Bir bilene ihtiyacım var

flowerstone3556

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
112
108
32
Herkese merhabalar arkadaşlar.
Önceki konumda da bahsetmiştim. Ben ve eşimin ailesi oldukça variyetli olmasına rağmen bizler cok büyük sorunlar yaşıyoruz. Ev sahibimizin türlü tacizleriyle hayat mücadelesi veriyoruz adeta 3 yıldır. Geçenlerde ailemin beni karşısına alıp konuşmasıyla yeni bir sorun(çözüm?) ile karşı karşıya kaldım.
Ben eşinin annesi x kişi ( kv den bahsediyor) ile bir olmayacağım. O vicdansız ise ben ona kızıp kendi kızımı daha fazla süründürmeyeceğim. Sana ait olan dairenin satışını vereceğim ve kendi evine geç artık kurtul dedi. Ancak hukuki boyutunu hiç bilmiyorum. Benim üzerime araç hariç nokta variyet yok:) mülk devri ile ben kanuni yollara başvurabilir miyim direkt kendim oturacağım çünkü. Bir bilene ve yönlendirmelerinize ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Konuyu anlayamadım şahsen daha açık yazar mısınız
Kayınaile varlıklıymış
Konu sahibi kiradaymış
Annesi ev verecekmiş kayınvalidenler gibi yapmayacağım demiş
Mülk devri ile kendim oturabılır miyim dediğine göre kiracı var o mu çıkartılmak istiyor orayı bende anlamadım🙈

Kayınaile varlıklıymış
Konu sahibi kiradaymış
Annesi ev verecekmiş kayınvalidenler gibi yapmayacağım demiş
Mülk devri ile kendim oturabılır miyim dediğine göre kiracı var o mu çıkartılmak istiyor orayı bende anlamadım🙈
Ailem bana ev verecek ancak içinde kiracı oturuyor napmam lazım deseydi de olurdu aslında 🙄

Ailem bana ev verecek ancak içinde kiracı oturuyor napmam lazım deseydi de olurdu aslında 🙄
Daha önceki konumu bilenler bilmeyenler olsbilir diye acıklama yapmak istedim. Cünkü sebepsiz kimseyi cıkartmak istemiyorum bir sebebi olduğunu ne zor şartlar altında plduğumu belirtmek istedim cok abartılacak bir şey yok :)

Bence kiracıyı miracıyı geçin de evi annen sana verince yasal ollarak yarısı eşine ait olacak mı ona bak konu sahibesi , ben olsam öyle bir şeyi istemezdim. Bence eve geç otur ama tapusunu alma dünyanın türlü türlü hali var insanoğlu çiğ süt emmiş tapundan olma sonra.
Ben eşime sonsuz güveniuorum yarın dünyanın binbir türlü hali elbette var ama kimseden mal kaçırmam oda kaçırmaz. Konu o değil aslında yani devir olmadan çıkartılması mümkün değil cünkü farklı dairelerde mevcut asıl sorum devir gerçekleşince benim bu hakkım oluyor mu kiracıyı cıkartmak için

Ben eşime sonsuz güveniuorum yarın dünyanın binbir türlü hali elbette var ama kimseden mal kaçırmam oda kaçırmaz. Konu o değil aslında yani devir olmadan çıkartılması mümkün değil cünkü farklı dairelerde mevcut asıl sorum devir gerçekleşince benim bu hakkım oluyor mu kiracıyı cıkartmak için

İş mahkemeye giderse isiniz uzar buna profesyonel cevap gerekli
Normal satışta 1+ 6 ay sonu mahkeme var
Devir vs girmeden kiraciyi ikna etmeye bakın bence

Herkese merhabalar arkadaşlar.
Önceki konumda da bahsetmiştim. Ben ve eşimin ailesi oldukça variyetli olmasına rağmen bizler cok büyük sorunlar yaşıyoruz. Ev sahibimizin türlü tacizleriyle hayat mücadelesi veriyoruz adeta 3 yıldır. Geçenlerde ailemin beni karşısına alıp konuşmasıyla yeni bir sorun(çözüm?) ile karşı karşıya kaldım.
Ben eşinin annesi x kişi ( kv den bahsediyor) ile bir olmayacağım. O vicdansız ise ben ona kızıp kendi kızımı daha fazla süründürmeyeceğim. Sana ait olan dairenin satışını vereceğim ve kendi evine geç artık kurtul dedi. Ancak hukuki boyutunu hiç bilmiyorum. Benim üzerime araç hariç nokta variyet yok:) mülk devri ile ben kanuni yollara başvurabilir miyim direkt kendim oturacağım çünkü. Bir bilene ve yönlendirmelerinize ihtiyacım var.
Evlilik içinde olacağı için Esin de ortak olabilir.

Avukatlar forumlarda ücretsiz profesyonel destek vermezler bahsettiğim çok daha ciddi bir iş sizin yurutebileceginiz birsey degil
Esila hanım ben ücretsiz destek versin ücretsiz dava takibi yapsın mı dedim? Vucudumda böyle belirtiler var acaba nedendir dediğimizde bile bir bilen yorum yapıyor ya hani söylemek istediğim bu .

X