bir derdim var.

cizikzeytin

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2021
25
5
Kızlar neden baslasam bilimiyoum forma yeni üye oldum hersey suara okadar kotuki. Bas ta aslindaeski hesapimtan yazcaktim ama kocamin bilgisayarinda acik birakmisim yalnislikla ve kocam kv'yle ilgili yazdiklari mi okuyup cok kizdi bende bir daha goirmiycem diye sozvermistim ama isin icinden cikamadjm cok yardima ihtiyacim var. Olaylarin hebsinin basla ma sebepi kv'nin bizimle yasmaya baslamadi oldum kocam is icin azerbeycana gitmek zorundatdi ve oglumuz yeni dodugu icin beni bir sekilde kv'nin bizimle yasmaasi komusun da ikna edmisti. Basta iyi olabilir die dusunmusdum ama kadin her seye karisiyo herseye. Kocam gityiginden beyri hereye laf ediyo mesela kahvalti yaptik ben karisik kizaryma yapiyodum geldi dediki kizim bunun kapagini niye acik bıraktın bak bütün dolablar yag olmus bak sen 26 yasinda kadinsjn annesin bunları dusunmen lazim. Sora bisey demedim basta ama. Bebegi uyuduktan sonra televizyona bakiyom demistim geldi diyoki kizim sen beyazlari yikamamissin bak orda bekliyolardj kokuyolardi belki el atarsindie bekledim ama oturmus dizi izliyosun. Neyse gittim yikadim beyazlari. Makine biter bitmez dibimde bitti gelmis diyo ki kizim asmiycakmisin camasirlari bak onlar orda kokmaya başlarlar. Artik dayanamadim dedim ki eee anne sen yap o zaman. Kizim ben yapardim ama bilmiyo musun benim belim sakat nasil asiyim bunlari eyilip kalkamiyorin. Icimdeb dedim ki ee o zaman herseye laf edeme ama gittim astim çamaşırları. Aksam kocami aradım yani cok bunaldim artik bu hareketlerden biraz agladim kocam cok uzuldu dediki balim haklisin ama o buyuklerinden oyle gormus hem anlayamiyo senin nekadar sorumluluğun ordugunu alttan alamaya calis dedi. Kocam üzülmesin diye alttan aliyim dedim ama yani mesela manti mi yapsak dedi gittim marketten manti aldim. Bu yenirmi kızım biz acardik diyo ben hamur açmam anne dedim ee kizim hamur da acmiyosan senin işinin adi ne dedi. Anne ben univeriste mezunuyum yalnız dedim okudum ben dedim. Ee kizim calismiyosun ki zaten evdesin dedi. Ben buna cok uzuldum cunku yani ben özelijle evlendikten sora ise girmeye calismadim cunku cocuguklarima bakarim ilerde onlari kendim yetistirmeliyim diye düşünmüştüm. Yine kocami aradim. Yine alttan al falan deyip durdu kapatim telefonu yüzüne. Öbür gun oylenleyin oglumu emzirirken kizim bak oyle tutma cocuk nefes alamaz dedi. Yani cocugumu emzirmeyide mi senden ogrenicem ya yeter artik deyip kendimi yatak odasina kilitledim. Kocami aradim. Cok kötüyüm dedim annen yine bana karisiyo dedim. Ve kizlar INANAMAZSINIZ. bana dedi ki farkindamisin bilmiyorum ama burda senin sacmaliklarindan daha onemli islerim var. Bi daha boyle seyler icin beni arama senin yüzünden her seferinde bir bahane uydurmam gerekiyo yeter artık. Sonra telefonu kapatti. O kadar kirildim ki kizlar yani gece boyunca agladim odamdan hiç cikmadim. Sonra kocam belki alnar beni ne kadar kırdığıni die Instagramdan bir sotry paylaştım soyle bir yazi: vardı,

Ya cidden hadi uzun yazdınız onu anladım da
Uzun yazıp bir de üstüne anlaşılmaz yazmanızı anlayamadım
Sizin ağzınız yok mu kocanızı arıyorsunuz sorununuz varsa konuşun kv ile.
İkili ilişkiler de bu vardır

kötü bir şey dememiş ama çok karışılması insanı boğar o ayrı kendiniz konuşacaksınız
Azerbaycandaki adam ne yapacak?

ayrıca forma yeni üye olmamışsınız eski hesabınız varmış 2. Üyelik yasak değil mi?
Bam teli konusu açmışsınız bilemicem

Cidden veli gibi kocanıza her seferinde arayıp bana bunu şunu yapıyor mu dediniz? Evi ayırın yani beraber olmuyor belli işte ama küçük çocuk gibi eşinizi aramanız saçma yani kv ile sizin aranızda olan şeyi sizin çözmeniz gerekir. Eşinize tek demeniz gereken ben evimde tek başıma idare ederim

