendi ise kehribar kolyeler var bebekler için o kolyelerden alın diş agrısı gaz sancısı vb birçok şeye iyi geliyor bizim çevrede vardı çocuk diş çıkarmakta zorlanıyor sürekli hasta oluyor ve gün içinde hiç uyumuyordu o kolyeden alınca kendine geldi çocuk Bi deneyin isterseniz
Kolik sancilari icin kullanmistik ancak dis icin boynuna takmak gerekiyor boynu cok sık alerji oluyor diye takamiyorum

X