Bir derdim var arkadaşlar saçma demeyin dalga geçmeyin dertleimek istiyorum

Şöyle bişeyse var ailesi de yardım etmicek bize zaten durumları yok nişanlım ben ve benim ailem üstüne düşeni zaten yapıcak hal böyleyken bu kızın bencil olması sizide sinir etmezmi arkadaşlar ?

Nerden biliyorsunuz nişanlımın parasını yediğimi şu ana kadar bana aldığı harcadığı en lüks şey bir cekettir belkide bilip bilmeden konuşmuşsunuz sonuçta evlenicez evlilik arefesindeyiz eşi olucam karışma hakkın yok falan denmiş ama zaten karışmıyorum sadece kızın bencikkiğine sinirlendim ve evet bir insan sürekli telefon kırıp aldırıyorsa vardır onda bir sorun benimde canım bu duruma sıkılabilir ne var bunda
Bence tekrar okuyun size bir şey alınca siz ‘parasını yiyor’ mu oluyorsunuz dedim :) eğer öyleyse kardeşi de parasını yiyor olur. Ben yazdığınız şeylerden hiçbirini doğru bulmuyorum. Yanlış yoldasınız beyfendiye de kalkıp kardeşine niye telefon alıyorsun demeyin daha çok gözünden düşersiniz. Yeri gelecek evlendikten sonra okuyan kardeşi varsa para bile yollayacak burada temel kıstas evinin ailesinin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamadığı. Kaldı ki nişanlı bir erkeğin bakmak zorunda olduğu bir eşi çocukları vs yok ki. Gönlünden geçmiş kardeşine almış yeri gelir size alır. Bu kadar da içinize oturduysa açın kıza telefon arkasından buraya bunları yazacağınıza tek tek suratına söyleyin. Yüzlerine iyi davranıp bir şey belli etmeyip kendi içinizi yemeyin. Kusıra bakmayın ama ben sizin tavrınızdaki insanlardan hiç haz etmiyorum. Sorun yokmuş gibi gelinin/görümcenin/kaynananın arkasından konuşup yüzüne bir şey belli etmemek iki yüzlülük gibi geliyor. Kendi iyiliğiniz için nişanlınızın insanlara yaptığı güzellikleri dert etmek yerine mutlu olmayı öğrenin. İyi günler :)

Arkadaşlar nişanlımın kardeşi güya iphone kazanmış dünde bir soruda bişeyler yazmıştım neyse işte ben iphone kazanılacağına inanmıyorum sanki ayıp olmasın diye söylemiyorlar gibi hissettim neden ayıp olsun derseniz ailesi bıktı artık görümcemden sürekli telefon kırıyor bir kaç ayda bir aldırıyor aileside kızlarının yaptıklarından çekinmiş gibi sanki böyle bir bahane buldulae gibi geldi halbuki beni hiç ilgilendirmiyor banane ister nişanlım alsın ister kazansın sadece salak yerine kondum gibi geldi soruok saçma biliyorum dalga geçmeyin lütfen kız sürekli nişanlımın parasını yiyor biliyorum yine ağlayıp zırlayop aldırdı kesin ama söylemeyip saklar gibi yapmaları salak gibi hissettim

Parasının yiyorsa kardeşinin parasını yiyor, sen daha eşi değilsin bişey değilsin..

Dış kapının dış mandalısın, iç kapıya geçince de bu durumlardan bol bol etkileneceksin. İçeri girip girmemeyi iyice bir düşün. Nişan evliliğin fragmanı beybito

Ailemden

Bende evlenmeden acaba hatamı yapıyorum diye dertleşmek istedim bu kadar sert yanıtlar beklememiştim kendimi ifade edemedim kusura bakmayın yanlış anlaşıldım
Estağfurullah siz kusurabakmayın sert olduysa. Kendimi nişanlınızın yerine koyup kardeşime birşey alındığında laf edilse nasıl hissederim diye düşünüp yazdım.

Arkadaşlar nişanlımın kardeşi güya iphone kazanmış dünde bir soruda bişeyler yazmıştım neyse işte ben iphone kazanılacağına inanmıyorum sanki ayıp olmasın diye söylemiyorlar gibi hissettim neden ayıp olsun derseniz ailesi bıktı artık görümcemden sürekli telefon kırıyor bir kaç ayda bir aldırıyor aileside kızlarının yaptıklarından çekinmiş gibi sanki böyle bir bahane buldulae gibi geldi halbuki beni hiç ilgilendirmiyor banane ister nişanlım alsın ister kazansın sadece salak yerine kondum gibi geldi soruok saçma biliyorum dalga geçmeyin lütfen kız sürekli nişanlımın parasını yiyor biliyorum yine ağlayıp zırlayop aldırdı kesin ama söylemeyip saklar gibi yapmaları salak gibi hissettim
bunda ne var ki abisi alir bütçesi varsa niye almasin cok normal..
ben kac yasina geldim hala abim birseyler alir pahali veya ucuz hosuma da gider cok takilacak birsey degil gibi ..

X