Kızlar neden baslasam bilimiyoum forma yeni üye oldum hersey suara okadar kotuki. Bas ta aslindaeski hesapimtan yazcaktim ama kocamin bilgisayarinda acik birakmisim yalnislikla ve kocam kv'yle ilgili yazdiklari mi okuyup cok kizdi bende bir daha goirmiycem diye sozvermistim ama isin icinden cikamadjm cok yardima ihtiyacim var. Olaylarin hebsinin basla ma sebepi kv'nin bizimle yasmaya baslamadi oldum kocam is icin azerbeycana gitmek zorundatdi ve oglumuz yeni dodugu icin beni bir sekilde kv'nin bizimle yasmaasi komusun da ikna edmisti. Basta iyi olabilir die dusunmusdum ama kadin her seye karisiyo herseye. Kocam gityiginden beyri hereye laf ediyo mesela kahvalti yaptik ben karisik kizaryma yapiyodum geldi dediki kizim bunun kapagini niye acik bıraktın bak bütün dolablar yag olmus bak sen 26 yasinda kadinsjn annesin bunları dusunmen lazim. Sora bisey demedim basta ama. Bebegi uyuduktan sonra televizyona bakiyom demistim geldi diyoki kizim sen beyazlari yikamamissin bak orda bekliyolardj kokuyolardi belki el atarsindie bekledim ama oturmus dizi izliyosun. Neyse gittim yikadim beyazlari. Makine biter bitmez dibimde bitti gelmis diyo ki kizim asmiycakmisin camasirlari bak onlar orda kokmaya başlarlar. Artik dayanamadim dedim ki eee anne sen yap o zaman. Kizim ben yapardim ama bilmiyo musun benim belim sakat nasil asiyim bunlari eyilip kalkamiyorin. Icimdeb dedim ki ee o zaman herseye laf edeme ama gittim astim çamaşırları. Aksam kocami aradım yani cok bunaldim artik bu hareketlerden biraz agladim kocam cok uzuldu dediki balim haklisin ama o buyuklerinden oyle gormus hem anlayamiyo senin nekadar sorumluluğun ordugunu alttan alamaya calis dedi. Kocam üzülmesin diye alttan aliyim dedim ama yani mesela manti mi yapsak dedi gittim marketten manti aldim. Bu yenirmi kızım biz acardik diyo ben hamur açmam anne dedim ee kizim hamur da acmiyosan senin işinin adi ne dedi. Anne ben univeriste mezunuyum yalnız dedim okudum ben dedim. Ee kizim calismiyosun ki zaten evdesin dedi. Ben buna cok uzuldum cunku yani ben özelijle evlendikten sora ise girmeye calismadim cunku cocuguklarima bakarim ilerde onlari kendim yetistirmeliyim diye düşünmüştüm. Yine kocami aradim. Yine alttan al falan deyip durdu kapatim telefonu yüzüne. Öbür gun oylenleyin oglumu emzirirken kizim bak oyle tutma cocuk nefes alamaz dedi. Yani cocugumu emzirmeyide mi senden ogrenicem ya yeter artik deyip kendimi yatak odasina kilitledim. Kocami aradim. Cok kötüyüm dedim annen yine bana karisiyo dedim. Ve kizlar INANAMAZSINIZ. bana dedi ki farkindamisin bilmiyorum ama burda senin sacmaliklarindan daha onemli islerim var. Bi daha boyle seyler icin beni arama senin yüzünden her seferinde bir bahane uydurmam gerekiyo yeter artık. Sonra telefonu kapatti. O kadar kirildim ki kizlar yani gece boyunca agladim odamdan hiç cikmadim. Sonra kocam belki alnar beni ne kadar kırdığıni die Instagramdan bir sotry paylaştım soyle bir yazi: vardı,
Storinizi gördükten sonra çıkırt mı yaptı yine telefonu kapattigi gibi?

Bunca şikayeti annem icim duysam ben de kaparim.

Okumakla mantı açmamak arasındaki bağlantıyı anlamadım. Hazır gıda yemek hiç sağlıklı değil o konuda katıldım kayınvalidenize. Bence abartıyorsunuz gibi azıcık. Kadın sanırım düzen istiyor sadece. Çamaşırı gerçekten bekletmemek gerekir mesela. Yanlış bir şey söylememiş anneniz söylese bu kadar takmazdınız bence. Boşverin. Eşinizi de sürekli arayıp sıkmayın. Yabancı bir ülkede sorunlar yaşıyordur zaten birde böyle küçük şeylerle gerilmesin boş yere.

Allahtan üniversite okumuşsun yoksa yazdıklarını hiç anlayamayacakmışız. Yazarken noktalama işaretlerini kullanmanızı tavsiye ederim.Suç sizde kayınvalidenin sizle yaşamasını neden kabul ettiniz ki. Burda hergün milyon tane kv konusundan bahsediliyor. Buna rağmen kabul etmekle hata yapmışsınız. Ayrıca sürekli annesini eşinize şikayet etmek yerine oturun sorunlarınızı konuşarak çözün. Ergen gibi kendinizi odaya kilitlemekle olmaz bu işler. İletişim biraz.

Ya cidden hadi uzun yazdınız onu anladım da
Uzun yazıp bir de üstüne anlaşılmaz yazmanızı anlayamadım
Sizin ağzınız yok mu kocanızı arıyorsunuz sorununuz varsa konuşun kv ile.
İkili ilişkiler de bu vardır

kötü bir şey dememiş ama çok karışılması insanı boğar o ayrı kendiniz konuşacaksınız
Azerbaycandaki adam ne yapacak?

ayrıca forma yeni üye olmamışsınız eski hesabınız varmış 2. Üyelik yasak değil mi?
Bam teli konusu açmışsınız bilemicem
kvm cahil bir kadın. laf anlamaz hep dediği olsun ister.
ve bu arada mail adresleri tc noyla alınmıyo yani ikinci bir hesap açabildim. sadece yargılamak ve eleştirmek için yazmışınız yazık kafanıza

İnsanın biriyle yaşaması zordur, yeri gelir kendi annesiyle bile anlaşamaz haklısınız ama kayınvalide her eleştirdiğinde sorunu kendiniz çözmek yerine eşinizi aramanız gereksiz.
Siz çocuk değilsiniz ki annenize şikayet eder gibi neden eşinize şikayet ediyorsunuz?

kvm cahil bir kadın. laf anlamaz hep dediği olsun ister.
ve bu arada mail adresleri tc noyla alınmıyo yani ikinci bir hesap açabildim. sadece yargılamak ve eleştirmek için yazmışınız yazık kafanıza
Yasak ama yine de
Vallaha sizinkine de yazık çünkü ikili iletişim nasıl kurulur 3. Kişi olmadan pek beceremiyorsunuz
Laf anlamıyorsa kocanız da zorla beynine sokacak değil kv nin

Yani niye yalnız üniversite okuyorum dediniz ki alacağınız cevap belli. Kadın da çok karışıyor gerçekten ama mesela kızartma yaparken kapatmak önemli ben de ilk başlar bilmediğimden kapatmazdım her yer yağ olurdu. Onun dışında dediği işleri o olsa da olmasa da yapacaksınız. Keşke söyleyip durmasa.

Kocanızın ne yapmasını istiyorsunuz? Arayıp annesini mi azarlasın?Adam kizmakta haklı.Sizde haklısınız kv konusunda.Ama çözüm sizde,alın karşınıza konuşun.Kv belli ki evet dırdırcı ve müdahaleci bir kadın ama bence siz bunu konuşarak halledebilirsiniz.

Üniversite mezunu değilim ama bende mantıyı hazır alıyorum 😁 kv size karışması insanı boğar haklısın ama sende eşini bogmussun herşeyi eşine şikayet etme kendi işini kendin hallet

-Anne ben hamur açamam.
-Hamur da açmıyorsan senin işin ne?
-Anne ben üniversite mezunuyum yalnız okudum ben.
:hamarat::KK14:
ay bende üniversite mezunuyum 2. okuyorum hatta ama bir su böreği açarım parmaklarını yer herkes. o zaman benim okuduğum üniversite geçersiz mi sayılıyor :KK70:

Paragraf yok, bazı kelimelere dekoder lazım. Mantı açmayın tamam da, üni mezunusunuz bari düzgün Türkçe kullanabilin.

Sorunu konuşun, tepki gösterin yapmayın, konuşarak olmuyorsa kulak tıkayın görmezden duymazdan gelin, yap dediğinde yapmayın. Azerbaycan'daki adam ne yapsın kmlerce uzaktaki anasına?

Üniversite mezunu olmak ile hamur açmak arasındaki bağlantı nedir? Geçen bir su böreği yapayım dedim de ne yapmışım ben? :110:Hareketlerime çekidüzen vermeliyim.

Çalışma girişiminde hiç bulunmayarak en büyük hatayı yapmışsınız.

İçinizden bir şeyler diyeceğinize oturup düzgün bir şekilde konuşun kayınvalidenizle. Eşe şikayet ederek bir yere varamazsınız.

X